Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Japanci su se navodno vratili 26 godina unazad. Pokusao sam pronaci na yahoo chart ali ima samo do 1985.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Japanci su se navodno vratili 26 godina unazad. Pokusao sam pronaci na yahoo chart ali ima samo do 1985.

Japanci su domoljubi, pa onaj efekt koji im se tada trebao dogoditi nije se dogodio nego su to postupno radili zadnjih 20 godina, i zato konstatni pad imaju.
Mnoge su dionice na povijesnim najnižim razinama, što je po meni puno bolje nego one povijesne nerealne visine. Jedino je stvar vremena, tko koliko ima vremena čekati da se stvari preokrenu na bolje. Nalazimo se u vremenu globalnog kapitalizma, gdje svaki dijelić svijeta dijeli istu sudbinu s ostatkom, dok je nekoć bilo potpuno drugačije, prije samo 20 godina. Pravac kretanja je i dalje negativan, s povremenim odbijanjem.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Mene brine da se opet počelo pričat da bi AIG mogo u stečaj…..uz svu tu pomoć…..
izgleda da se kapital povlači do bezkonačnosti….

Jutros brzinski bacio pogled na CNBC-u alive, izgleda da je u pitanju AIG, gubitak od 60 billion $, ukoliko sam dobro vidio ne bih želio tvrditi, da li može netko od kolega provjeriti!? [bye]


Jutros brzinski bacio pogled na CNBC-u alive, izgleda da je u pitanju AIG, gubitak od 60 billion $, ukoliko sam dobro vidio ne bih želio tvrditi, da li može netko od kolega provjeriti!? [bye]

točno je

CNBC doznaje da je AIG, unatoč toj pomoći, u proteklom tromjesečju ostvario gubitak od oko 60 milijardi dolara, što bi, ako se pokaže točnim, mogao biti najveći kvartalni gubitak u korporativnoj povijesti SAD-a.

Cijena sirove nafte krajem prošle godine je bila trostruko veća nego krajem prošlog desetljeća, ali i trostruko manja od razine svojih vrhunaca od ljeta prošle godine. Što je sve utjecalo na taj divlji ples njene cijene?
U 1999. godini cijena nafte kretala se na razinama od oko 16 američkih dolara za barel. U srpnju 2008. godine cijena barela sirove nafte dotaknula je svoj vrhunac na razini iznad 147 američkih dolara. Do kraja godine, većina razvijenih zemalja u svijetu je uplovila u recesiju, a cijena sirove nafte potonula je ispod 49 američkih dolara za barel. Suluda vožnja cijene nafte zbunila je i njene proizvođače i njene potrošače. Cijena je i dalje trostruko veća nego krajem prošlog desetljeća, ali je i trostruko manja od razine svojih vrhunaca od prije samo nekoliko mjeseci.

http://seebiz.eu/hr/analize/kako-je-nafta-odredila-novi-svjetski-poredak,38324.html

S&P 500 indeks u ponedjeljak je na vrijednosti izgubio 3,47 posto, spustivši se na svoju najnižu razinu od travnja 1997. godine. Gubitnički niz koji traje šest uzastopnih dana najduži je od mjeseca listopada. Dow Jones Industrial Average na vrijednosti je izgubio 3,41 posto, a Nasdaq Composite indeks 3,71 posto.

http://seebiz.eu/hr/analize/wall-street-s_p-500-najnize-od-1997.,38323.html


Jutros brzinski bacio pogled na CNBC-u alive, izgleda da je u pitanju AIG, gubitak od 60 billion $, ukoliko sam dobro vidio ne bih želio tvrditi, da li može netko od kolega provjeriti!? [bye]

naravno da nisi dobro vidio [lol]
EU je otvorila s manjim minusom (oko -0,5%), no futuresi u USA se lijepo zelene, pa će i EURO seronje kroz 1-2 sata okrenuti u zeleno…

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Azijske dionice u utorak su pale, a regionalni benchmark spustio se na najnižu razinu u zadnjih pet godina, kako je produbljivanje globalne recesije nagrizlo neto dobit koju ostvaruju poduzeća te ih prisililo da se financiraju prodajom vlastitih dionica.

http://seebiz.eu/hr/analize/azijske-dionice-zaronile-najnize-u-pet-godina,38330.html

Zar nije AIG vec odavno bankrotirao…
???

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Wall Street potonuo na najniže razine u zadnjih 12 godina

Vodeći indeksi na Wall Streetu potonuli su u ponedjeljak na najniže razine u 12 godina jer ulagači gube nadu da će američka vlada uspjeti stabilizirati financijski sustav, a jačanje recesije pogađa i mnoge druge sektore.
Vaš link

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Europljani smanjuju minuse, FTSE je blizu nule. Inače danas nekoliko važnih makro objava: u 10 Njemački IFO business climate i expectations, a u 11 EU industrial orders

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close