Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ok kolega uperman ocito imamo neslaganja oko nekih stvari,ali da vam ukazem na cinjenice da je ovo demokratska zemlja i da svatko ima pravo na svoje misljenje ovo je moje i kod njeg stojim,mislim takodje da sljedeci tjedan rastemo..nisam rekao da smo mi odradili dno,ali moje misljenje je da ameri jesu,kako ce se to odraziti na nas to cemo tek da vidimo..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

ok,bumo sve vidjeli…nist nije nemoguce,i ja do prije tjedan sam mislio da ce ovo biti samo odbijanac usljed korekcije koja se povremeno mora desiti ,sad nisam siguran da nije oporavak,iskreno volio bih da nije vise bi mi odgovarao oporavak krajem godine tako bih se jos vise dopunio,ali opet kazem vidjet cemo,pred nama je….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

pred nama je…….

– uskoro bankrot na razini države
– mogući socijalni nemiri
– nemogućnost vraćanja kredita na masovnoj razini
– masovna optuštanja
– itd.

Vidje ćemo da li će burza u tim uvjetima UP UP.

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......

Futuresi S&P -a danas sa minus -0.24% od 06:30 do trenutka pisanja ovog posta na minus -0.77%!


Futuresi S&P -a danas sa minus -0.24% od 06:30 do trenutka pisanja ovog posta na minus -0.77%!

prika obrnuto sa 0,77 su okrenuli na sadašnjih 0,23 u minusu sa trendom prema plusu,
dolar isto tako bio u odnosu na EURO u minusu sada u plusu, nafta je povećala pad u ondosu na jutroš oko 6,30 tako sam ja vidio.

dan je pametniji od noći

http://www.finanzen.net/indizes/indizes_realtime_chart.asp?strSymbol=D1DEDB2KE7=DBBL%5B/url%5D

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


pred nama je…….

– uskoro bankrot na razini države
– mogući socijalni nemiri
– nemogućnost vraćanja kredita na masovnoj razini
– masovna optuštanja
– itd.

Vidje ćemo da li će burza u tim uvjetima UP UP.

Smanjite kolega malo, pa neće to sve istovremeno puknuti?! Stvari će se ipak polako rješavati. Bankrot države ne vjerurujem da će doći, ali vjerojatna nam je omča MMF-a oko vrata za max. 2 mjeseca.
Slažem se da burza nema uvjeta za rast uz ovakvo političko i gospodarsko okruženje, ali krajem godine, ako turistička sezona ne bude baš loša, moguć je početak oporavka burze [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Futuresi svi u plusu

Hell is Empty and all the Devils are Here

A što kažu kolege na to da su danas Japan i Kina preko 2%+. I to da su futuresi već sada blizu 1%+?

Hell is Empty and all the Devils are Here



pred nama je…….

– uskoro bankrot na razini države
– mogući socijalni nemiri
– nemogućnost vraćanja kredita na masovnoj razini
– masovna optuštanja
– itd.

Vidje ćemo da li će burza u tim uvjetima UP UP.

Smanjite kolega malo, pa neće to sve istovremeno puknuti?! Stvari će se ipak polako rješavati. Bankrot države ne vjerurujem da će doći, ali vjerojatna nam je omča MMF-a oko vrata za max. 2 mjeseca.
Slažem se da burza nema uvjeta za rast uz ovakvo političko i gospodarsko okruženje, ali krajem godine, ako turistička sezona ne bude baš loša, moguć je početak oporavka burze [thumbsup]
[/quote]

Mi smo otresli 80% jer su uključena sva ta ili barem večina toga u cijenu dionica.
– Država je već bankrotirala ali nije još objavljeno. MMF stiže vrlo vjerojatno, što po meni može biti samo pozitvno. Država je kod nas sama sebi svrha te uteg oko nogu svim zdravim poslovnim, subjektima, te što se prije svati pod kontrolu tim bolje (čitaj MMF).
– Socijalni nemiri su vrlo vjerojatni, mislim da je i to uključeno u cijenu. Iako ne vidim razloga da se to negativno odrazi na burzu. Socijalni nemiri su usko vezani uz moguće valove otpuštanja u "nezdravim" malignim tvrtkama koje su također uteg oko nogu, te za smanjenje socijalnih izdavanja koji su također uteg oko nogu privredi.
– Nemogućnost vraćanja kredita se neće dogoditi u većem postotku, jer će se majka Austrija pobrinuti za nas (čitaj nema devalvacije kune)
– Masovna otpuštanja su samo plus za dioničare, jer će se čistiti poslovanje i rezati maligno tkivo.

Dok nekom smrkne ne može drugom svanuti. Surovi kapitalizam.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Futuresi S&P -a danas sa minus -0.24% od 06:30 do trenutka pisanja ovog posta na minus -0.77%!

Sad je obrnuti predznak. Ali to ne znači apsplutno ništa, jer se kod Amera swingovi odvijaju svjetlosnom brzinom.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Mi smo otresli 80% jer su uključena sva ta ili barem večina toga u cijenu dionica.
– Država je već bankrotirala ali nije još objavljeno. MMF stiže vrlo vjerojatno, što po meni može biti samo pozitvno. Država je kod nas sama sebi svrha te uteg oko nogu svim zdravim poslovnim, subjektima, te što se prije svati pod kontrolu tim bolje (čitaj MMF).
– Socijalni nemiri su vrlo vjerojatni, mislim da je i to uključeno u cijenu. Iako ne vidim razloga da se to negativno odrazi na burzu. Socijalni nemiri su usko vezani uz moguće valove otpuštanja u "nezdravim" malignim tvrtkama koje su također uteg oko nogu, te za smanjenje socijalnih izdavanja koji su također uteg oko nogu privredi.
– Nemogućnost vraćanja kredita se neće dogoditi u većem postotku, jer će se majka Austrija pobrinuti za nas (čitaj nema devalvacije kune)
– Masovna otpuštanja su samo plus za dioničare, jer će se čistiti poslovanje i rezati maligno tkivo.

Dok nekom smrkne ne može drugom svanuti. Surovi kapitalizam.

teško da ovo što navodiš može biti pozitivno. na ovom forumu većina vjeruje da država nije i neće bankrotirati…dolazak MMF-a pozitivan je za opstanak države, ali istovremeno znači masovno rezanje svih većih državnih projekata i manje posla za mnoge tvrtke…znači i zamrzavanje plaća i otupuštanja u državnim službama, rast nezaposlenosti, rast izdvajanja za nezaposlene itd….socijalni nemiri ne mogu biti pozitivni za burzu, ljudi u takvim situacijama sve raspordaju i žele samo i isključivo keš… nevraćanje kredita bit će sve veće jer će sve više ljudi ostajat bez posla, a time će padati i kupovna moć građana…padom kupovne moći, pada i prodaja proizvoda, a to opet povlači novi višak ljudi i nova otpuštanja…u drvnoj indrustiji i proizvodnji namještaja već je kritično, sad je počelo u trgovini, a onda se širi dalje kao rak….to ti je odgovor zašto su masovna otpuštanja loša – gubi se potrošačka baza jer mi imamo slab izvoz i uglavnom smo bazirani na domaću potrošnju koja rapidno opada…

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

New Report

Close