Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BELEX15 354,39 -3,59%
Danas su ga rasturili. Potvrđuje se pravilo mi zeleni oni crveni i obratno.

who dares, wins


Zakaj nitko ne komentira promet u USA?

veseli me kada gledam kako se prometi pojačavaju. Pa jeli moguće da ima više zainteresiranih za kupnju nego za prodaju (naravno govorim o USA).

Samo neka raste. Pa da imamo koji tjedan mira. Već sam zaboravio kako izgleda zelena boja.


Čini mi se da su ameri odradili svoje dno, a samim time valjda smo i mi

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ameri trenutno u minusu DOW – 0.67%, a S&P – 0.54%, … http://finance.yahoo.com/

mamus:

legendo sada su u plusu [lol] [lol] [lol] [lol]
Kolega bitno je samo zatvaranje, pričekajmo još 73 minute pa ćemo vidjeti.
Ja mislim da će zatvoriti sa plusom, simboličnim ali nije bitno.

Nema smisla svakih 2 sata postati stanje u usa kada se to kod njih mijenja prebrzo.
Lijepi pozdrav

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


mamus:

legendo sada su u plusu [lol] [lol] [lol] [lol]
Kolega bitno je samo zatvaranje, pričekajmo još 73 minute pa ćemo vidjeti.
Ja mislim da će zatvoriti sa plusom, simboličnim ali nije bitno.

Nema smisla svakih 2 sata postati stanje u usa kada se to kod njih mijenja prebrzo.
Lijepi pozdrav

Kolega u pravu ste, zato niste ni postali [lol] [lol] [lol]



Zakaj nitko ne komentira promet u USA?

veseli me kada gledam kako se prometi pojačavaju. Pa jeli moguće da ima više zainteresiranih za kupnju nego za prodaju (naravno govorim o USA).

Samo neka raste. Pa da imamo koji tjedan mira. Već sam zaboravio kako izgleda zelena boja.


Čini mi se da su ameri odradili svoje dno, a samim time valjda smo i mi
[/quote]
na koje "dno" po redu si mislio [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Pad kineskog izvoza u veljači za 26 posto
11.03.2009.

Kineski izvoz smanjen je u veljači za 25,7 posto na godišnjoj razini a globalna je financijska kriza uzrokovala i 24-postotni pad uvoza, objavila je u srijedu kineska vlada.

Ukupna vrijednost izvoza pala je u veljači na 64,9 milijardi dolara dok je uvoz kliznuo na 60,5 milijardi dolara, objavila je carinska uprava.

Izvoz je time pao četvrti mjesec zaredom, pri čemu je kineski trgovinski višak smanjen na 4,84 milijarde dolara, što je za 15 posto manje u odnosu na višak zabilježen u siječnju, kazala je uprava.

Ekonomisti prognoziraju daljnji pad izvoza u prvoj polovici godine, s obzirom na sve veći utjecaj gospodarske krize na Kinu.

U prošlotjednom govoru pred Kineskim narodnim kongresom, premijer Wen Jiabao kazao je da je suočen s "mukotrpnim i zastrašujućim" zadacima ponovnog jačanja posustalog državnog gospodarskog rasta u ovoj godini.

"Ističući važnost domaće potrošnje, ne smijemo smanjiti ni napore promicanja izvoza", kazao je Wen.

"U vrijeme ozbiljne situacije, obilježene oštrim padom inozemne potražnje i rastućim međunarodnim trgovinskim protekcionizmom, povećat ćemo potporu uvozu i izvozu", rekao je.

Hina

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!




Zakaj nitko ne komentira promet u USA?

veseli me kada gledam kako se prometi pojačavaju. Pa jeli moguće da ima više zainteresiranih za kupnju nego za prodaju (naravno govorim o USA).

Samo neka raste. Pa da imamo koji tjedan mira. Već sam zaboravio kako izgleda zelena boja.


Čini mi se da su ameri odradili svoje dno, a samim time valjda smo i mi
[/quote]
na koje "dno" po redu si mislio [rolleyes]
[/quote]

Na ono od prekjučer, kada je city pokazao dobit to je bilo to i više nema povratka tako nisko

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Jako dugo nam je trajao ovaj rastući val. Kako sve kaže danas bi ponovno znali dolje:
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=asia
http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

TRŽIŠTA
Azija: Dionice tonu zbog obnovljenog straha od recesijeAutor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
ZAGREB – Azijske dionice padaju prvi put u tri dana, predvođene poduzećima financijskog sektora i proizvođačima automobila, nakon što je japanska vlada potvrdila da se gospodarstvo Japana stegnulo najoštrije od 1974. godine.
http://www.seebiz.eu/hr/analize/azija-dionice-tonu-zbog-obnovljenog-straha-od-recesije,39754.html

PONOVNO RAST
Wall Street: Dionice porasle i drugi uzastopni dan
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
ZAGREB – Američke dionice porasle su drugi uzastopni dan nakon što se JPMorgan Chase & Co. pridružio Citigroup Inc. priopćenjem da je u siječnju i veljači poslovao s profitom, podgrijavajući špekulaciju da je najgori dio bankarske krize iza nas.
http://www.seebiz.eu/hr/analize/wall-street-dionice-porasle-i-drugi-uzastopni-dan,39750.html

NAFTNO TRŽIŠTE
Nafta raste nakon što je zaronila 7,39%
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
ZAGREB – Cijena barela sirove nafte u terminskom kupoprodajnom futures ugovoru s isporukom u travnju na robnoj burzi u New Yorku u četvrtak je rano ujutro do trenutka pisanja ovog teksta porasla za 1,94 posto, na 43,15 američkih dolara.
http://www.seebiz.eu/hr/analize/nafta-raste-nakon-sto-je-zaronila-7%2c39%25,39752.html

Korekcija u europi.

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......

ANALITIČARI Očekuju još loših vijesti iz industrije

Pad industrije neće stati ni nakon potopa od 14 posto

Pad industrijske proizvodnje očekivan je, s obzirom na to da dobar dio hrvatske industrije ima kratkoročne aranžmane o doradnim poslovima ili proizvodnji proizvoda s nižom dodanom vrijednošću (bez kojih se može) s inozemnim naručiteljima.

Kupci pogođeni krizom
Inozemni kupci najčešće su trgovci na veliko i industrijski kupci koji su snažno pogođeni globalnom krizom pa otkazuju narudžbe
. Nastavak ovog trenda može se očekivati i u idućim mjesecima, smatra ekonomski analitičar Damir Novotny. Naime, podaci Državnog zavoda za statistiku pokazuju da je u siječnju 2009. industrijska proizvodnja smanjena čak 14,1 posto u usporedbi s istim mjesecom prošle godine.

Riječ je o najsnažnijem godišnjem padu proizvodnje u posljednjih više od petnaest godina, tvrde analitičari RBA. Osim smanjenja inozemne i domaće potražnje, koja se na industrijsku proizvodnju odrazila nepovoljno već tijekom posljednjeg tromjesečja 2008., na snažno smanjenje proizvodnje utjecali su i drugi čimbenici. Ponajprije se to odnosi na probleme u opskrbi plinom industrijskih postrojenja, što je rezultiralo privremenim zatvaranjem određenih kapaciteta. I manji broj radnih dana u odnosu na lanjski siječanj uvelike je utjecao na pad proizvodnje.

I dalje pad
Razlog je ovako lošim podacima, koji će se pokazati i u veljači, statistika
. Pravi pad narudžbi statistika će zabilježiti tek kasnije, te se i dalje može očekivati pad industrijske proizvodnje, no možda u manjim postocima, smatra dr. Ante Babić, potpredsjednik hrvatskih izvoznika. U idućem razdoblju očekujemo da se nastave nepovoljni utjecaji recesije na domaću industriju. Za 2009. očekujemo pad proizvodnje, i to prvi put od 1999., tvrde analitičari RBA.

Večernji list

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

New Report

Close