Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E.U. povećava minus, te sve više ulazi u negativan teritorij:

^ATX ATX 1,424.30 6:11AM ET Down 21.77 (1.51%) Components, Chart, More
^BFX BEL-20 1,548.23 6:26AM ET Down 3.95 (0.25%) Chart, More
^FCHI CAC 40 2,541.74 6:11AM ET Down 27.89 (1.09%) Chart, More
^GDAXI DAX 3,666.18 6:11AM ET Down 29.31 (0.79%) Chart, More
^AEX AEX General 199.50 6:26AM ET Down 1.08 (0.54%) Chart, More
^OSEAX OSE All Share 245.31 6:11AM ET Up 1.33 (0.54%) Components, Chart, More
^MIBTEL MIBTel 10,775.00 6:26AM ET Down 397.00 (3.55%) Components, Chart, More
^SMSI Madrid General 726.76 6:25AM ET Down 12.96 (1.75%) Components, Chart, More
^OMXSPI Stockholm General 186.29 6:26AM ET Down 1.39 (0.74%) Chart, More
^SSMI Swiss Market 4,389.55 6:11AM ET Down 0.63 (0.01%) Chart, More
^FTSE FTSE 100 3,517.01 6:11AM ET Down 12.85 (0.36%) Components, Chart, More

Kako idu futuresi tako ide i Evropa…To je već staro pravilo…No, bitno je da danas u pol 3 izlaze podaci o stopi nezaposlenosti. Analitičari očekuju rast iste sa 7,6 na 7,9%….
Ovaj podatak će uvelike utjecat na stanje tržišta kod njih, tako da pravi smjer futuresa, a time i Evrope treba očekivati nakon toga….

ako se očekuje rast nezaposlenosti 7,9% zar to nije uključeno u cijenu. što misliš da će biti ako rast bude veći ili manji od očekivanog?

kako futuresi pozeleniše u sekundi

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

8:30 AM Unemployment Rate Feb
Actual 8.1%
Expected 7.9%
Prior 7.6%

Prognoze su se kretale od 7,8 do 8,1 s naglaskom na ovaj 7,9…To znači da su ti podaci uračunati u cijenu …

Ko to više zna kaj oni uračunaju….samo danas gore dole +-2, pa nek završe danas +10
sutra budu -10……

Pregovori o spasu Opela bez rezultata

Pregovori o planu za spas Opela, njemačke podružnice posrnulog američkog proizvođača vozila General Motors (GM), završili su u petak bez rezultata.
Vaš link

Ode i Opel….[bye]

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!


Prognoze su se kretale od 7,8 do 8,1 s naglaskom na ovaj 7,9…To znači da su ti podaci uračunati u cijenu …

U EU odmah započeo zeleni odbijanac [thumbsup]
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

A mi opet tonemo…..a Europa u velikom zelenilu.

Diverencija gadna. [tongue]

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Nočekivano loše….

Jobless rate bolts to 8.1 percent, 651K jobs lost

WASHINGTON (AP) — The nation’s unemployment rate bolted to 8.1 percent in February, the highest since late 1983, as cost-cutting employers slashed 651,000 jobs amid a deepening recession.

AP – Job seekers join a line of hundreds of people at a job fair sponsored by Monster.com on Thursday
Both figures were worse than analysts expected and the Labor Department’s report shows America’s workers being clobbered by a wave of layoffs unlikely to ease in the coming months.

"There is no light at the end of the tunnel with these numbers," said Nigel Gault, economist at IHS Global Insight. "Job losses were everywhere and there’s no hope for a turnaround any time soon."

Vaš link

Đizus Kristuš….nema svjetla na kraju tunela….. [bye]

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

optimum99, 06.03.2009. u 16:14
Đizus Kristuš….nema svjetla na kraju tunela…..

E pajdo, ja ga vidim…. Vidim neku rupu u mračnom tunelu koja bi trebala biti sve veća i veća svakim danom te sve više svjetlosti donosit….. Naime, ta rupa se zove stimulans plan… Oni novčeki koje je čika Obama potpisao kreću se trošiti… Kinezi isto tako…. 2 od 3 najveće svjetske ekonomije će u idućem kvartalu bilježiti SMANJENE PADOVE BDP-a….

To su samo neki od razloga zašto ja vidim svjetlo na kraju tunela ….

I da, već si malo naporan s tim katastrofičnim stavom…. Dok sam bio u kešu bio si mi ok… al od danas si mi neprijatelj [bye]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

New Report

Close