Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jes, AIG predviđa 60ak miljardi gubitka, što je najveće korporativni gubitak u povijesti. Ali vlada neće dopustiti propast , jer su se opekli sa bankrotom Lehman boysa, što je uvjerljivo najgluplji potez ove krize, nakon njihova bankrota sve je otišlo u 3pm.

A rigarding USA, oni su stvar prošlosti , 33-a će za ovo biti kamilica… U to nisam vjerovao, ali sada sam gotovo siguran. Kriza financijskog sektora traje 2 godine a u zadnjih 6-7 mjeseci u istom je totalna propast, upumpali su u gospodarstvo i banke tisuće miljardi ( kineskih, japanskih i njemačkih) dolara i ništa se ne događa, sve je gore i gore. Jednostavno nemaju ideje. Svaki mjesec ih bez posla ostaje 700 -800 000, što će izazvati…

Ukratko, za koju godinu Amerikabi mogla biti puna prizora iz Mad Maxa [sad]

Ali lijepa je stvar što Amerima sada možemo pjevati ; A sad adio, a sad adio i tko zna gdje i tko zna kad. Nije lijepa stvar što istom pjesmom možemo pozdraviti i naša sredstva na burzi…
[undecid]


Jutros brzinski bacio pogled na CNBC-u alive, izgleda da je u pitanju AIG, gubitak od 60 billion $, ukoliko sam dobro vidio ne bih želio tvrditi, da li može netko od kolega provjeriti!? [bye]

+ traze novi paket pomoci. Kad ih je treasury pitao za kolateral, rekli su da nemaju nista !! [lol] [lol]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Europljani smanjuju minuse, FTSE je blizu nule. Inače danas nekoliko važnih makro objava: u 10 Njemački IFO business climate i expectations, a u 11 EU industrial orders

Opet ništa od odbijanca, na žalost.

O čemu ti pričaš, evo sad sam pogledao….
^ATX ATX 1,443.75 3:36AM ET 19.71 (-1.35%) Components, Chart, More
^BFX BEL-20 1,702.41 3:51AM ET 23.17 (-1.34%) Chart, More
^FCHI CAC 40 2,704.6799 3:37AM ET 23.19 (-0.85%) Chart, More
^GDAXI DAX 3,906.43 3:36AM ET 30.02 (-0.76%) Chart, More
^AEX AEX General 220.58 3:51AM ET 3.40 (-1.52%) Chart, More
^OSEAX OSE All Share 248.16 3:36AM ET 3.68 (-1.46%) Components, Chart, More
^MIBTEL MIBTel 12,433.0000 3:51AM ET 206.0000 (-1.63%) Components, Chart, More
^SMSI Madrid General 790.77 3:50AM ET 5.99 (-0.75%) Components, Chart, More
^OMXSPI Stockholm General 190.16 3:50AM ET 1.79 (-0.93%) Chart, More
^SSMI Swiss Market 4,748.58 3:36AM ET 48.54 (-1.01%) Chart, More
^FTSE FTSE 100 3,836.74 3:36AM ET 13.99 (-0.36%)

Krkljanac kakvog nema. DAX na 3900.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Azija završila dan……

Nikkei 225 7,268.56 2:00AM ET 107.60 (-1.46%)
Shanghai Composite 2,200.654 2:00AM ET 105.123 (-4.56%)

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

U Europi nije bajno ali nije ni strašno.
Nema nijednog indeksa s minusom većim od 2%.
Evo recimo DAX je samo -1,72%.
Dobro,jest da je probio 3900 ali nemojmo sad cjepidlačiti [bye]
JA SAM OPTIMISTIČAN I NE VJERUJEM DA ĆE PASTI VIŠE OD 3% DO KRAJA DANA!!! [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

MetLife i Axa u trci za preuzimanje jedinice životnog osiguranja AIG-a

MetLife je dostavio preliminarnu ponudu od 11,2 milijardu dolara za jedinicu životnog osiguranja, ali cijena bi mogla pasti i do 8 milijardi dolara zbog lošeg financijskog stanja ciljane jedinice, navode izvori.

Konkurentska ponuda Axe isključuje filijale u Japanu, što je najveće tržište ove jedinice AIG-a. Axa je odbila komentirati navode, dok su AIG i MetLife do trenutka objave teksta bili nedostupni.

http://seebiz.eu/hr/osiguranje/metlife-i-axa-u-trci-za-preuzimanje-jedinice-zivotnog-osiguranja-aig-a,38338.html


U Europi nije bajno ali nije ni strašno.
Nema nijednog indeksa s minusom većim od 2%.
Evo recimo DAX je samo -1,72%.
Dobro,jest da je probio 3900 ali nemojmo sad cjepidlačiti [bye]
JA SAM OPTIMISTIČAN I NE VJERUJEM DA ĆE PASTI VIŠE OD 3% DO KRAJA DANA!!! [bye]

Možda sam ipak bio preveliki optimista,kao i uvijek uostalom, jer već sad su neki indeksi prešli -3%,
DAX je na -2,56%

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


U Europi nije bajno ali nije ni strašno.
Nema nijednog indeksa s minusom većim od 2%.
Evo recimo DAX je samo -1,72%.
Dobro,jest da je probio 3900 ali nemojmo sad cjepidlačiti [bye]
JA SAM OPTIMISTIČAN I NE VJERUJEM DA ĆE PASTI VIŠE OD 3% DO KRAJA DANA!!! [bye]

Nije strašno?! Vidim da su se ljudi več navikli na sve ako ovo crvenilo nije ništa posebno…nemoj samo misliti da ako padne Europa -2% da če tako biti i tu… ipak su prije neki dan bonitetne kuče opet snizile svoje procjene za istočnu evropu zbog valutnih rizika u tim zemljama…

[emo_cool]

ovo je moj post od 24.07.08. kada je SP 500 average bio cca 1.252 boda

Amerima prijeti pad u narednim mjesecima do 30% ako bude sve regularno, a ako ne bude i preko 40%…
e sad sami izračunajte koliki pad prijeti našem grobex-u (usporedite pad usa-indeksa u prvih 6 mjeseci s našim, ali ga malo korigirajte zbog prodaje ine i još jednog proizvođača…)
nafta može malo ublažiti neminovni pad ali ga ne može nažalost anulirati….
budite jako, jako oprezni, čuvajte svoje živce i novce….

nažalost, procjena se ostvarila… (namjerno sam izostavila roosterov komentar!)

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

EU se počela zelenit Ameri isto šta je to sa ZSE kakva igra se vodi pa dije tim prevarama kraj

U US nekoliko izvještaja uključujući Home Depot i Heinz bolji od očekivanja

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ketchup dobro ide izgleda…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close