Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo cijela EU u solidnom plusu danas. Lijepo je vidjeti zelenilo. USA će se oporaviti, no što je s nama? Bojim se dok god imamo eksperte poput ministra Bajsa – neće tu biti sreće

Hell is Empty and all the Devils are Here

Danas bi bio peti dan rasta i to kakvog.
Mislim da i ako danas narastu da je sutra vrijeme za korekciju i to malo jaču.
A mi ?
Mi čemo se korigirati možda već danas predkraj dana.

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


teško da ovo što navodiš može biti pozitivno. na ovom forumu većina vjeruje da država nije i neće bankrotirati…dolazak MMF-a pozitivan je za opstanak države, ali istovremeno znači masovno rezanje svih većih državnih projekata i manje posla za mnoge tvrtke…znači i zamrzavanje plaća i otupuštanja u državnim službama, rast nezaposlenosti, rast izdvajanja za nezaposlene itd….socijalni nemiri ne mogu biti pozitivni za burzu, ljudi u takvim situacijama sve raspordaju i žele samo i isključivo keš… nevraćanje kredita bit će sve veće jer će sve više ljudi ostajat bez posla, a time će padati i kupovna moć građana…padom kupovne moći, pada i prodaja proizvoda, a to opet povlači novi višak ljudi i nova otpuštanja…u drvnoj indrustiji i proizvodnji namještaja već je kritično, sad je počelo u trgovini, a onda se širi dalje kao rak….to ti je odgovor zašto su masovna otpuštanja loša – gubi se potrošačka baza jer mi imamo slab izvoz i uglavnom smo bazirani na domaću potrošnju koja rapidno opada…

To je to . Država duguje na sve strane. Firme duguju na sve strane .Građani duguju bankama (krediti), duguju državi (porez) duguju firmama (rate za nekretnine i pokretnine)
Para niodkud, nelikvida se širi , odakle će onda burza rasti? OMF para nemaju jer kreditiraju državu .Ostali smo samo mi mali na burzi i par srednjih igrača koji trguju s par dionica , ostalo je sve polumrtvo [cry]

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!

Drago mi je da neki veliki broj građana duguje bankama jer to znači da će meni Malom Vrabcu biti veće kamate na oročenje. Banke naime duguju meni.

Živ,žav [yawn]

Nit ti je svatko neprijatelj tko te uvalja u govna niti ti je svatko prijatelj tko te iz njih izvadi.

Intesa Sanpaolo, najveća talijanska banka po tržišnoj vrijednosti, najavila je da će možda zatražiti pomoć talijanske vlade, prenosi Bloomberg. Objavio je to jučer talijanskim medijima, uključujući Ansu, glavni izvršni direktor banke Corrado Passera. Passera je rekao da će odluka o traženju državne pomoći vjerojatno biti donesena na sastanku Uprave zakazanom za petak 20. ožujka.
Tim bi potezom milanska Intesa bila druga po redu talijanska banka kojoj je potrebna državna pomoć uslijed produbljivanja globalne financijske krize. Banco Popolare, objavila je naime 10. ožujka, kako vladi planira prodati 1,45 milijardi eura vrijedne konvertibilne obveznice.
Talijanski ministar financija dao je, naime, krajem veljače tamošnjim bankama odobrenje za povećavanje kapitala do 12 milijardi eura prodavanjem konvertibilnih obveznica državi i njihovim pretvaranjem u vladine dionice bez prava glasa.
Među ostalim bankama, o tom modelu povećanja kapitala razmatra UniCredit, dok je primjerice Mediobanca objavila da nije zainteresirana za vladinu ponudu.
Vrijednosni papiri koje će banke prodavati vladi prema najavljenom planu, imat će inicijalni kupon u rasponu od 7,5 do 8,5 posto, ali će se on postepeno povećavati, najavljeno je iz ministarstva financija.
Vlada je bankama istovremeno uputila zahtjev da nastave s planiranim kreditiranjem malog i srednjeg poduzetništva po istim kamatnim stopama kao u protekle dvije godine, kako bi se poduprijelo krizno gospodarstvo.
Inače, talijanski BDP vrijedan 1,8 bilijuna dolara, ove je godine pao za 2,6 posto nakon što je lani zabilježio negativnu stopu od 1 posto (najviše u zadnjih 30 godina), objavila je početkom ožujka središnja banka Bank of Italy.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Azijske dionice rastu, predvođene proizvođačima računala i automobila, nakon što je grupa 20 ministara financija najavila borbu protiv globalne recesije i nakon što je OPEC odustao od novog rezanja proizvodnje kako bi potaknuo globalno gospodarstvo.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/azija-dionice-rastu-nakon-dogovorenih-akcija-g-20,40069.html

To je to . Država duguje na sve strane.
Para niodkud, nelikvida se širi , odakle će onda burza rasti? OMF para nemaju jer kreditiraju državu .Ostali smo samo mi mali na burzi i par srednjih igrača koji trguju s par dionica , ostalo je sve polumrtvo [cry]

4Neznam, baš. Država nije nelikvidna, evo jučer na telkici, ide se dalje u pelješki most, kolko ono 400 milja ove godine, barba veli, ak stanu s tim naš kraj je propao?? Pa kaksu preživjeli do sad bez njega?? Heh to se gradi zbog njega i par sto likova kaj žive na pelješcu, i naravno zbog barba luke koji ima viksu i zemljicu bliza pa da cjena skokne kojih par sto posto, evo vidite da se i na krizi može zaraditi samo treba znat (prave ljude) [thumbsup]

A mi na burzi, oporavak je krenuo kažete, ajde da vidimo te promete sad od 20-50 milja svih ovih kaj sjede u kešu, ili imam dojam da osim 2-3 lika nitko ne sjedi u kešu, uključujući mene.
To svi govore misleći da će im netko drugi dizati cijene.
Da taj netko drugi i bi, da mu lova nije u peljškom mostu i drugim projektićima za koje je "morao" dati lovicu.

AIG otkrio kome su otišli njegovi gubici
Business.hr/Hina
16.03.2009 10:57
Pročitaj komentare (0) /forum/Default.aspx?page=subject&forum={ForumVID}&subject={SubjectVID}
Pročitajte sve komentare na forumu ({PostCount})
4cfd4e35-98a3-4c14-88cb-280301986a71
Ocijenite članak (0)
[1] [2] [3] [4] [5]
Već ste ocijenili ovaj članak!
Hvala na ocjeni. Rezultati se ažuriraju svake 5minute.
Goldman Sachs i čitav niz europskih banaka, uključujući Deutsche Bank, Société Générale i Barclays, glavni su primatelji više od 90 milijardi dolara koje je isplatio američki osiguravatelj AIG u prva tri i pol mjeseca nakon primitka pomoći američke vlade u rujnu prošle godine.

U tri zasebna vida transakcije Goldman je primio 12,9 milijardi dolara. Među europskim bankama najveći primatelj bila je Société Générale s 11,9 milijardi dolara, a slijede Deutsche Bank, s iznosom od 11,8 milijardi dolara, te Barclays, s 8,5 milijardi dolara.

Objavljene brojke pokazuju iznose koje je AIG isplatio u razdoblju od 16. rujna lani, kada je dobio pomoć američke vlade, do kraja 2008. godine. U zamjenu za pomoć američka vlada u AIG-u je stekla udio od gotovo 80 posto.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a7bfe2b6-290b-4d94-a232-ae05aaad9e33&open=sec

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9bd75b81-2e04-40b6-8a89-2257652acb3c&ref=lastadd

WALL STREET-om već 5 dan vlada raspoloženje

ZAGREB – FTSEurofirst 300 indeks u ponedjeljak je do trenutka pisanja teksta porastao za 2,3 posto, a porast predvode banke. Barclays je uzletio 14,6 posto.
Europske dionice u ponedjeljak rastu peti uzastopni dan, predvođene dionicama financijskog sektora, nakon što su vijesti o zdravlju američkog financijskog sustava popravile sentiment investitora. FTSEurofirst 300 indeks još uvijek je na 14 posto nižoj razini od početka godine nakon što je tijekom prošle godine zaronio 45 posto.

Među bankama, UBS je porasla 6,6 posto, Societe Generale 6,5 posto, Natixis 8,6 posto i Dexia 14 posto. Sentiment investitora u bankarske dionice više je nego pozitivan nakon što su izvršni direktori Citigroupa, Bank of America i JPMorgan Chasea najavili da će njihove banke ove godine poslovati s dobiti.

Diljem Europske Unije, ključan talijanski dionički indeks MIBTel porastao je 2,49 posto, austrijski ATX 2,42 posto, britanski FTSE 100 indeks 2,39 posto, a njemački DAX 30 indeks 2,15 posto.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/europske-dionice-rastu-peti-uzastopni-dan,40109.html

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

I opet će danas u USA i Evropi biti veliki plus, a kod nas… čuna.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close