Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jednom riječju u SAD-u je
L U D N I C A!!!
trče ko sumanuti bikovi

Nisam vjerovao da je nešto ovakvo moguće. Nadam se da koliko izgleda ludo je i održivo.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Nadam se da je utjecaj ovakav [lol] http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-crobex-u-plusu-fantasticnih-13%25,27440.html

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Evo na Dnevniku….

Mađarska. Pala vlada. Bankrot. Ogromna nezaposlenost, inflacija.

A mi netaknuti. [lol]

I unatoč tome index im je od vrha pao manje nego naš i unatoč tome njihov index BUX je DANAS narastao 83 boda ili 0,78% [cool]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


S&P 500 INDEX,RTH(SNP: ^GSPC)
Index Value: 823.04
Trade Time: 4:03pm ET
Change: 54.50 (7.09%)
Prev Close: 768.54
Open: 772.31
Day’s Range: 772.31 – 823.37
52wk Range: 666.79 – 1,440.24

Što ovo znači? [undecid]

Da treba zauvijek otići s ovog našeg sranja od bure i trgovati u USA!!! Tamo se može stvarno dići ogromna para, tamo trguje cijeli svijet, a u ovoj našoj barici prodajemo jedni drugima [cry]

DPAVLETIC=DKONCAR=DSORC=MAJA4684=SCRAPMAN=....

ma sutra ide USA u crveno, uvijek je tako..prije nego je obama izabran danima su rasli, a kad su izbori održani padali su danima po -4%….pa opet kad se čekao plan pomoći rasli su kao ludi, kad je izglasan danima su padali….isto će biti i s ovim planom otkupa toksične imovine banaka, danas lud rast, sutra će opet krenuti padovi…
ali sve to ima malo veze s nama, mi još ne vidimo izlaz iz tunela i kod nas kriza tek dolazi. tek treba vidjeti kako ćemo riješiti ogroman vanjski dug države i firmi

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala


ma sutra ide USA u crveno, uvijek je tako..prije nego je obama izabran danima su rasli, a kad su izbori održani padali su danima po -4%….pa opet kad se čekao plan pomoći rasli su kao ludi, kad je izglasan danima su padali….isto će biti i s ovim planom otkupa toksične imovine banaka, danas lud rast, sutra će opet krenuti padovi…
ali sve to ima malo veze s nama, mi još ne vidimo izlaz iz tunela i kod nas kriza tek dolazi. tek treba vidjeti kako ćemo riješiti ogroman vanjski dug države i firmi

Jasno ko dan. Šta misliš da ću ja sutra gledati i čekati da sutra ameri odu u minus.


ma sutra ide USA u crveno, uvijek je tako..prije nego je obama izabran danima su rasli, a kad su izbori održani padali su danima po -4%….pa opet kad se čekao plan pomoći rasli su kao ludi, kad je izglasan danima su padali….isto će biti i s ovim planom otkupa toksične imovine banaka, danas lud rast, sutra će opet krenuti padovi…
ali sve to ima malo veze s nama, mi još ne vidimo izlaz iz tunela i kod nas kriza tek dolazi. tek treba vidjeti kako ćemo riješiti ogroman vanjski dug države i firmi

Možda slični padovi kao i protekla dva tjedna kad su iz dana u dan bili zeleni, kada je C pokazao pozitivno poslovanje sve se okrenulo i oni su od tada gotovo svaki dan bili zeleni.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Kada ulagač ne zna prepoznati uzlazni trend, vječiti je gubitnik. Bilo je do sada dosta "navlakuša", ali konačno se počelo nešto konkretno dešavati. U ovoj situaciji, kuda ide krdo – idem i ja. Već za prekosutra – ne znam!

već za prekosutra neznaš ,ovo ti je bilo dobro .Samo ti daj

Vi gospodo onda danas po bidu. Ili možda nemate s čim i čekate crobex na 500?
E pa onda čekajte i dalje. Nikad neznaš, možda i ode na 500.

Ove rasprave tko je cashu tko u dionicama pretpostavljaju da su ulagači ili 100% cash ili 100% dionice što je pogrešno. Svi smo dijelom u cashu, dijelom u dionicama jer tako nalaže zdrav razum, a ovisno o situaciji na "terenu" onda se prilagođavamo.
Jednim okom pratimo burze vani, drugim zbivanja na domaćoj gospodarskoj i političkoj sceni. Vanjske negative uglavnom smo odradili, a domaće tek očekujemo da vidimo što će se odigrati i hoće li se riješiti (i kako) veliki državni deficit te ogroman vanjski dug koji je dosegao 90% BDP-a.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Kada ulagač ne zna prepoznati uzlazni trend, vječiti je gubitnik. Bilo je do sada dosta "navlakuša", ali konačno se počelo nešto konkretno dešavati. U ovoj situaciji, kuda ide krdo – idem i ja. Već za prekosutra – ne znam!

Kakav je to trend ako za prekosutra ne znaš????

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close