Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

I opet će danas u USA i Evropi biti veliki plus, a kod nas… čuna.


Što se prije vani oporave to bolje za nas, jer će nas onda pokupovat za smijuriju. Očigledno na njihov up od 20% mi odgovaramo sa 2%. Kada DOW bude 14 000 mi ćemo biti 1500, nema žurbe [bye]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Mi uvjek kasnimo sa reakcijom ali to nadoknadimo, jer kada u nas krene to je ludilo brale.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Sljedeći tjedan dolazi GDP kod amera pa nezaposlenost tjedan kasnije, pa kvartali
……ak ih ti raporti okrenu za dolje letimo na 1000 bez ikakvih odbijanaca ….
nedaj bože da se to obistini, zamislite pa ht je klimav a kaj bude kad izađe
dividenda day….to bi se sve moglo poklapat po redu…..
moje razmišljanje i nek se niko ne povodi….zamislite da ih ti raporti još gurnu
gore ovo sve pada u vodu……ovo mi dođe ko ruski rulet

4Neznam, baš. Država nije nelikvidna, evo jučer na telkici, ide se dalje u pelješki most, kolko ono 400 milja ove godine, barba veli, ak stanu s tim naš kraj je propao?? Pa kaksu preživjeli do sad bez njega?? Heh to se gradi zbog njega i par sto likova kaj žive na pelješcu, i naravno zbog barba luke koji ima viksu i zemljicu bliza pa da cjena skokne kojih par sto posto, evo vidite da se i na krizi može zaraditi samo treba znat (prave ljude) [thumbsup]

Da taj netko drugi i bi, da mu lova nije u peljškom mostu i drugim projektićima za koje je "morao" dati lovicu.


Mate, kratkovidan si i ti i svi ostali koji misle da se Pelješki most gradi zbog automobila, svakako nije zanemariv promet što će ići "po" mostu ali od veče strateške važnosti za RH je ono što će biti pričvršćeno "ispod" mosta!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Sljedeći tjedan dolazi GDP kod amera pa nezaposlenost tjedan kasnije, pa kvartali
……ak ih ti raporti okrenu za dolje letimo na 1000 bez ikakvih odbijanaca ….
nedaj bože da se to obistini, zamislite pa ht je klimav a kaj bude kad izađe
dividenda day….to bi se sve moglo poklapat po redu…..
moje razmišljanje i nek se niko ne povodi….zamislite da ih ti raporti još gurnu
gore ovo sve pada u vodu……ovo mi dođe ko ruski rulet

Sve je moguće, ali Citygroup napravio 150% u tjedan dana. Pa si ti misli!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Sljedeći tjedan dolazi GDP kod amera pa nezaposlenost tjedan kasnije, pa kvartali
……ak ih ti raporti okrenu za dolje letimo na 1000 bez ikakvih odbijanaca ….
nedaj bože da se to obistini, zamislite pa ht je klimav a kaj bude kad izađe
dividenda day….to bi se sve moglo poklapat po redu…..
moje razmišljanje i nek se niko ne povodi….zamislite da ih ti raporti još gurnu
gore ovo sve pada u vodu……ovo mi dođe ko ruski rulet

Pa zar mislite da oni okvirno ne znaju kakva će ta izvješća biti i da je ovaj rast potaknut ničim, ovaj rast je utemeljen na tim izvješćima za koje se zna da neće biti tako crni kao oni prošli.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????



Sljedeći tjedan dolazi GDP kod amera pa nezaposlenost tjedan kasnije, pa kvartali
……ak ih ti raporti okrenu za dolje letimo na 1000 bez ikakvih odbijanaca ….
nedaj bože da se to obistini, zamislite pa ht je klimav a kaj bude kad izađe
dividenda day….to bi se sve moglo poklapat po redu…..
moje razmišljanje i nek se niko ne povodi….zamislite da ih ti raporti još gurnu
gore ovo sve pada u vodu……ovo mi dođe ko ruski rulet

Sve je moguće, ali Citygroup napravio 150% u tjedan dana. Pa si ti misli!!!

[/quote]
Ako Obama poziva ljude da kupuju dionice odnosno da ne drže lovu ispod madraca onda je jasno ko dan da se ide gore,pa nije to Motušić,a ako kojim slučajem rezultati budu loši, već će se slika s nečim uljepšati. Dno u USA je odrađeno.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Sljedeći tjedan dolazi GDP kod amera pa nezaposlenost tjedan kasnije, pa kvartali
……ak ih ti raporti okrenu za dolje letimo na 1000 bez ikakvih odbijanaca ….
nedaj bože da se to obistini, zamislite pa ht je klimav a kaj bude kad izađe
dividenda day….to bi se sve moglo poklapat po redu…..
moje razmišljanje i nek se niko ne povodi….zamislite da ih ti raporti još gurnu
gore ovo sve pada u vodu……ovo mi dođe ko ruski rulet

Pa zar mislite da oni okvirno ne znaju kakva će ta izvješća biti i da je ovaj rast potaknut ničim, ovaj rast je utemeljen na tim izvješćima za koje se zna da neće biti tako crni kao oni prošli.
[/quote]

Krenula izvješća.

Dobit grupe Uljanik plovidba pala 72 posto
Vaš link

Krenula izvješća.

Dobit grupe Uljanik plovidba pala 72 posto
Vaš link


Da ne bi bilo zabune:
dobit pulskog grupe lani je iznosila je 71,25 milijuna kuna te je 72 posto manja nego u 2007. godini, kad je dosegla 254 milijuna kuna.
Dobit same Uljanik plovidbe porasla je 4,23 posto, sa 29,5 na 30,75 milijuna kuna, uz što su ukupni prihodi porasli 8,3 posto, sa 48 na 51,9 milijuna kuna.
21,5 milijuna kuna rasporediti će se za isplatu dividende, od čega je već 11 milijuna kuna isplaćeno putem predujma dividende od 20 kuna po dionici. Iznos od 6,4 milijuna kuna ide u neraspoređenu dobit.

Ovo je za mene vrlo dobro izvješće!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Tada su imali izvanredne prihode, zato je bila tako velika dobit.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Banks Power Rally Again; Techs Skid
Topics:Dow Jones Industrial Average | Nasdaq | NYSE | Market Outlook | Stock Picks | Stock Options | Stock Market | Wall Street
Companies:Societe Generale | Deutsche Bank AG | Barclays PLC | Goldman Sachs Group Inc | American International Group Inc | Nasdaq Stock Market, Inc.
By: Cindy Perman, CNBC.com | 16 Mar 2009 | 12:36 PM ET
Text Size

Stocks advanced Monday as banks continued their winning streak and Federal Reserve Chairman Ben Bernanke’s weekend remarks that the recession could end this year fueled some optimism.

Major U.S. Indexes
.DJIA
7354.76
130.78
+1.81%
1,518,220,000
.NCOMP
1437.71
6.21
+0.43%
334,813,600
.SPX
772.09
15.54
+2.05%
3,142,744,600

"This (economic) decline will begin to moderate and we’ll begin to see a leveling off," Bernanke said during an interview on "60 Minutes" Sunday.

What traders really responded to was Bernanke’s remarks about why stabilizing the financial sector is so important and that the government has to continue to be very aggressive.

In today’s economic news, the Empire State Manufacturing Index found another new low in March, with a reading of minus 38.23 against expectations of minus 32.0. And industrial production fell for a fourth straight month in February, dropping 1.4 percent, more than the 1.1-percent decline expected.

The Dow and S&P advanced about 1 percent, while the Nasdaq skidded, dragged down by weakness in some big-name techs like Intel [INTC 14.5001 -0.1999 (-1.36%) ] and Apple [AAPL 97.10 1.17 (+1.22%) ].

Today’s gains follow a four-day streak last week that left all three major indexes up about 10 percent for the week — the market’s best week since November.

Bank shares continued to rally, with after British bank Barclays [AIG 0.824 0.324 (+64.8%) ] echoed comments from U.S. banks last week, saying it had a "strong start" to 2009.

And HSBC [AIG 0.824 0.324 (+64.8%) ] said it won’t need to raise more cash — or get any more bailout money from the goverment — after its recent $18 billion rights issue.

Ljudi pazite se stiže kriza

FTSE 100 3,854.61 +100.93 +2.69%
Chart for FTSE 100
DAX 4,042.14 +88.54 +2.24%
Chart for DAX
CAC 40 2,791.66 +86.03 +3.18%

Dow 7,364.56 +140.58 +1.95%

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close