Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ ententinis

bila ili ne bila u recesiji, malo je neozbiljno ovdje citirati izjave političara koje su tako očito dio njihove predizborne kampanje, ne misliš li tako?

Eto, i ponovo sam ja kriv što je Amerika u recesiji i ja sam kriv što Obama izjavljuje da je Amerika u recesiji.
Pa nije vam ovo izjava tamo nekog političara.
Ovo je izjava mogućeg budućeg Predsjednika SAD-a.
U ovom trenutku kampanje svaka izjava koja ne odgovara istini može skupo koštati.
Nešto baš ne čujem McCain-a da priča kako nema govora o recesiji.
Vidjet ćemo tko će pobiti ovo što je rekao i da li će se uopće netko usuditi.
Mislim da će ponovo doći na:
" It’s the economy, stupid"

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Da mi je ovo rekao čovjek koji zna da se u istu rečenicu ne stavlja hiperinflacija i depresija

Zašto se ne bi stavljale u istu rečenicu ? Nije vjerojatno ali je moguće, u ovakvim vremenima događaji velike sigme svakakve ljepote mogu proizvesti.

Evo Srbija kao primjer prije nekog vremena, penzioneri voze tačke dinara na izlazu iz pošte a ekonomija im dosegla zavidnih 25% prijeratne razine. Doduše vjerojatnija je dobra stara deflacijska depresiju, jer koliko se god Ben bojao 1930 nema toliko šume za posjeći i naprintati koliko mu treba.


@sava

* Proglašenje recesija u Amera se već duga ne računa po rastu GDP-a, rast u 2Q koliki god da bude je posljedica fiskalnog stimulusa od 160 milijardi dolara. Što GDP bude veći u 2Q to će u sljedećim kvartalima više pasti. Doduše već se priča o drugom i trećem stimulusu, ali ne mora se valjda svaki put objašnjavati šta to znači za inflaciju cijena roba a ovako globaliziranom svijetu.
* Kako to vlade G8 mogu riješit hipotekarnu krizu, šta su oni veliki šamani pa će isčarobirat našto. Sile ekonomskih ciklusa su puno jače od želja i nadanja političara, nema besplatnog ručka a političari mogu samo privremeno uzet jednima da bi dali drugima (bilo monetarnom, bilo fiskalnom politikom). Kreditno orgijanje zadnjih desetljeća je gotovo i tu nema pomoći, imamo samo teško otriježnjenje i propast nekih ekonomskih teorija .
* Što se tiče Kine, Indije te njihovog pumpanja deviznih rezervi i subvencija na energiju… to bi zapad htio vidjeti opet, da drugi štede, krvavo rade i dižu globalnu produktivnost da bi oni mogli lagodno živjet. Neće ići više, sada imamo utrku za resursima, s odricanjima jednih na dobrobit drugih je gotovo.

Svijet se promijenio i da bi bilo bolje mora biti još puno gore. A hoće li sljedeći tjedan DOW 1000 ap, ap… možda i hoće ali to samo zato što se shorteri odlučili puvuć profit i onda ponovo udarit sa viših razina.

Ipak kako je burzovna ajkula i špekulant briljantnog uma dostojan Jesse Livermore Đemaludin ispravno primjetio, ja sam samo puki filozof i volim internet. Čitajte npr. šta kažu bankari centralnih bankara o uzrocima, stanju, rizicima i mogućim rješenjima ovo globalne krize. Za uvod i zaključak ne treba ekonomski faks, može i viša škola [smiley]

Vaš link

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


@sava

* Proglašenje recesija u Amera se već duga ne računa po rastu GDP-a, rast u 2Q koliki god da bude je posljedica fiskalnog stimulusa od 160 milijardi dolara. Što GDP bude veći u 2Q to će u sljedećim kvartalima više pasti. Doduše već se priča o drugom i trećem stimulusu, ali ne mora se valjda svaki put objašnjavati šta to znači za inflaciju cijena roba a ovako globaliziranom svijetu.
* Kako to vlade G8 mogu riješit hipotekarnu krizu, šta su oni veliki šamani pa će isčarobirat našto. Sile ekonomskih ciklusa su puno jače od želja i nadanja političara, nema besplatnog ručka a političari mogu samo privremeno uzet jednima da bi dali drugima (bilo monetarnom, bilo fiskalnom politikom). Kreditno orgijanje zadnjih desetljeća je gotovo i tu nema pomoći, imamo samo teško otriježnjenje i propast nekih ekonomskih teorija .
* Što se tiče Kine, Indije te njihovog pumpanja deviznih rezervi i subvencija na energiju… to bi zapad htio vidjeti opet, da drugi štede, krvavo rade i dižu globalnu produktivnost da bi oni mogli lagodno živjet. Neće ići više, sada imamo utrku za resursima, s odricanjima jednih na dobrobit drugih je gotovo.

Svijet se promijenio i da bi bilo bolje mora biti još puno gore. A hoće li sljedeći tjedan DOW 1000 ap, ap… možda i hoće ali to samo zato što se shorteri odlučili puvuć profit i onda ponovo udarit sa viših razina.

Ipak kako je burzovna ajkula i špekulant briljantnog uma dostojan Jesse Livermore Đemaludin ispravno primjetio, ja sam samo puki filozof i volim internet. Čitajte npr. šta kažu bankari centralnih bankara o uzrocima, stanju, rizicima i mogućim rješenjima ovo globalne krize. Za uvod i zaključak ne treba ekonomski faks, može i viša škola [smiley]

Vaš link

Global Growth – Hokkaido G8 summit

1.We remain positive about the long-term resilience of our economies and future global economic growth. Emerging market economies are still growing strongly though our growth has moderated. However, the world economy is now facing uncertainty and downside risks persist. Among others, we express our strong concern about elevated commodity prices, especially of oil and food, since they pose a serious challenge to stable growth worldwide, have serious implications for the most vulnerable, and increase global inflationary pressure. We are determined to continuously take appropriate actions, individually and collectively, to ensure stability and growth in our economies and globally.

Financial market conditions have improved somewhat in the past few months. But serious strains still exist. While good progress has been made in implementing the recommendations by the Financial Stability Forum (FSF) in April, we urge private-sector players, national supervisory authorities and international bodies to rapidly implement all FSF recommendations to strengthen resilience of the financial system. We underscore the importance of implementing the FSF report’s recommendations, as set out by the G8 Finance Ministers’ Statement in Osaka.

Ja drumom, a Međed šumom!

Dečki, čeka se sutra odgovor HANFE na ponudu OMV-a,
ako odgovor bude pozitivan-bit će : "Vežite se, polijećemo!"
Tada nas više neće zanimati Europa ni Amerika
[bye]

Ako novac zaista ne donosi sreću, onda mi ga vratite

samo podsjetnik što nas čeka u ponedjeljak ili utorak bude li pozitivnog odgovora

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/novosti_i_najave/2008/srpanj/potpredsjednik_polancec_pismo_omv_a_proslijedit_cemo_hanfi

a kako će to pomoći amerofilima i eurofilima, BSN…
[bye]

Ako novac zaista ne donosi sreću, onda mi ga vratite


Zašto se ne bi stavljale u istu rečenicu ? Nije vjerojatno ali je moguće, u ovakvim vremenima događaji velike sigme svakakve ljepote mogu proizvesti.

Ma pusti, vidiš da većina nema pojma što se događa. Čituckam ovdje s vremena na vrijeme i vidim da ste ti i još nekolicina uredno pisali još debelo na početku godine da će se dogoditi ovo što se događa. Ruku na srce bilo je vidljivo sa Marsa. Isto tako budućnost ne izgleda baš nešto svijetlo.

Iskreno, baš me briga što drugi rade sa svojim novcem (kojeg očigledno imaju sve manje 😉 ). To je njihov problem. Ali pisati 7 mjeseci kako je kriza završila i kako "krećemo UP" i kako treba "uloviti vlak", je po meni prilično velika glupost.

IMHO ovo još nije kulminiralo i tek će doći do kulminacije u narednom periodu. Sistem se sistematski počeo urušavati i gdje god taknu ispada samo trulež. Bikovi u svijetu su u smrtnom hropcu i neće se predati bez borbe to je sigurno. Ali ovo sve više izgleda kao borba mačke i miša. Velike kuće kao CNBC i Bloomberg uredno pomažu velikom kapitalu da se iskrca dirigiranim vijestima po toplo hladnoj metoda i masa se talasa da je ružno za gledati.

Fredi, Fani, Leman i ostali su već u grobu (lista je podulja sam treba malo pričekati) ali treba masonerija prvo izvući novce van i uvaliti optimistima "papire" koji bi uskoro mogli biti bezvrijedni.

Naravno, većina ovdje će zaključiti da to " sa nama nema nikakve veze" pa ne vidim razlog čemu ljude uvjeravati u suprotno. Mislim da me feeling ne vara ali tko bude imao keša u neko dogledno vrijeme mogao bi ući po cijenama koje garantiraju više nego solidan profit. Jedino što će se mnogi iznenaditi kako smo još daleko od "čvrstog dna".

A za prijatelja strategosa evo pa malo neka proučava i pokuša zaključiti što sam ja to pisao u prethodnih par postova. Ako bude znao isčitati neke stvari iz ovih grafova super. Ako ne još i bolje. Biti će više para za međede. [cool]

http://www.seebiz.eu/hr/burze/povijest-bear-marketa-isplate-li-se-large-cap-izdanja%3f,19840.html

Jesi li ti ikada čuo za FASB 157?
Znaš li ti što je Write down level 3 asset?

@thompson

e, moj ivek123, al’ ga ti svasta lanes i ostanes ziv [lol]
pun si lijepih fraza, pogotovu na engleskom, uvijek me razvesele neke tvoje a la "blood bath" etc, ali razumijevanje ti je na niskim granama.

na ZSE ne kupujes gospodarstvo US, cak ne ni HR, vec dionice pojedinih hrvatskih firmi.da si znao analizirati i procijeniti vrijednost, ne bi kupovao VIRO na 1200, a znao bi i zasto ne valja i u cemu je kvaka sa 1Q 2007. i zasto je nekad vrijedio 1400-1500kn, a kad si ga ti kupovao, nije vrijedio 1200, slicno je i s DLKV.

ostaj mi zdravo!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

ja bih molio neke od znanaca, npr. burzovnu ajkulu ("akulu" na ruskom) pravog medoždera, ili iveka, ententinisa necu pitati jer on ce za koji tjedan kad udje promijeniti spiku da mi komentiraju ova dva grafa!
jer ovo je kljuc i esencija svega!

i sve dok propadaju pohlepni US bankari jer su se razbacivali s lovom i krivo je plasirali, a ne ZABA i PBZ koji daju lovu nasim firmama, pravda je na nasoj strani.nek zarade i dalje idu prema gore i indexi ce ih pratiti, prije ili poslije decoupling ce biti neizbjezan!

PS-ovo sve je cak i da se s INA-om nista ne desi!dakle, losija varijanta!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Varate se ako mislite da će globalni financijski sektor zauvijek biti u knock-downu,
sada pametni kupuju dionice europskih i američkih financijskih institucija zahvaćenih krizom,
oporavak slijedi već u 2010., tada će mnogi koji ih sad kupuju zaraditi. tako je to. dok jednom ne smrkne , drugom ne osvane.
stvarajte sada dugoročne portfelje pametno odabranih dionica, isplatit će vam se..
a baš i nema neke altarnative osim potrošnje na brzinu uz stopu inflacije u Hrvatskoj koja ozbiljno prijeti da probije granicu od 7 % tijekom ljeta.
vi koji ste prodali na dnu, nemojte dozvoliti da vas dva put vodaju žedne preko vode,
sada imate priliku za kupnju dok je rasprodaja,
ponuda traje do isteka zaliha. [thumbsup]

Ako novac zaista ne donosi sreću, onda mi ga vratite


ja bih molio neke od znanaca, npr. burzovnu ajkulu ("akulu" na ruskom) pravog medoždera, ili iveka, ententinisa necu pitati jer on ce za koji tjedan kad udje promijeniti spiku da mi komentiraju ova dva grafa!
jer ovo je kljuc i esencija svega!

i sve dok propadaju pohlepni US bankari jer su se razbacivali s lovom i krivo je plasirali, a ne ZABA i PBZ koji daju lovu nasim firmama, pravda je na nasoj strani.nek zarade i dalje idu prema gore i indexi ce ih pratiti, prije ili poslije decoupling ce biti neizbjezan!

PS-ovo sve je cak i da se s INA-om nista ne desi!dakle, losija varijanta!

bravo kolega avijatičaru-čelična krila naše armije! [thumbsup]
ovi grafovi odlično predočuju kakvo je satnje stvari i uz koliki diskont se raspodaju hrvatske dionice.

jedno si, međutim omašio
Američki bankari neće propasti, ne boj se za njih
upravo će dionice globalnog financijskog sektora prve krenuti u nagli oporavak.
tada će biti plača i škrguta zubi onih koji se nisu na vrijeme ukrcali..
zato požurite!
ponuda traje do isteka zaliha [bye]

Ako novac zaista ne donosi sreću, onda mi ga vratite


Jesi li ti ikada čuo za FASB 157?
Znaš li ti što je Write down level 3 asset?

Uz sav FASB 157 i WDL3A potopilo BS i još ponekoga. [bye]

Jako je lijepo kada postoje određena pravila ali što ako ih se ne pridržavaju? Gle da ne ulazimo dublju raspravu kada raspališ po nečem barem probaj razumijeti o čemu se radi. Evo možda ovo malo pomogne:

Rising Tide of Level 3 Assets a "Disaster Waiting to Happen"

http://fskrealityguide.blogspot.com/2007/11/level-3-assets-scam.html

http://seekingalpha.com/article/72056-how-much-are-goldman-s-level-3-assets-worth

http://www.themoneyblogs.com/urbandigs/my.blog/level-3-assets-credits-next-concern.html


@Mig

Obrati se iveku u brlog. Navodno je tamo aktivan. [wink]

New Report

Close