Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dow 7,367.11 +150.14 +2.08%
Chart for Dow
Nasdaq 1,448.21 +44.19 +3.15%
Chart for Nasdaq
S&P 500 772.80 +18.91 +2.51%
Chart for S&P 500
10 Yr Bond(%) 3.0030% +0.0520

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

DOW
7381.04
164.07
+2.27%
NASDAQ
1455.4
51.38
+3.66%
S&P 500
775.82
21.93
+2.91%
Par minuta kasnije
DOW
7390.52
173.55
+2.4%
NASDAQ
1457.15
53.13
+3.78%
S&P 500
776.98
23.09
+3.06%

volksbank, malo se promjenilo u zadnjoj minuti

nije loše nikako

DOW7396.18179.21+2.48%
NASDAQ1462.1158.09+4.14%
S&P 500778.0624.17+3.21%

Lijepo je vidjeti amere da tako zdravo reagiraju na dobre rezultate.
Idemo dalje.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Dokle možemo?

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

Zadnji update
DOW
7395.7
178.73
+2.48%
NASDAQ
1462.11
58.09
+4.14%
S&P 500
778.12
24.23
+3.21%

Da…, da…, Ameri bez obzira što im međedi dominiraju futuresima, bikovi odrade pravu trgovinu…
Danas su dobro izradili Švabe i ostatak Europe…, koji prdnuti ne mogu bez da bulje u futurese…
Za vjerovati je da će se prekonoći Azija i Japan povesti sa zelenilom u Amera…

No kako je to inače.., ako futuresi ne održe zelenilo ili se to zelenilo počne smanjivati, kuku-lele odmah će to Švabe protumačiti ko smak svijeta i opet juropa ode minus jer bi nedajBože Ameri mogli nakon lijepog zelenila preći u crvenilo…, a što onda…

E, onda odosmo i mi u crveno ni krivi ni dužni…

No ako Ameri održe zelenirally i u futuresima, Švabe to moraju nadoknaditi jerbo su ih Ameri danas dobro zahebali pa će lijepo sutra Dax biti cca bar 4% u plusu, a mi lijepih drhtavo bojažljivih gotovo 1% plusa…..u suprotnom zna se…

Evo futuresi završili na 7,407 bodova (debeli plus) i sada se stanje resetira i kako vidim polako se crvenkaju…, dakle došo medo na pojilo… da vidi ima li tko jači…, no da se to promijeniti do jutra….

Ništa…., uhvatio sam par minuta jer se mali okupao i nasiso pa da nadrobim koju prije derancije……
Nemojte me shvatiti ozbiljno jer sve je ovo već postalo velika komedija…..
Ajd laku noć…., svima ma gdje bili…. [kiss]

Sutra plus bez obzira na američke budućnosti.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Dokle možemo?

Ako trguješ u USA, možeš visoko. Ako trguješ na ovoj krepanoj ZSE, možeš i ne paliti komp, i tako se ne mijenja ništa. Svaki puta kad Ameri ovako skoče mislim si, sad ćemo i mi u rally, ali svaki put čorak!
Očito da mi više ne pratimo nikoga, stranih fondova više nema, OMF-ovi kupuju samo državne obveznice da spase državu od bankrota i to je to.
Sva trgovina odvija se uglavnom između nas malih ulagača, što je tragično. Danas smo jedva skucali pišljivih 10 milja kuna prometa! Eeeej, 10 milja! Pa to je nekad ADRS-P sam napravio u 1 sat trgovanja!
U dionicama sam 80%, ali situacija na ZSE je komatozna. Puno puta sam nešto kupio ili prodao, a onda vidim na "što smo danas tržili" da je još par kolega trgovalo taj dan tom istom dionicom. Kad zbrojim količine, 90% prometa smo mi napravili – prodajemo jedni drugima i to je ono što ubija u pojam!!
Svjetlo u tunelu vidim jedino u rješavanju deficita proračuna i svođenje na 0 te u deblokadi pregovora s EU. Do tada, ne očekujem veći rast na ZSE niti veće promete.
Možda ovih 20% casha prebacim na par mjeseci na neku EU burzu ili USA, tamo se bar nešto događa….Ako netko ima dobru ideju za to, može na privat.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

Ponovo Ameri u velikom plusu , sve se zeleni, svi indexi su visoko skočili, sutra očekujem veliki skok europskih dionica, a onda i naši idu sigurno gore. Velikih padova više nema, samo usponi i povremene korekcije radi bojazni ulagača, ali definitivno burze idu gore kao nagovještaj oporavka svjetkskog bankarskog sektora, a onda i proizvodnog



Dokle možemo?

Ako trguješ u USA, možeš visoko. Ako trguješ na ovoj krepanoj ZSE, možeš i ne paliti komp, i tako se ne mijenja ništa. Svaki puta kad Ameri ovako skoče mislim si, sad ćemo i mi u rally, ali svaki put čorak!
Očito da mi više ne pratimo nikoga, stranih fondova više nema, OMF-ovi kupuju samo državne obveznice da spase državu od bankrota i to je to.
Sva trgovina odvija se uglavnom između nas malih ulagača, što je tragično. Danas smo jedva skucali pišljivih 10 milja kuna prometa! Eeeej, 10 milja! Pa to je nekad ADRS-P sam napravio u 1 sat trgovanja!
U dionicama sam 80%, ali situacija na ZSE je komatozna. Puno puta sam nešto kupio ili prodao, a onda vidim na "što smo danas tržili" da je još par kolega trgovalo taj dan tom istom dionicom. Kad zbrojim količine, 90% prometa smo mi napravili – prodajemo jedni drugima i to je ono što ubija u pojam!!
Svjetlo u tunelu vidim jedino u rješavanju deficita proračuna i svođenje na 0 te u deblokadi pregovora s EU. Do tada, ne očekujem veći rast na ZSE niti veće promete.
Možda ovih 20% casha prebacim na par mjeseci na neku EU burzu ili USA, tamo se bar nešto događa….Ako netko ima dobru ideju za to, može na privat.

[/quote]
sa 20% keša ste car.Ja sam gotovo uvijek 100% u dionicama.I tako već mjesecima.Razlog je podcijenjenost crobexa.Uz diskont od 30% što se inaće primjenjuje prema ovakvim mladim burzama
podcijenjeni smo oko 2,5 puta.Crobex na 3.250 bi bio realnost za naše firme.A to je prosjek.

Neke su dionice i precijenjene što znaći da među dionicama crobex ima dionica koje su podcijenjene
tri do četiri puta.Naravno da,naročito, treba usmjeriti pažnju na opasnost od stećaja.
Kod nekih nelikvidnijih dionica,kao i u ligi za bedake ima dionica koje se trže i na sedmine pa čak
do desetine kapitala. A posluju sa dobiti već niz godina.

Prilika ima puno,nikada više ih i nije bilo na našem tržištu i ne vjerujem da se na razvijenim tržištima
može sigurno profitirati kao na ovom našem podcijenjenom.Cijene njihovih dionica vrlo brzo reagiraju na sve informacije.A naše ne reagiraju na ništa,a eventualni izlazak nekog ozbiljnijeg
igrača,a za ove nelikvidne to može biti i 100 k kn dionica može dodatno pasti i preko 50%.
Takve šanse se pojavljuju i treba ih koristiti.
Ipak problem je što moramo postati dugoročni ulagači dok se ne poboljša likvidnost.


Danas bi amerikanci mogli potegnuti kao zvijeri [thumbsup]

Housing Starts Post Surprise Rebound, Up 22%
Topics:Real Estate | Housing | Economic Data | Interest Rates | Consumers | Economy (Global) | Economy (U.S.)

Home Construction

New U.S. housing starts unexpectedly rebounded in February, surging 22.2 percent, according to data on Tuesday that provided a rare dose of good news for the recession-hit economy and fractured housing market.

The Commerce Department said the jump in housing starts to a seasonally adjusted annual rate of 583,000 units was the biggest percentage rise since January 1990.

That was also the first increase since April last year, when they advanced by 1.6 percent. January’s housing starts were revised to a rate of 477,000, the department said.

DOW 7.395 UP
NASDAQ 1.462 UP
SP&500 778 UP
[kiss]

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

http://www.seebiz.eu/hr/analize/nafta-na-49%2c16-dolara%2c-najvise-od-1.-prosinca,40295.html

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

New Report

Close