Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


futursi u plusu…i rastu…
solidna izvješća..nisu solidna ali su u okviru očekivanog

idemo dalje.

Nisu solidna nego odlična… Malo bolje pogledaj retail sales… Da, da, ono najvažnije uz banke… [thumbsup]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

S&P Cuts GE Rating to AA+, Outlook Stable. GE Says No Significant ‘Funding Impacts’ Tied to Ratings Change (story developing)

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Sva sreća pa sam opet dobro postupio ne nasjedajući na ovaj trap. Istina, moglo se nešto sitno i zatrejdati, ali što ćemo… Taktika koja me spašava u zadnje vrijeme je ništa ne kupovati, ma koliko jeftino bilo. Uvijek ide niže i zato treba strpljivo čekati jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaako niske razine.

S takvom taktikom možeš bit siguran da ćeš propustit kupit na dnu. I kada krene stvarni oporavak ti ćeš i dalje mislit da je bull trap i čekat ćeš… i čekat… i čekat… a dionice nikako da padnu, i onda će te bit strah uletit jer je sve već jako visoko.. već viđeno milijon puta. Pretpostavljam da si zrcalno istu stvar napravio i kada je crobex bio na vrhu. Pozdrav i sretno

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Meni je draže što sam rasprodao većinu portfela na 4500-5000 nego što ću sigurno propustiti dno. Nakon toga je bilo par grešaka, upravo na tim hvatanjima dna. Srećom, ne preskupih i od dobiti. I rekao sam – dosta.

Mislim da se uredno stignem vratiti i na 1500-1600…2000. Ove igre najbrži prst me ne zanimaju, nemam vremena za njih.
Osim toga, tri puta više boli gubitak nego raduje dobitak.

Anyway, ne želim palit vatru po milijunti put na istu temu.
Dajbog da je ovo dno, pa da mi core posao krene. To mene zanima.

No respect

Mislim da se uredno stignem vratiti i na 1500-1600…2000. Ove igre najbrži prst me ne zanimaju, nemam vremena za njih.
Osim toga, tri puta više boli gubitak nego raduje dobitak.

Jesi onda kupovao tamo sredinom siječnja kada je crobex bio na 1880? ako nisi zašto nisi? pa odradio je oporavak od preko 400 bodova? ili ćeš reći da si znao da je bull trap? a kada bude pravi oporavak kako ćeš znati da i tada nije bull trap? možda uđeš na 2000 pa se opet spustimo na 1000. Ako već čekaš tih svojih 2000 i uvjeren si da će doći onda kupi sada iste te dionice jeftinije i mirno spavaj.

Čekanje oporavka su priče za malu djecu. Gdje su ti naivci koje će ti biti spremni jeftino prodati kada bude jasno da se ekonomija oporavila?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Što i novinari u recesiji? Ajde, bit će za novinare dobrih dana, vijesti ne fali. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Bri…
Mislim da ce se vecina sloziti da su dionice trenutno jeftine. Medjutim, neki ljudi jednostavno ne zele sudjelovati u ovoj iracionalnosti i ludilu. Pa pogledaj samo forum na sto lici. Oni koji i nesto smisleno napisu etiketirani su svakako, ako ne moze se pobiti argumentima, onda se ide na denunciranje, osobne uvrede i slicno.
Takvo stanje je samo odraz stanja na burzi. I ja se divim ljudima koji su na vrijeme odustali – iako si u pravu, da se zaraditi i u ovim vremenima (bilo da rezultira trenutnom ili buducom zaradom). No, neke se stvari ne mogu platiti novcem…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Bri…
Mislim da ce se vecina sloziti da su dionice trenutno jeftine. Medjutim, neki ljudi jednostavno ne zele sudjelovati u ovoj iracionalnosti i ludilu. Pa pogledaj samo forum na sto lici. Oni koji i nesto smisleno napisu etiketirani su svakako, ako ne moze se pobiti argumentima, onda se ide na denunciranje, osobne uvrede i slicno.
Takvo stanje je samo odraz stanja na burzi. I ja se divim ljudima koji su na vrijeme odustali – iako si u pravu, da se zaraditi i u ovim vremenima (bilo da rezultira trenutnom ili buducom zaradom). No, neke se stvari ne mogu platiti novcem…

Zivio govornik

ameri u naletu

ma kakav cash-r-a, 100% in

Freddie Mac treba dodatna sredstva nakon velikog gubitka

Posrnula hipotekarno-financijska institucija Freddie Mac objavila je u srijedu da joj potrebna dodatna pomoć američke vlade u visini 30,8 milijardi dolara, kako bi opstala nakon velikog gubitka u četvrtom kvartalu.

Prema pisanju Reutersa, Freddie Mac je zabilježio 23,9 milijardi dolara gubitka u prošlom tromjesečju, što je gotovo 10 puta veći gubitak nego godinu ranije. Kompanija je uknjižila 7,2 milijarde dolara troškova povezanih sa zajmovima, 7,5 milijarde dolara otpisa na vrijednosnicama i 13,3 milijarde dolara gubitaka povezanih s derivatima i hipotekarnim garancijama. Rezerviranja za kreditne gubitke povećala su se na 7 milijardi dolara u četvrtom kvartalu u odnosu na prethodni kada su iznosili 5,7 milijardi. Inače, Freddie Mac je u trećem tromjesečju imao nešto veći gubitak, od 25,3 milijarde dolara. Gubitak cijele godine iznosio je pak ogromnih 50,1 milijardu dolara.
PD

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

U Europi ugroženo 4,5 milijuna radnih mjesta
Predsjednik udruge europskih poslodavaca Business Europe, Ernest-Antoine Seillere, danas je upozorio da bi zbog produbljivanja recesije posao u ovoj godini moglo izgubiti 4,5 milijuna Europljana.

Business Europe također očekuje da će Europska središnja banka (ECB) dodatno sniziti referentnu kamatnu stopu jer se gospodarstvo eurozone steže više od očekivanja, piše Herald Tribune. Seillere smatra da je glavni problem brojnih kompanija smanjivanje izdavanja kredita od strane banaka, te su mnoge tvrtke suočene s bankrotom zbog nemogućnosti pristupa novcu. Europski poslodavci zbog toga pozivaju ECB da pomogne kompanijama kupnjom njihovog duga.

Business Europe od vlada najrazvijenijih zemalja pak očekuje da ograniče povećanje javnog duga, jer milijarde obveznica koje države planiraju prodati u ovoj godini dodatno će ograničiti tvrtkama pristup novcu.

PD

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!


Bri…
Mislim da ce se vecina sloziti da su dionice trenutno jeftine.

I zato ih kupiš. Za 5 godina će opet postati skupe i onda ih prodaš. Pa će opet biti iracionalno jeftine…

Malo ljudi je sposobno pogoditi i dno i vrh a oni koji i uspiju su obično na krivoj strani transakcije. Ima ih hrpa na ovom forumu koji su kupovali na samom vrhu, neki od njih će nažalost prodati i na samom dnu.

Sada prodati je jednako kao i 2007. kupiti. Kratkoročno možda dobar potez, dugoročno jako opasno.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close