Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovako,
po meni uopće nije bitno dali su ameri danas ili sutra u plusu ili minusu, već je jako bitno kaj se u zadnjih nekoliko tjedna izvršilo mnogo preuzimanja.

Svi znamo da se tvrtke preuzimaju kada je market na dnu.
Stoga uživajte svi u cashu.
Nije mi jasno, koliko su baron, entent i ekipa morala izgubiti na burzi da nemaju energije i hrabrosti kupiti dionice. Pobogu zadnjih 3 mjeseca samo drukanje i drukanje i drukanje, kao da počinje 3 svijetski rat ujedno i nuklearni.

Pa tu smo da kupujemo, prodajemo, gubimo i zarađujemo, a ne drukamo iz dana u dan, iz tjedna u tjedan i tako do kada?
Barone prijatelju, rekao si mi na PM da je dno po tebi na 1300 (i pogodio si, te svaka čast) pa zakaj se nisi onda ukrcao?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Vipy,
Mozda nisi ciljao, no posredno se odnosi na mene – da, ja isto racunam na to da ljudi ne vide daleko od svog nosa i to imam u vidu. Nit’ sam rekao da ne kupujem nit’ sam rekao da ne prodajem. Vidis, da sam slusao DCM metodu bio bih sretan kupac KODTa na iznad 3000…

sakai,
nisam ciljao na tebe…nisam ciljao na nikoga posebno

za dcm metodu nisam nikad cuo

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Nerado se mijesav u ovu zucno raspravu, ali instinkt mi kaze sljedece: ako vam se trziste cini iracionalno jer se ne uklapa u vasu teoriju, problem je u – teoriji. [tongue]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Ono što sam htio naglasiti je da je tržište ponekad pretjerano iracionalno, bilo pretjerano optimistično ili pretjerano pesimistično. Amerikanci bi rekli da smo "threw the baby out with the bathwater". Ako mogu kupiti poduzeće po cijeni manjoj nego što to poduzeće ima keša na svom računu onda mi se to čini kao odlično ulaganje i prilika koja se rijetko pruža. Nema tu puno filozofije. Moguće da i bankrotiraju, možda sutra komet pogodi tvornicu ali svako ulaganje nosi svoj rizik a trenutno su IMHO najbolji omjeri rizika i nagrade što sam ih u dugo vremena imali.

Kod mene je procjena iracionalnosti vrlo jednostavna.
Kad iracionalnost ne bi postoja, pronašla bi se savršena cijena dionice. Pri svakoj promjeni parametara koji se tiču dionice, i ask i bid bi reagirao u istom smjeru. Drugim riječima – promet bio bio 0 i burza ne bi postojala u ovom obliku.

Ako je savršeno racionalno kad je promet nula, onda je čim manji promet bliže toj točci.
Promet redovni je trenutno izuzetno nizak, likvidnost smiješna.
Ne prihvaćam konstatacije kako novca nema. Ima ga, samo je čini se trenutna cijena dionica racionalnija nego ikad.
Mislim da je npr. racionalnija cijena HT-a danas na 3.6 milijuna prometa, nego kad je radio 100-200 milijuna kuna.

Ulažem također na osnovu omjera rizik/profit, to je prvo što te uče na Eko. faksu. Graf, linija pod kutem od 45°, x je rizik, y profit. Trenutno je taj kut kod mene ispod 45° i blokiran sam.

No respect

Da, to je tako. Neki će kupiti kad misle da treba, a ostali će im dizati cijenu portfelja. Uvijek je tako i ne vidim zašto bi se to promijenilo.
Činjenica je da se polako pokazuje sve više signala, pa čak i na forumu… [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Kod mene je procjena iracionalnosti vrlo jednostavna.
Kad iracionalnost ne bi postoja, pronašla bi se savršena cijena dionice. Pri svakoj promjeni parametara koji se tiču dionice, i ask i bid bi reagirao u istom smjeru. Drugim riječima – promet bio bio 0 i burza ne bi postojala u ovom obliku.

Ako je savršeno racionalno kad je promet nula, onda je čim manji promet bliže toj točci.
Promet redovni je trenutno izuzetno nizak, likvidnost smiješna.
Ne prihvaćam konstatacije kako novca nema. Ima ga, samo je čini se trenutna cijena dionica racionalnija nego ikad.
Mislim da je npr. racionalnija cijena HT-a danas na 3.6 milijuna prometa, nego kad je radio 100-200 milijuna kuna.

Ulažem također na osnovu omjera rizik/profit, to je prvo što te uče na Eko. faksu. Graf, linija pod kutem od 45°, x je rizik, y profit. Trenutno je taj kut kod mene ispod 45° i blokiran sam.


SLK, procjena iracionalnosti je sve samo ne jednostavna. Cijene se formiraju na osnovu očekivanja, a kako su očekivanja velikim dijelom na neiskusnom tržištu iracionalna, imaš to što imamo sad…
Za 5-6 godina ćemo i te kako žaliti za ovim vremenima…IMHO

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Nerado se mijesav u ovu zucno raspravu, ali instinkt mi kaze sljedece: ako vam se trziste cini iracionalno jer se ne uklapa u vasu teoriju, problem je u – teoriji. [tongue]

nerado ti to kazem, ali opet si povrsan
udri ti u DCM metodu, to ti je zakon
[wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

A cuj, DCM mozda je povrsan, ali je znacajno precizniji od DCF-a. [tongue]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

nije dcm povrsan-dcm ne postoji. Rekao sam da si ti povrsan, zagrebes i tabula rasa, zato ti je dcm dobar…

DCF? rekli smo da o tome nema smisla pricati s tobom, jer ga ne znas, zar ne?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

DCM is alive and well!
Pa sto bi radio DCF, kad ga rade drugi umjesto mene… Hebemu misa, bio bi lud kad bi gubio vrijeme na te nepouzdane i neprecizne metode. Ja pratim spread izmedju DCF-a i DCM-a. Recimo sad je spread DCF-DCM na HT-u na primjer samo otprilike 30 kn… Pao sa preko sto kn.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

… opet ti…
postoji DDM http://www.investopedia.com/terms/d/ddm.asp
pokusaj naci dcm
zato sam rekao, tabula rasa…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Hebemu misa vipy, prije parsto godina su se kleli i da crni labudi ne postoje… Onda su otkrili Australiju… To sto nemozes naci na internetu, ne znaci da ga nema. Puno je teze dokazati da nesto ne postoji, nego da postoji.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close