Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrlo poučno; onda ti ni pojam Accounting Insolvency nije stran!

13.07.08. | 16:19



@Mig

Obrati se iveku u brlog. Navodno je tamo aktivan. [wink]

08.07.08. | 06:51

Btw, koji crni brlog. Pa nema novih postova u brlogu. Zatvorili ga davno. [huh]

e, moj ivek, ti si jedan posten Zagorec, koji bi se samo htio malo opariti!
ne idu ti ove p**darije sa duplim identitetima.
Dinaridi se u tome bolje snalaze.
[lol]

ali volim ja tebe i dalje, iako su ti malo popustili zivci [kiss]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


13.07.08. | 16:19



@Mig

Obrati se iveku u brlog. Navodno je tamo aktivan. [wink]

08.07.08. | 06:51

Btw, koji crni brlog. Pa nema novih postova u brlogu. Zatvorili ga davno. [huh]

e, moj ivek, ti si jedan posten Zagorec, koji bi se samo htio malo opariti!
ne idu ti ove p**darije sa duplim identitetima.
Dinaridi se u tome bolje snalaze.
[lol]

ali volim ja tebe i dalje, iako su ti malo popustili zivci [kiss]
[/quote]

Točno. Ti očigledno čitaš neki brlog u kojem i ivek piše pa mu se obrati tamo. Pa upravo si to TI napisao ja čak mislim u istom postu ako me sjećanje dobro služi. 😉

Umjesto što glumiš Poirota na forumu i očigledno imaš viška vremena rađe usmjeri snagu i intelekt na tjedne koji dolaze. Treba napraviti detaljne analize jer će biti vrlo turbulentno. [bye]

http://www.cnbc.com/id/25645369

ivek, postao sam ti grafove, nek’ svako za sebe napravi analizu.
ovo sto ti postas cnbc.com i ostalo je "pricam ti pricu" ti ces staviti tamo gdje savjetuju sell, ja di savjetuju buy, nevazno..
na prosloj strani su grafovi i brojke..matematika..egzaktna znanost!!
ali, za tebe mi nije tesko napraviti analizu!ipak si ti jedan stariji, fini gospodin..dakle:

dok s&p EPS pada, isto tako pada i index, sto je sasvim normalno i tako treba biti, kod crobexa pak, dok EPS raste, index takodjer pada, sto fundamentalno nije opravdano i doci ce na naplatu!!

osim naravno, ako ti ne mislis da ce ATPL, INA, TNPL, HT, LEDO i ostala ekipa izbaciti lose kvartale?

zakljucak:decoupling je neminovan!

a kako je to trebalo izgledati, imas primjer ovdje:

http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EBVSP#symbol=%5EBVSP;range=2y

sad bih te jos mogao zagnjaviti, pa pitat, sta ako kojim slucajem ne bankrotiraju Fani, Fredi i Leman, jer je to vec uracunato u cijenu, a Siti, Goldman i ostali daju nedajboze bolja izvjesca than estimated? [smiley]

ili, ako nedajboze, dodje obvezujuca ponuda za INU..itd..

kao sto vidis ja sam svoju zadacu napravio [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@mig

O kojem ti crnom decouplingu pričaš?
Pa decoupling ne vrijedi za Kinu ili Europu, a kamoli za Hrvatsku koja ovisi o milosti banaka,dug je svaki dan sve veći, i ti što eksterni što interni,ne proizvodimo ništa i rastemo na potrošnji.
Decoupling je zgodna riječ za ljude koji vole zgodne riječi.
Decoupling je kao ideja dijametralno suprotan samom globalnom tržištu kojem i mi pripadamo.
Ajmo izaći iz WTO-a, NATO-a, ajmo prekinuti kandidaturu za EU pa da vidite decoupling.
Kruha bi bili gladni.
Od Crobexa na 5000 pričam da ne zabijate glavu u pijesak i da shvatite da nismo otok.
Sad je Crobex na 3500 i vi još uvijek pričate o decoupling-u.
Uopće ne sumnjam da ćete o tom pričati i na Crobexu na 2500

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Od Crobexa na 5000 pričam da ne zabijate glavu u pijesak i da shvatite da nismo otok.
Sad je Crobex na 3500 i vi još uvijek pričate o decoupling-u.
Uopće ne sumnjam da ćete o tom pričati i na Crobexu na 2500

Od Crobexa 5000 do Crobexa 3500 nije te bilo na forumu, a prije nisi tako pričao [smiley]
što se dogodilo u međuvremenu? [huh]..maca papala dionice?! [smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Utjecaj recesije na CEE gospodarstva relativno je malen

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/utjecaj-recesije-na-cee-gospodarstva-relativno-je-malen,19798.html

Ukupna slika makro situacije zasigurno ostaje ponešto tmurna za to tržište, ali najnoviji podaci daju naslutiti da visoka platna bilanca koja se odnosi na tekuće transakcije nije jednosmjerna, a provedene mjere uistinu mogu potaknuti rast izvoza i ograničiti uvoz. Zdrava situacija u pogledu ulaganja posebice se čini obećavajućim znakom.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off




Imaju pod sobom 5 trilijuna dolara.
Ja ni ne znam koliko je to ali zvuči puno.
Fannie treba pripremiti 7 milijardi dolara samo da pokrije gubitak u ovom kvartalu, a cjelokupna tržišna kapitalizacija firme je 8 milijardi.
Kad oni zveknu, a samo je pitanje dana, sve će zveknut.
Osim ako ih američka Vlada ne odluči nacionalizirati.
A onda će lijepo pučanstvo to sve otplaćivati i za kojih 5 godina sve će se vratiti u normalu.
Jest da će za sobom povući pola svjetske ekonomije u p.m. ali šta je tu je.
Nije bed


jel’ ti znas ista o tim kompanijama i kako posluju?
ti samo ne znas ili si namjerno napisao gluposti i neistine?
znam da drukas, al’ ako hoces drukati, mozes napisati hrpu drugih stvari (bilo prema Up, UP ili prema down, down), samo treba znat, ha?
http://finance.yahoo.com/q/ks?s=FNM
http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_National_Mortgage_Association
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aZAHrlJZ1snM&refer=home
[/quote]

Meni je glavno da ti znaš.
Zadivi nas svojim raskošnim intelektom i pobij ovo što sam ja napisao,
umjesto što se razgovaraš kao pučkoškolac.
Jedino što je krivo u onom što sam napisao je to što sam napisao Fannie umjesto Freddie.
Potpuno nebitna greška, ali za pučkoškolce vrlo bitna.
Inače mcap je u tom trenutku bio 7 milijardi a sad je 5 milijardi.
Svakim danom je sve bliži svojoj fair vrijednosti, a to je nula.
Ne znam samo kako će to pomoći vama koji ste opet popušili foru i čekate Crobex na 5000 a bogami ne znam kako će to pomoći i dioničarima navedenih kompanija koji će ostati bez ičega.

[/quote]
samo cu reci jednu stvar, jer vidim da ne znas procitati sto sam ti stavio?
koji hebeni minus u jednom kvartalu, jel’ ti znas osnove?

Sto znaci earnings ttm,
pises toliko gluposti i lazi, a kad netko napise da u stvari zajebavas ljude, onda takav ceka crobex na 5000?!
Otkud ti znas koliko sam ja u cashu ili dionicama, jadno, s tobom se nema sto raspravljati, imas real bear, covjek pise kako mu pase, al’ pise istinu, uz koje doda svoja predvidjanja…
[bye]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE



Od Crobexa na 5000 pričam da ne zabijate glavu u pijesak i da shvatite da nismo otok.
Sad je Crobex na 3500 i vi još uvijek pričate o decoupling-u.
Uopće ne sumnjam da ćete o tom pričati i na Crobexu na 2500

Od Crobexa 5000 do Crobexa 3500 nije te bilo na forumu, a prije nisi tako pričao [smiley]
što se dogodilo u međuvremenu? [huh]..maca papala dionice?! [smiley]
[/quote]

Sorry, točno, htio sam reći do Crobexa na 5000.
Zašto ljudi očekuju od nekog da uvijek isto priča?
Pa vremena se mijenjaju a pametni se mijenjaju s vremenom.
Oni koji se ne mijenjaju vrijeme ih pregazi.
Što se dogodilo u međuvremenu?
Pa recimo svijet je zapao u veliku ekonomsku krizu.
I zašto insinuacije tipa " izgubio si dionice, prodao si na dnu kupuješ na vrhu" i slično?
Neki ljudi na ovom forumu znaju jako dobro kad sam ja prodao i po koliko.
Isto tako sam u prošli utorak napisao da sam kupio INA-u i da ću je prodati u četvrtak.
Tako je i bilo.
14% zarade u dva dana.
Meni dobro.
Kad sam napisao da sam prodao popljuvali su me Sančo, Mig, Rooster zg 28 i još neki,
u stilu kao kak me nije sram uopće priznat da sam prodao pošto ne znam kad se treba prodavati.
I gle oni sad nose štafetu a guza radi.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Zašto se ne bi stavljale u istu rečenicu ? Nije vjerojatno ali je moguće, u ovakvim vremenima događaji velike sigme svakakve ljepote mogu proizvesti.

A za prijatelja strategosa evo pa malo neka proučava i pokuša zaključiti što sam ja to pisao u prethodnih par postova. Ako bude znao isčitati neke stvari iz ovih grafova super. Ako ne još i bolje. Biti će više para za međede. [cool]

http://www.seebiz.eu/hr/burze/povijest-bear-marketa-isplate-li-se-large-cap-izdanja%3f,19840.html
[/quote]

Prijateljima thompsonu i realbearu.

Postojale su 2 keynesijanske deprijesije u povijesti. Jedna u Rimskom Carstvu 30.-ih za vrijeme vladavine cara Tiberija. Druga 1930. za vrijeme predsjedanja F.D.R.-a. Obje su imale iste simptome (pad outputa, zaposlenosti, nedostatak love u optjecaju, barter etc.) i obje su riješene na sličan način (planski javni radovi etc.). S druge strane je do hiperinflacije došlo nebrojeno mnogo puta kroz povijest.

Šansa da dođe do HIPERINFLACIJE i DEPRESIJE je nikakva jer im se simptomi razlikuju. Iako bi im uzrok na nekoj apstraktnoj razini mogao biti isti – DA NEŠTO NE ŠTIMA. A ne štima. No to nije moj problem.

Mig29*

pričaš priče za malu djecu.

Najbolji su mi oni koji govore "naše" banke tipa Zaba, erste i slični, nisam znao da su naše.

Isto su mi cool oni koji tvrde da dax i dj ne utječe na crobex, kao nitko nezna kaj je psihologija mase!?

A jedna stvar koju nitko ne spominje, kako to da puno fondova pada manje nego EU i crobex?—evo odgovora—-fondovi su u cashu, a tko onda drži dionice?—odgovor slabašne ručice, a kaj se događa kada su fondovi u cashu a dionice drže drhtave ruke?—odgovor – pročitajte koju knjigu!

A vi pričajte borbene priče, i nadajte se da croby neće roknut bez obzira na INU i slične priče.
Ljudi moji, ako svijet pada padamo i mi!

Jedna stvar:
dj – odavno pao ispod najniže točke ove godine
dax – ovaj tjedan zaronio ispod najniže razine
Azija – joooj oni su već debelo ispod
belex (gdje će valjda Tadić sastaviti vladu) – blizu su te točke

a crobex? —-crobex leti visoko, puno pre visoko!

Držite gaće ovaj tjedan.
Ja držim cash i pijem pivicu i uživam, a vi i dalje buljite u monitor i tresite se, na kraju ćete prodat te vrle dionice poput igh, atpl, ingre i slične "podcijenjene" dionice [lol] [lol]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Američki indeksi već šest tjedana u padu
Nova rekordna cijena nafte i zabrinutost zbog posljedica kreditne krize izazvali su prošloga tjedna snažan pad cijena dionica na svjetskim burzama, pri čemu su londonski Footsie i njujorški S&P indeks skliznuli u područje medvjeda.

A crobex?

Naravno kreditna kriza neće NIKADA utjecati na "nezaduženog" todu, i na naše vrle tvrtke [lol] .
Kriza će utjecati na cijeli svijet, osim naravno na Hrvatsku. Premda su mi smiješni ti koji to tvrde, ali ih volim jer su prave Hrvatine. Tako i treba mi smo ponosni narod i nedamo se.

Pozdrav do slijedečeg tjedna.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close