Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za barona i samo njega:

http://www.cnbc.com/id/29724434 – poslušaj film i pročitaj cijeli članak.

Legendo sve pročitaj pa opet razmisli o onome kaj sam ti jučer poslao na PM.
Lijepi pozdrav.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

banke počinju dizati kamate dok ih vani spuštaju! sad je pitanje dana kad će krenuti i ostale. lopovi!

ESB: od travnja više kamate na stare i nove kredite

Erste & Steiermaerkische banka (ESB) će od početka travnja ove godine kamatne stope na postojeće kredite povećati za 0,35 do 0,95 postotnih bodova, dok će kamatne stope na nove kredite biti veće za 0,20 do 1,35 postotnih bodova u odnosu na dosadašnje, najavili su danas iz te banke.

Istodobno, iz ESB je najavljena i akcija povoljnijih uvjeta stambenog kreditiranja u suradnji s oko 100 građevinskih tvrtki koje su klijenti te banke, a u kojoj će kamatna stopa biti subvencionirana i fiksna kroz razdoblje od 24 do 30 mjeseci. U tom razdoblju ‘akcijske’ kamatne stope na stambene kredite uz valutnu klauzulu u eurima iznosit će od 4 do 5,85 posto, a nakon istek tog roka kamate će se kretati u rasponu od 6 do 6,85 posto.

Najmanji rast, od 0,35 postotnih bodova, iz Erstea najavljuju na postojeće stambene i adaptacijske kredite uz valutnu klauzulu u švicarskim francima i američkim dolarima. Kamatne stope na stambene i adaptacijske kredite uz valutnu klauzulu u eurima povećat će se za 0,5 postotnih bodova, a na istovjetne kredite u kunama za 0,7 postotnih bodova.

Za najvećih 0,95 postotnih bodova rast će pak kamatne stope na postojeće gotovinske i hipotekarne kredite, kredite ‘iz minusa u plus’ te kredite za kupnju vozila.

Povećanje na postojeće kredite neće se primjenjivati za kredite trudnica ili rodilja i osoba koje su ostale bez posla, a po kojima je već smanjena kamatna stopa i odobren poček tijekom otplate, za kredite po kojima je već iskorištena mogućnost produženja roka otplate do dvije godine, kao i one s preostalim iznosom glavnice manjim od 10.000 kuna te one s krajnjim rokom dospijeća do 31. prosinca ove godine.

Također, povećanje se ne odnosi na postojeće korisnike gotovinskih kredita za umirovljenike te postojeće korisnike Erste Club kredita, kao i postojeće korisnike poljoprivrednih i turističkih kredita.

Novi krediti za koje se primjenjuju nove kamatne stope odobravat će se pak uz kamatne stope uvećane u rasponu od 0,20 do 1,35 postotnih bodova, ovisno o vrsti proizvoda i kreditnoj sposobnosti klijenta.

Za stambene kredite je gornja granica kamatne stope ograničena na najviše 7 posto, odnosno oni će se odobravati s kamatnom stopom u rasponu od 6,60 do 7 posto, što predstavlja povećanje od 0,20 do 1,10 postotnih bodova u odnosu na dosadašnje kamatne stope.

Kamatne stope na nove adaptacijske kredite rast će istodobno za 0,20 do 0,55 postotnih bodova, na 7,15 do 7,50 posto, a na gotovinske kredite za 1,20 postotnih bodova, na 10,70 do 11,70 posto.

Na nove kredite za kupnju vozila kamatne stope biti će više od dosadašnjih za 0,80 do 1,30 postotnih bodova, odnosno iznosit će 9,30 do 9,80 posto.

Hina

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Kakvi lopovi su te banke, kao da nije dovoljno što nad dužnicima visi giljotina u obliku deprecijacije kune, sad još i oni pljačkaju narod. [angry]

AZIJSKA TRŽIŠTA
Azijske dionice rastu treći uzastopni dan
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
ZAGREB – Azijske dionice rastu treći uzastopni dan nakon što je Australija signalizirala novo rezanje ključnih kamatnih stopa, a Standard Chartered Plc. izvijestio je o snažnom početku tekuće godine.
MSCI Asia Pacific indeks uzletio je 2,3 posto do 2 sata i 46 minuta poslije podne po tokijskom vremenu, a dionice financijskog sektora čine 37 posto porasta cijene. U zadnja tri trgovinska dana MSCI Asia Pacific indeks uzletio je 8,1 posto. MSCI Asia Pacific indeks od početka godine još uvijek je 14 posto u negativnom teritoriju, dodajući na prošlogodišnji pad od 43 posto. Ključan japanski dionički indeks Nikkei 225 Stock Average u utorak je uzletio 3,18 posto. Dionicama u sastavu MSCI Asia Pacific indeksa trguje se uz valuaciju 23 puta očekivana neto dobit, što je značajno više u odnosu na 14 puta sa kraja prošle godine.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/azijske-dionice-rastu-treci-uzastopni-dan,40185.html

ZAVRŠEN UZLET
Wall Street: Indeksi prekinuli četverodnevnu seriju
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
ZAGREB – Američke dionice pale su po prvi put u pet zadnjih trgovinskih dana nakon što je uzlet dionica financijskog sektora prekinut zbog objave statistika povezanih s kartičnim poslovanjem.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/wall-street-indeksi-prekinuli-cetverodnevnu-seriju,40181.html

NAFTNO TRŽIŠTE
Nafta pada s najviše razine u dva mjeseca
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
ZAGREB – Cijena barela sirove nafte u terminskom kupoprodajnom futures ugovoru s isporukom u mjesecu travnju na robnoj burzi u New Yorku u ponedjeljak je porasla za 2,38 posto, na 47,35 američkih dolara, najvišu zadnju cijenu od 6. siječnja.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/nafta-pada-s-najvise-razine-u-dva-mjeseca,40183.html


Prevario bi se da rally kod nas nije završio.

Teško, možeš ti nastaviti u revijalnom tonu, ali IDEMO DALJE. [thumbsup]
[/quote]

Europa u MINUSU danas.

Kolega, bolje slušajte šta pričam.

Prvenstveno mislim na Ameriku jer ona pokreće burze. Što se tiče minusa trenutnih, nakon nekoliko dana plusa nije nešto alarmantno.
Ja, uostalom, govorim za kraća razdoblja, dugoročno, ne vidim trenutno promjene na bolje iako postoje indicije.
Ono što se dešava s zlatom, podsjeća me na razdoblje kada je nafta bila iznad 130$ i kada su člancima pozivali ljude da kupuju naftu, sada isto rade i s zlatom. Zbrka teška mi se čini.
Evo, još malo prognoza, BAC (Bank of America) bi trebala u korekciju, ali to ne znači da je rally završio.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Sljedeći tjedan dolazi GDP kod amera pa nezaposlenost tjedan kasnije, pa kvartali
……ak ih ti raporti okrenu za dolje letimo na 1000 bez ikakvih odbijanaca ….
nedaj bože da se to obistini, zamislite pa ht je klimav a kaj bude kad izađe
dividenda day….to bi se sve moglo poklapat po redu…..
moje razmišljanje i nek se niko ne povodi….zamislite da ih ti raporti još gurnu
gore ovo sve pada u vodu……ovo mi dođe ko ruski rulet

Sve je moguće, ali Citygroup napravio 150% u tjedan dana. Pa si ti misli!!!

[/quote]

Hmm. Ne bi se baš tako bezrezervnio veselio. City je poludio jer je njegov šef rekao da početak godine posluju s dobiti. To su j rekli još neki čelnici velikih svjetskih banaka. Međutim ,tu se misli na operativnu dobit, a koliko će još nelikvidne imovine i neneplativih kredita otpisati , to nitko ne zna. Zato i dalje oprez nisu isključeni reliji nizbrdo.
A što se nas tiče, usprkos svemu, počet ćemo mi pratiti svijet i kada raste, prije ili poslije. Jer usprkos nesposobnoj i lupeškoj vlasti , nedostatku ikakve ekonomske strategije i velikoj zaduženosti, sav naš dug, više je problem onoga ko nam je posudio pare, nego nas. Tako da nas neće ostaviti na cjedilu, bez brige.

Jedino će biti sranje, ako svijet ode u ne recesiju već depresiju, ali u to baš ne vjerujem

Mislim da bi bilo korisno pročiati analizu cjelokupnog tržišta gospodina Bakića na adresi:

http://eclectica.blog.hr/thumbsup

U svakom slučaju jedna od po meni ponajboljnih matematičkih analiza koja se može pročitati te uporedba svih dionica DJIA i Crobexa.

Pozdrav i uspješno trgovanje !


Mislim da bi bilo korisno pročiati analizu cjelokupnog tržišta gospodina Bakića na adresi:

http://eclectica.blog.hr/thumbsup

U svakom slučaju jedna od po meni ponajboljnih matematičkih analiza koja se može pročitati te uporedba svih dionica DJIA i Crobexa.

Pozdrav i uspješno trgovanje !

Analiza vrolo vjerojatna za početak 2010.

Spominju se neki mirovinci, a stanje je više nego ozbiljno.

stanje ne da je ozbiljno nego je sve bliže katastrofi!!!

Hrvatskoj snižen kreditni rejting

Business.hr/Hina

Rejting agencija Standard & Poor’s snizila je dugoročni rejting Hrvatske za zaduživanje u lokalnoj valuti, s BBB+/A-2 na BBB/A-3 te ujedno potvrdila BBB/A-3 rejting za zaduživanje u stranoj valuti.

a deficit proračuna je preko 10 milijardi kuna!! svaka čast svima koji se usude sada kupovati dionice [bye]

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

Ispravak linka analize gospodina Bakića:

Vaš link

Pozdrav


stanje ne da je ozbiljno nego je sve bliže katastrofi!!!

Hrvatskoj snižen kreditni rejting

Business.hr/Hina

Rejting agencija Standard & Poor’s snizila je dugoročni rejting Hrvatske za zaduživanje u lokalnoj valuti, s BBB+/A-2 na BBB/A-3 te ujedno potvrdila BBB/A-3 rejting za zaduživanje u stranoj valuti.

a deficit proračuna je preko 10 milijardi kuna!! svaka čast svima koji se usude sada kupovati dionice [bye]

Frende, ima neke logike što pričaš ali taj naš dug je više njihov problem nego naš, razumiš. I propadnemo li i njihove pare baj baj…

A i dalje je deficit našeg proračuna p….. dim kakav imaju neke čak i bogate države. Naš je doduše problem što državom upravljaju nesposobni lupeži

New Report

Close