Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ameri otvorili u velikom plusu.

zatvoriti će u duplo većem..te žulja cash?
mora da i boli ne samo žulja.
[/quote]

Zašto bi me svrbio cash, jer sam u gubitku 3% u 2 godine.[thumbsup]

Svaka zarada je meni plus, a drugima dugačak put ka plusu. Kao i tebi.

Nije da želim biti negativan jer nisam jer sam u dionicama 100% i to zadnja dva tjedna,

ali pravi ispit za amere biti će sutra.
Sve dok s&p 500 ne probije 800 i slijedeći dan to potvrdi ja nisam siguran u oporavak..

Biti će tu još svega, ali ovaj plusić u portfelju mi se svakako sviđa.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
DAX (0.86%)
FTSE (0.80%)

Ameri na +3%
Ima li tko objašnjenje, do sada su se njemci držali futuresa ko pijanac za plot a gle ih sad [shocked]

DAX +1,62%
FTSE +1,78%

Jel sad bolje?



Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
DAX (0.86%)
FTSE (0.80%)

Ameri na +3%
Ima li tko objašnjenje, do sada su se njemci držali futuresa ko pijanac za plot a gle ih sad [shocked]

DAX +1,62%
FTSE +1,78%

Jel sad bolje?

[/quote]
imam osjecaj da ce do kraja biti i bolje…:-)))

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

^ATX ATX 1,666.92 11:33AM ET 39.49 (2.43%)

Imamo još jašiti za dostići ga…

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Jezus gdje odoše ameri?
U nebesa

Valjda ih i mi pratimo sutra.
Btw s&p 500 na 800 probijen, ali po meni potvrda tek sutra.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Uh, strahota, pretekli su nas… Time Warner kupio 31 % CME, cijena skočila odmah… a ja baš jučer rekao da to moramo napraviti mi (netko iz RH) jer nam je "regija" koju pokrivaju interesantno tržište… nažalost Amerikanci na kraju ipak ispadnu pametniji od svih ostalih, čak i ovdje gdje se čovjek ne bi nadao da će uplesti svoje prste, eh i tako na kraju oni kupili perspektivnu TV kuću po smiješnoj cijeni…

http://www.poslovni.hr/111706.aspx

u svakom slučaju lijepo je vidjeti malo preuzimanja, spajanja…. sezona počinje :D, to nam je isto jedan od signala koji upućuju na to da bi ovo trebalo biti negdje "oko dna" (na svjetskim TK mislim, mi smo već kompliciranija priča).

P.S. A kad smo mi svi tako malecki i nikakvi, nikome u RH nije tek tako izdvojiti recimo milijardu kn za nekakvu vanjsku akviziciju… zato je i nama važno da krene neki val konsolidacija, da se povežu neke naše tvrtke koje nešto vrijede i mogu zajedno napraviti još više… pa da i mi postanemo subjekti svijeta a ne objekti s kojima se samo poigravaju kako kome padne na pamet.

P.P.S. Kao što vidimo S&P na 803 boda predstavlja već malicko veći skok od 20 % u odnosu na ("zadnje") dno (666.79 bodova) tj. formalno su ameri sada već u "bull marketu", prešlo je 20 %, to je njima definicija bull marketa, zar ne… e vidjet ćemo hoće li ovaj puta potrajati ili kao zadnji puta kada je to otprilke bilo to, 20 % pa nazad na novi 52Wk Low.

DOW
7559.85
281.47
+3.87%
NASDAQ
1510.63
53.36
+3.66%
S&P 500
799.15
30.61
+3.98

Stiže šišanjac u Americi…

Američka vlada potvrdila velikodušnost svojih planova: Investitori, navalite!

Američko ministarstvo financija objavilo je u ponedjeljak pojedinosti plana koji bi trebao potaknuti privatne ulagače da pomognu osloboditi tamošnje banke problematične imovine ‘teške’ do 1.000 milijarde dolara.
Vaš link

Meni je ovo presmiješno….

RIJEČ VELIKANA
Mark Mobius: Počinje era bikova!
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Legendarni investitor Mark Mobius tvrdi kako je na tržištima kapitala u zemljama u razvoju otpočelo "bikovsko tržište".

– Morate biti oprezni kako ne biste propustiti priliku, kaže Bloomberg Televiziji Mobius koji nadzire 20 milijardi dolara vrijedan portfelj Templetona na tržištima u razvoju.

72-godišnji Mobius kojeg je Carson Group izabrao za jednog od deset najvažnijih menadžera u 20. stoljeću kaže da na svakom tržištu u razvoju postoji "bagatela" nakon što je MSCI benchmark spušten 57 posto sa vrhunca ostvarenog u listopadu 2007.

– Imam osjećaj da smo na dnu i gradimo temelje za sljedeće bikovsko tržište, kaže Mobius.

Mobius dodaje da će Templeton ulagati u kompanije koje imaju gotovine, nisku zaduženost i visoke dividendne prinose ili one koje mogu investirati u budući rast i k tome imaju novca za isplatu dioničarima. Među ostalim spomenuo je Denway Motors, PTT Plc na Tajlandu, indonezijsku Bank Central Asia, ICICI Bank iz Indije.

S Mobiusom se ne slažu analitičari Citigroupa Markus Rosgen i Elaine Chu koji tvrde kako je recentni uzlet azijskih dionica trenutačni rast "medvjeđeg tržišta" jer valuacije imaju još prostora za pad koji je viđen u proteklim recesijama. Tal Eloya iz Fidelity Investmentsa, najvećeg svjetskog mješovitog fonda, skeptičan je prema predviđanju tajminga obrata trenda.

Mobius je, podsjetimo, točno predvidio u prosincu da će se tržišta u razvoju prije početi oporavljati nego ona razvijena.

Evo na Dnevniku….

Mađarska. Pala vlada. Bankrot. Ogromna nezaposlenost, inflacija.

A mi netaknuti. [lol]

BULL MARKET ?!?!)"("!=!?!""(")!=!!?! [shocked] [shocked] [shocked]

New Report

Close