Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Consumer Confidence in U.S. Stays Near 28-Year Low as Job Losses Increase

Vaš link

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......

http://www.cnbc.com/id/29676327

US Consumers’ Mood Edges Up in March
Topics:Economic Data | Consumers | Economy (Global) | Economy (U.S.)
By: Reuters | 13 Mar 2009 | 10:06 AM ET
Text Size

U.S. consumers’ mood improved unexpectedly in March as confidence in government economic policy improved, but sentiment remained anemic overall and close to a record low, a survey showed on Friday.

The Reuters/University of Michigan Surveys of Consumers said its preliminary index reading of confidence for March increased to 56.6 from 56.3 in February. That beat economists’ expectations for a reading of 55.0.



Dow 7,204.07 +34.01 +0.47%
Chart for Dow
Nasdaq 1,426.11 +0.01 +0.00%
Chart for Nasdaq
S&P 500 753.41 +2.67 +0.36%
Chart for S&P 500
10 Yr Bond(%) 2.9120% +0.0200

HAHAHAHAHA

Futuresi nikad ne varaju…

Dow 7130 +14 +0.20%
S&P 500 747.5 -0.9 -0.12%
Nasdaq 100 1160 -3 -0.26%

[/quote]
Baci malo pogled

Vaš link

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

neznam, ja bi bio jako sretan da ameri danas završe sa minusom, jer mi se ne sviđa da i 4 dan indexi rastu.

Nije dobro niti ako stalno raste.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ameri kilavi danas, evo opet u minusu…

Ponedjeljak bi se to moglo fino odraziti na Crobex.

Nasdaq -0,5

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......

Rekao sam danas lagani plus ili lagani minus a u ponedeljak rasturačina.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Rekao sam danas lagani plus ili lagani minus a u ponedeljak rasturačina.

MIsliš negativna blokada?

Hell is Empty and all the Devils are Here


Rekao sam danas lagani plus ili lagani minus a u ponedeljak rasturačina.

To i ja kažem, rasturiće mali burzu prodajom ko beba zvečku.

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......



Rekao sam danas lagani plus ili lagani minus a u ponedeljak rasturačina.

MIsliš negativna blokada?
[/quote]
Ne kolega krivo ste me shvatili, pozitivna, možda je to zbog vaših godina.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????




Rekao sam danas lagani plus ili lagani minus a u ponedeljak rasturačina.

MIsliš negativna blokada?
[/quote]
Ne kolega krivo ste me shvatili, pozitivna, možda je to zbog vaših godina.
[/quote]

Ako USA danas ne raste berem 4%, onda će teško kod nas biti blokade.

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......

U veljači bez posla ostalo više od 14.000 ljudi

Nezaposlenost je za 3,4 posto veća nego u siječnju, a u HZZ-u procjenjuju da će u ovoj godini ona porasti do 12 posto

Bankamagazin

Krajem veljače Hrvatski zavod za zapošljavanje (HZZ) zabilježio je 262.821 nezaposlenu osobu što je 3,4 posto više nego u siječnju ove i jedan posto više nego u veljači prošle godine. Tijekom veljače na Zavod se prijavilo 21.669 osoba što je 17,9 posto manje nego u siječnju te 33,6 posto više nego u veljači prošle godine.

Najviše osoba došlo je izravno iz radnog odnosa (14.359) pri čemu je bez posla zbog isteka ugovora na određeno vrijeme ostalo 7.646 osoba, dok se na burzi zbog prestanka rada ili otkaza našlo 5.260 nezaposlenih.

Prema riječima ravnateljice HZZ-a, u veljači je prvi puta od 2005. godine zabilježen rast nezaposlenosti u odnosu na isti mjesec prethodne godine. Jarallah je iznijela i procjenu kako će u ovoj godini prosječan broj nezaposlenih porasti 10 do 12 posto.

Budući da nezaposlenost prati kretanje BDP-a s vremenskim zaostatkom, sada se u broju nezaposlenih odražavaju posljedice usporavanja rasta BDP-a u prošloj godini. S obzirom da se u 2009. očekuje pad BDP-a, a neki analitičari barataju i s procjenama između dva i pet posto, u HZZ-u se boje da bi krajem godine moglo doći do velikog rasta nezaposlenosti.

HZZ je u veljači zabilježio i pad zapošljavanja; iz evidentirane nezaposlenosti otišlo je 13.139 osoba, što je 23,9 posto manje nego u veljači prošle godine, pri čemu je zbog zapošljavanja s burze otišlo 7.385 osoba, odnosno 34,5 posto manje nego lani.

na žalost, počelo je i kod nas….

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

E da i jedna digresija.

Ameri opet zeleni, zeleni jučer, zeleni 4 dana.

No dax danas bio na +2, sad je na +0,87, mi bili na +2,4, sad na +1,6

Zašto dax pada, ako ameri opet rastu, zar ih ne bi trebali svi pratiti, jučer ameri otišli mučo gore, evropa to nije danas "potvrdila".
Zašto mi ne rastemo, a ekipa tu veli da to nema veze s nelikvidnošću, da ima puno paničara u kešu.
Da bu oni dizali krobi.
Jel mi pratimo amere, evropu ili kako kad nekom od "analitičara" tu paše, pa onda spomene te ak mu brojke pašu.

Jer danas "izgleda" ko da pratimo evropu, al opet dal mi netko može reći koji klinac se događa.

Jedna kvalitetna analiza.

New Report

Close