Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo malo za podizanje raspoloženja jedan dobar video :

Hell is Empty and all the Devils are Here

Wall Street: Ripe for a rally?

"With the Dow and S&P 500 both down more than 50% off their October 2007 highs, a decent bounce is not hard to imagine, said Gary Hager, president of Integrated Wealth Management.
Dickson noted that the number of New York Stock Exchange stocks making new lows has dropped dramatically with each so-called "bottom," in October, November and now. As such, that could indicate a stabilization.
Also, from a contrarian perspective, stocks are ripe for a bounce. The American Association of Individual Investors (AAII) said 70.3% of investors surveyed were bearish, as of Wednesday. That’s the highest level since the index was created in 1987."

Eto najdraži moji sve je spremno za jedan veliki odbijanac, kao što možete pročitati stvari upućuju na to.
A znate da će to lansirati i Crobex,jel tako?
Ne bih bio u koži onih koji su u cashu u ovim trenucima.Takvi će roniti gorke suze.

Kiss,kiss

[kiss]

NEK ŽIVI LJUBAV, NEK SE BUDI DAN

kako mi je smijesno gledati kako se gonzo trudi pobiti svaku dobru vijest gonzo kasnis malo na vlakic,no to budemo vidjeli sljedeci tjedan,nisam vidio da su novine izbacile ali sam citao sinoc na teletextu….povecali smo izvoz za preko 20% a smanjili uvos hrane za preko 30% nadam se da ce danas taj podatak biti izbacen i u nekim novinama,mozda nam je ova kriza i trebala ….gonzo nase banke su samo u sijecnju imale dobit od oko 400milijuna kuna no svejedno zbog takvih kao ti cijena dionica im pada…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Kad planirate da će biti taj odbijanac koleginice Ententini??

Mogu još malo otići u minus, pa reko da iskoristim povoljan trenutak?

Hvala

Za šaku dijamanata !

ententini,evo sad si mi olaksala vikend opet sam mislio da sam se nepotrebno ukrcao u petak:-))

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Ne bojte se sve će nas spasiti ameri………… [bye]

08. 03. 2009. | 08:38
Obama ohrabruje Amerikance zabrinute produbljenjem recesije

Dan nakon što su SAD uzdrmale vijesti o povećanju nezaposlenosti, predsjednik Barack Obama u subotu je tjednu poruku naciji iskoristio da ohrabri zabrinute Amerikance, zajamčivši im da vlada poduzima sve kako bi izvukla gospodarstvo iz krize i pozivajući ih da u krizi vide priliku za nove iskorake.

Američko gospodarstvu u veljači je izgubilo 651.000 radnih mjesta, a stopa nezeposlenosti je narasla na 8,1 posto, najviše u 25 godina, prema podacima Ministarstva rada u Washingtonu.

Od početka recesije u prosincu 2007., u Americi je izgubljeno oko 4,4 milijuna radnih mjesta, od čege više od polovice u posljednja četiri mjeseca. U veljači se ukupan broj nezaposlenih Amerikanaca povećao za 851.000 i dosegnuo je 12,5 milijuna.

U svojoj tjednoj puruci Obama je izrazio optimizam da će zemlja prevladati gospodarske probleme, upozorivši da će za to trebati vremena i napora.

"To nisu samo statistike, već nevolje koje su iskusili milijuni Amerikanaca koji više ne znaju kako će platiti račune, ili podizati svoje obitelji. Od prvoga dana u uredu, znao sam da rješavanje ove krize neće biti lako, niti preko noći", rekao je Obama, najavljujući da će se "teški dani nastaviti i idućih mjeseci".

Obama je naglasio kako vjeruje da će Sjedinjene Države iz sadašnje krize izaći "jače i prosperitetnije nego što su bile prije", ako njegova vlada nastavi s brzim, hrabrim i odgovornim protukriznim mjerama.

Obama je govorio o planu za pomoć kućevlasnicima kojima prijeti ovrha vrijednom 75 milijardi dolara i novim uputama ministarstva financija za njihove kreditore. Za plan poticaja vrijedan 787 milijardi dolara ponovio je da će sačuvati ili stvoriti 3,5 milijuna radnih mjesta. Ekonomisti su procjenili da će se u najboljem slučaju raditi o oko 2,2 milijuna radnih mjesta.

Obama je također kazao da će naknade za nezaposlene, zahvaljujući planu poticaja, biti povećane za 25 dolara i produljene za 20 tjedana, te za 33 tjedna u saveznim državama s visokom stopom nezaposlenosti. Naknade za nezaposlene, koje iznose oko 900 dolara, do sada su se isplaćivale šest mjeseci.

Američki predsjednik proteklog je tjedna predstavio plan za pomoć kućevlasnicima da izbjegnu ovrhu, zatim reviziju dodjele državnih ugovora koja bi trebala donijeti godišnju uštedu od 40 milijardi dolara, novi plan za poticanje kreditiranja građana i malih poduzetnika, te otvorio javnu raspravu o širokoj reformi zdravstva, koja treba smanjiti troškove zdravstvene skrbi i proširiti je na 46 milijuna Amerikanaca bez zdravstvenog osiguranja.

"Ovo je trenutak izazova za našu zemlju. No, mi smo prošli i kroz veća iskušenja. Uvjeren sam da ćemo u ovom presudnom trenutku, dokazati sebi da smo vrijedni žrtvovanja onih koji su bili prije nas i obećanja onima koji će doći poslije nas", istakao je.

Oporbeni republikanci, koji se u Kongresu odlučno protive enormnoj državnoj potrošnji koju donose protukrizne mjere Obamine administracije, ističu kako demokrati unatoč težini krize uz njih žele ‘progurati’ i svoj cijeli socijalni program, na račun povećanja proračunskog manjka na 1,75 milijarda dolara.

Republikanska stranka svoju je tjednu poruku naciji usmjerila protiv najavljene reforme zdravstva, koja će biti jedna od središnjih točaka njihovog otpora promjenama koje nastoji provesti administracija.

"Republicanci se slažu da trebamo razvijati nova i inovativna rješenja kako bi popravili ono što je pokvareno, ali treba osigurati da zadržimo ono što funkcionira. Zabrinut sam da će vladini koraci na kraju istisnuti privatne zdravstvene planove koje koriste milijuni Amerikanaca. To može dovesti do toga da poslodavci prestanu nuditi zdravstveno osiguranje, nadajući se da će tu uskočiti vlada", rekao je u republikanskoj poruci kongresnik Roy Blunt.

On je usporedio zdravstveni sustav

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!

Evo zašto jača dolar…………. [bye]

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Svijet/tabid/104/View/Details/ItemID/49317/ttl/Nastavljeno-zatvaranje-manjih-americkih-banaka/Default.aspx

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!

Ben Bernanke honored with highway interchange

NEW YORK (MarketWatch) — "South Carolina has honored hometown boy and Federal Reserve chief Ben Bernanke, naming an interchange on Interstate 95 after the bearded economist on Saturday, the Associated Press reported."

U ime svih forumaša čestitam našem dragom Benu na ukazanoj časti.
Čovjek je stvarno zaslužio da nazovu dionicu autoputa prema njemu i ja to pozdravljam.
Ovo je i znak da je odbijanac blizu.

Kiss,kiss [kiss]

NEK ŽIVI LJUBAV, NEK SE BUDI DAN

pa maxmilijan to je pozitivno i to je znak da se ide naprijed oporavak je znaci krenuo…nemozes u te lose banke vjecito upumpavati novac a one stalno poslovati s minusom,naokon je netko skuzio da iz sustava treba izbaciti ono sto je trulo da ne povlaci i zdravi dio,ovo je ok..treba sve sto je lose zatvoriti tak da vise sredstava ostane za zdrave tvrtke,napokon pa ovo se i cekalo…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2009,3,7,,154897.jl

Obama je govorio o planu za pomoć kućevlasnicima kojima prijeti ovrha vrijednom 75 milijardi dolara i novim uputama ministarstva financija za njihove kreditore. Za plan poticaja vrijedan 787 milijardi dolara ponovio je da će sačuvati ili stvoriti 3,5 milijuna radnih mjesta. Ekonomisti su procjenili da će se u najboljem slučaju raditi o oko 2,2 milijuna radnih mjesta.

Obama je također kazao da će naknade za nezaposlene, zahvaljujući planu poticaja, biti povećane za 25 dolara i produljene za 20 tjedana, te za 33 tjedna u saveznim državama s visokom stopom nezaposlenosti. Naknade za nezaposlene, koje iznose oko 900 dolara, do sada su se isplaćivale šest mjeseci.

Američki predsjednik proteklog je tjedna predstavio plan za pomoć kućevlasnicima da izbjegnu ovrhu, zatim reviziju dodjele državnih ugovora koja bi trebala donijeti godišnju uštedu od 40 milijardi dolara, novi plan za poticanje kreditiranja građana i malih poduzetnika, te otvorio javnu raspravu o širokoj reformi zdravstva, koja treba smanjiti troškove zdravstvene skrbi i proširiti je na 46 milijuna Amerikanaca bez zdravstvenog osiguranja.

Washington plans for big bank failure

The government is bracing for a big bank failure.
A bill introduced in Congress would give the FDIC, the agency that stands behind Americans’ bank deposits, temporary authority to borrow as much as $500 billion from the government to shore up the deposit insurance fund.
The bill — the Depositor Protection Act of 2009, backed by Senate Banking Committee Chairman Chris Dodd, D-Conn. and Sen. Mike Crapo, R-Idaho — wouldn’t change the status of individual bank accounts, which through the end of this year are insured up to $250,000.
"This mechanism would allow the FDIC to respond expeditiously to emergency situations that may involve substantial risk to the financial system," Bernanke wrote in a Feb. 2 letter to Dodd.
Fear of a big collapse continues to rise.
The Credit Derivatives Research counterparty risk index — a measure of the annual cost of insuring the bonds of 14 global financial companies against default — surged nearly 30% this week as investors rushed to protect themselves against possible defaults at giant institutions.
It now costs an average of $289,000 per year to buy insurance on $10 million’s worth of bank debt, according to the CDR index. That’s just shy of the $300,000 average premium in force the day the index hit its all time high — Sept. 17, 2008.
That was the day after the government’s $85 billion first bailout of AIG (AIG, Fortune 500), two days after the failure of broker-dealer Lehman Brothers and a week before WaMu was seized by regulators.
The current degree of stress in the financial sector is "totally shocking," said Johnson, given the massive resources governments around the globe have devoted to reducing fears of a major collapse."

Evo dragi moji forumaši i forumašice još malo izvrsnih vijesti.
Američka vlada je osnovala specijalni interventni fond vrijedan 500 milijardi dolarčeka jer očekuje da će neka od ovih super velikih banaka propasti,što je naravno nemoguće,pa da mogu isplatiti sve štediše koji bi htjeli svoje novce.
To je naravno totalno bezveze jer tko bi normalan htio svoje novce kad može recimo kupiti dionice i zaraditi puno kad vlakić krene tako da ja vidim ovo kao snažno iskazivanje financijske moći i volje američke vlade da pomogne iako nema nikakve potrebe za tim.Mislim da nakon ovog i najokorjeliji pesimisti moraju razmisliti i shvatiti da stanje nije tako alarmantno kako ga neki katastrofičari žele prikazati.Odbijanac je iminentan i neophodan.Ne bih bio kešolovcima u koži ali dobro znaju oni najbolje šta rade.

Kiss,kiss
[kiss]

NEK ŽIVI LJUBAV, NEK SE BUDI DAN

http://www.moneyandmarkets.com/your-last-chance-before-all-hell-breaks-loose-2-30041
ko se nije skrio magarac bio

New Report

Close