Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Idemo dalje….

Dow Jones Industrial Average 6,527.06 3:24pm ET 99.88 (-1.51%)

A gdje ć nam biti onda naš jadni crobex?

Profesor na Sveučilištu New York Nouriel Roubini izjavio je kako bi indeks S&P 500 mogao ove godine potonuti na 600 poena, pa čak i niže kako se globalna recesija bude produbljivala.

http://seebiz.eu/hr/burze/roubini-s_p-500-mogao-bi-potonuti-na-600-poena%2c-pa-i-nize,39523.html

Ovdje upišite svoj komentar… [pray]

S&P 500 indeks pao je 1,0 posto, na 676,53 boda, na najnižu razinu od rujna 1996. godine. Od početka godine S&P 500 indeks skliznuo je 25,10 posto. Dow Jones Industrial Average pao je 1,21 posto, a Nasdaq Composite indeks 1,95 posto.

“Uz pljusak neizvjesnosti pitamo se gdje je dno S&P 500 indeksu? Nikako da prestanemo tonuti”, izjavio je David Sowerby, koji u Loomis Sayles & Co. pomaže upravljati sa 100 milijardi američkih dolara.

“S&P 500 indeks ove bi se godine mogao spustiti niže od 600 bodova kako se recesija globalnog gospodarstva intenzivira, izjavio je Nouriel Roubini u intervjuu za Bloomberg News, profesor Sveučilišta New York koji je predvidio financijsku krizu.

Ekonomist Merrill Lynch & Co. David Rosenberg također predviđa pad indeksa na ispod 600 bodova, uz napomenu da će dno najvjerojatnije biti dotaknuto oko mjeseca listopada.

Warren Buffett, čiji je Berkshire Hathaway Inc. u prošloj godini zabilježio najgori poslovni rezultat ikada, za CNBC televiziju izjavio je da je “gospodarstvo palo sa litice” te da nastojanja američke ekonomske politike da stimulira gospodarski rast može dovesti do više inflacije nego što je iznosila 1970-ih godina prošlog stoljeća.

http://seebiz.eu/hr/analize/wall-street-komentari-buffetta-i-svjetske-banke-spustili-indekse,39532.html

fjučursi u USA se zelene, EU će biti u laganom minusu na otvaranju, a kasnije će okrenuti u zeleno.
Crobex? rekao bih da je vrijeme i da se ovdje konačno odigra zeleno. puno dionica na tržištu je ultra podcijenjeno

Rekao je onaj indijanac Kuciljo da će crobex na 1.200 ako Dow ode na 6.000,jedino ako potone ispod 6.000 onda bi Crobex mogao i niže.
Ja sam ga poslušala i otišla u keš tamo negdje u rujnu,a sad po malo kupujem hihhihihi
Naročito mi je simpatična Ingrica, IGH i Todex,mnogho su povoljni.

Šteta što se više ne javlja!Al ako neko zna pod kojim je nickom nek mi javi, htjela bi ga nešt pitat

Buffet: Za pet godina sve će biti u redu

10.03.2009 08:26

Poznati američki ulagač milijarder Warren Buffett izjavio je jučer za poslovni televizijski program CNBC-a da se američko gospodarstvo strmoglavilo te da su potrošači znatno promijenili navike.
"Gospodarstvo je palo s litice. Nije se samo ono snažno usporilo već su i ljudi doista promijenili navike na dosad neviđen način", rekao je Buffett.

Te su se promjene, drži, odrazile na rezultate podružnica njegova holdinga Berkshire Hathaway koji je 2008. godine izgubio 9,6 posto tržišne vrijednosti, što je prvi pad vrijednosti od 1965. godine kada je on preuzeo tu kompaniju.

Warren Buffett je predvidio da će se nezaposlenost još povećati prije kraja recesije, ali je iznio i dugoročnu optimističnu prognozu za najveće svjetsko gospodarstvo.

"Sve će biti u redu. Naš je gospodarski stroj najveći ikad stvoren", naglasio je. Buffett i dodao kako može jamčiti da će za pet godina sve biti u redu i da će taj stroj raditi kao podmazan, ali bi on htio da to bude i prije.

Strah i zbunjenost po njegovim su riječima glavni motivi potrošača i ulagača zadnjih mjeseci, rekao je Buffett.

Poručio je vladi Baracka Obame da je potrebno otkloniti tu zbunjenost kako bi se vratilo povjerenje te pozvao čelnike Demokratske i Republikanske stranke, kao i svih 535 zastupnika u Kongresu da shvate kako je "zemlja u gospodarskom ratu", da podupru predsjednika i ne iskorištavaju gospodarsko stanje za političke probitke.

Naglasio je kako je većina banaka u "prilično dobru stanju" i da mogu "zaraditi kako bi se izvukle" iz krize, zahvaljujući niskoj cijeni svog financiranja, ali je također kazao kako se "banke trebaju vratiti bankarstvu".

Po Buffettovu mišljenju bitno je da vlada objasni vlasnicima bankovnih računa da neće izgubiti svoj novac ako banka propadne. Pozvao je Obamu da "jasnom izjavom" podupre bankovni sustav. Također je upozorio kako bi inflacija mogla postati gora nego sedamdesetih godina.

e da gledao sam na stop tradeing da dow nece ici ispod 5320 i to u najgorem scenariju…

lagao prema gore s istoka

Azijske bankarske dionice u utorak su uzletjele, nadjačavši pad cijena dionica proizvođača automobila i potrošačke elektronike zbog straha da će produbljivanje globalne recesije pogoditi njihovu profitabilnost.
HSBC Holdings Plc., najveća europska banka, skočila je za 16 posto u Hong Kongu nakon što je u ponedjeljak zaronila za 24 posto. Honda Motor Co., koja 51 posto svojih prihoda ostvaruje u Americi, pala je 2,4 posto nakon što je milijarder Warren Buffett izjavio da je “američko gospodarstvo palo s litice”. Sinotrans Shipping Ltd., treći po veličini kineski brodarski prijevoznik rasutih tereta, na vrijednosti je uzletio 15 posto nakon što je prošle godine više nego udvostručio svoju neto dobit.

“Uz okruženje u kojem se nalazimo, moramo misliti da će proći još barem godina ili dvije prije nego što pronađemo izlaz iz trenutne situacije. Zaista postoje dionice kojima se trguje uz za kupce izrazito povoljnu cijenu te ukoliko mislite da će ta poduzeća postojati i za dvije ili za tri godine imate izvrsnu priliku za kvalitetnu investiciju utemeljenu na fundamentima”, izjavio je Paul Taylor, direktor ulaganja u australske dionice u Fidelity International koji upravlja sa 157 milijardi američkih dolara.

Vrijednost pet dionica u sastavu MSCI Asia Pacific indeksa porasla je na svaku dionicu koja je izgubila na vrijednosti. Indeks je do 1 sat i 36 minuta poslije podne po tokijskom vremenu porastao za 0,4 posto. Ove je godine na vrijednosti izgubio 21 posto nakon prošlogodišnjeg pada za 43 posto. Ključan japanski dionički indeks Nikkei 225 u utorak je na vrijednosti izgubio 0,44 posto.

http://seebiz.eu/hr/analize/banke-predvode-uzlet-azijskih-dionica,39535.html


fjučursi u USA se zelene, EU će biti u laganom minusu na otvaranju, a kasnije će okrenuti u zeleno.
Crobex? rekao bih da je vrijeme i da se ovdje konačno odigra zeleno. puno dionica na tržištu je ultra podcijenjeno

Bravo, iz početnog crvenog Europa je okrenula u zeleno! Futuresi također u zelenome, pa valjda će i ovaj nesretni crobi danas u zeleno???
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


A gdje ć nam biti onda naš jadni crobex?

Profesor na Sveučilištu New York Nouriel Roubini izjavio je kako bi indeks S&P 500 mogao ove godine potonuti na 600 poena, pa čak i niže kako se globalna recesija bude produbljivala.

http://seebiz.eu/hr/burze/roubini-s_p-500-mogao-bi-potonuti-na-600-poena%2c-pa-i-nize,39523.html

Pa to je dobra vijest jer do 600 poena treba pasti još svega 10-ak%, to se da odraditi u 3-4 dana [lol] [lol]


Rekao je onaj indijanac Kuciljo da će crobex na 1.200 ako Dow ode na 6.000,jedino ako potone ispod 6.000 onda bi Crobex mogao i niže.
Ja sam ga poslušala i otišla u keš tamo negdje u rujnu,a sad po malo kupujem hihhihihi
Naročito mi je simpatična Ingrica, IGH i Todex,mnogho su povoljni.

Šteta što se više ne javlja!Al ako neko zna pod kojim je nickom nek mi javi, htjela bi ga nešt pitat

Hehe, vele da sam to ja…al nažalost nisam.
Da sam ja barem čitao što je on pisao ne bi množio tolke gubitke sad.
Ak doznaš koji je može i meni na PM

Malo dobrih vijesti od citigroupa
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=atb39szNVkT0&refer=home

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

New Report

Close