Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

ameri se odbili [thumbsup]

Istina. DOW je trenutno na blizu -3% (2.93%)

Kamera ide, ton ide, tišina u studiju…… [bye]

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Opet ispod 7200 ,….ili ce u debeli minus ili ide nazad tu ne buju ostali.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones

POKRET OTPORA

i bolje je da su EU i USA danas žestoko roknuli, idućih dana po TA moraju se odbiti nazad, probili su i bollingere zbog žestine pada. mi smo i tako prošli tjedan roknuli preko 8%, danas još -0,53% pa se i kod nas stvara situacija za odbijanac. vidi se to i prometima jer kako padamo sve su manji prometi jer je sve manje ulagača voljno prodati po ovim cijenama. veliki padovi, mali prometi. dobar znak za preokret

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Europske dionice u ponedjeljak su potonule na svoju najnižu razinu u zadnjih šest godina. Banke su pale zbog pregovora američke vlade i Citigroupa, dok je automobilska industrija pala zbog pritiska straha od pada potražnje.
FTSEurofirst 300 indeks europskih dionica ponedjeljak je zaključio padom za 0,7 posto, na 730,73 boda, nakon što je početkom dana uzletio na 748,46 bodova, što je 2,43 posto viša razina. Indeks je od početka godine na vrijednosti izgubio 12,17 posto, nakon što je tijekom prošle godine zaronio 45 posto. Banke su oštro pale, UBS 9 posto, a Dexia 12 posto.

Vrlo je teško odlučiti se investirati u banke jer je uz njih vezano previše neizvjesnosti”, izjavio je Andrew Bell, direktor istraživanja u Rensburg Sheppards.

http://seebiz.eu/hr/analize/europske-dionice-najnize-u-sest-godina,38314.html


i bolje je da su EU i USA danas žestoko roknuli, idućih dana po TA moraju se odbiti nazad, probili su i bollingere zbog žestine pada. mi smo i tako prošli tjedan roknuli preko 8%, danas još -0,53% pa se i kod nas stvara situacija za odbijanac. vidi se to i prometima jer kako padamo sve su manji prometi jer je sve manje ulagača voljno prodati po ovim cijenama. veliki padovi, mali prometi. dobar znak za preokret

nije da drukam na pad ali ovaj navod je potpuno nerealan, prije bih rekao da je sve manje ulagača voljno kupiti dionice, na nekim dionicama kupnje nema ili gotovo da i nema a kod najlikvidnijih ask je višestruko veći od ukupnog bida

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



i bolje je da su EU i USA danas žestoko roknuli, idućih dana po TA moraju se odbiti nazad, probili su i bollingere zbog žestine pada. mi smo i tako prošli tjedan roknuli preko 8%, danas još -0,53% pa se i kod nas stvara situacija za odbijanac. vidi se to i prometima jer kako padamo sve su manji prometi jer je sve manje ulagača voljno prodati po ovim cijenama. veliki padovi, mali prometi. dobar znak za preokret

nije da drukam na pad ali ovaj navod je potpuno nerealan, prije bih rekao da je sve manje ulagača voljno kupiti dionice, na nekim dionicama kupnje nema ili gotovo da i nema a kod najlikvidnijih ask je višestruko veći od ukupnog bida
[/quote]

A sve je to relativno, S&P je na 12-godišnjem minimumu (CROBEX je tek na 5-godišnjem, tako nešto je li?) ali od dionice do dionice su razlike, i na tome koliko su pale, i na tome koliko su zapravo vrijedne, koliki je dioskont na "fer vrijednost", za neke stvari ima interesa a za neke i opravdano nema…

Mislim S&P je na 12-godišnjem minimumu, no General Motors je npr. na 70-godišnjem minimumu (baš me zanima koja će od naših dionica sa ZSE za 70 godina jednako koštati kao i danas [lol]) i to nipošto ne znači da je GM jeftin i da bi ga netko trebao htjeti kupiti… neke pak dionice su po cijenama sličnim kao prošlih godinu-dvije, pale puno manje od S&P-a i svakako da su sada (ponekad i ekstremno) podcijenjene i na njima i više nego opravdano kupnje ima…

Tako i kod nas, nešto koliko god da je palo, i dalje je skupo obzirom kakvo je smeće, ali mnogo toga je jeftino bilo i za vrijeme ATH CROBEX-a pa danas da ne govorimo koliko su cijene dotičnih smiješne/iracionalne, nekada to tržište prepoznaje pa se na njima stalno malo po malo određeni akteri ovog malog i plitkog tržišta krcaju… to što cijenu ne podižu, to im je na zadovoljstvo, iskorištavaju "opće stanje" i malo po malo sramotno jeftino se krcaju, i nije im za zamjeriti, svatko voli što jeftinije kupiti 😀

sve je stvar očekivanja…i nekako stječem dojam da kod mnogih raste averzija prema riziku ( a kod mene prvog)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ono što ja vidim, a nisam stručnjak, sutra je mogući odbijanac u Americi. Naglasak je na mogući, vrlo vjerojatan, ali nikada 100-posto sigurni.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ono što ja vidim, a nisam stručnjak, sutra je mogući odbijanac u Americi. Naglasak je na mogući, vrlo vjerojatan, ali nikada 100-posto sigurni.

ameri ako barem jedna od prognoza za statistike koje slijede ovaj tjedan bude onako crna kako ih analitičari predviđaju tonu na puno niže razine

Sad gledam DJIHA kakva katastrofa …
OVE POSRANE BANKE SU IMALE RALLY UP sa solidnim volumenima
BK OF AMERICA CP 3.91 4:01PM ET 0.12 (3.17%) 510,199,753
C CITIGROUP INC 2.14 4:00PM ET 0.19 (9.74%) 381,564,046

A INDEX PROPAO -3,5% !?!
Izgleda da je PPT ostao sam na sceni. [bye]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.



i bolje je da su EU i USA danas žestoko roknuli, idućih dana po TA moraju se odbiti nazad, probili su i bollingere zbog žestine pada. mi smo i tako prošli tjedan roknuli preko 8%, danas još -0,53% pa se i kod nas stvara situacija za odbijanac. vidi se to i prometima jer kako padamo sve su manji prometi jer je sve manje ulagača voljno prodati po ovim cijenama. veliki padovi, mali prometi. dobar znak za preokret

nije da drukam na pad ali ovaj navod je potpuno nerealan, prije bih rekao da je sve manje ulagača voljno kupiti dionice, na nekim dionicama kupnje nema ili gotovo da i nema a kod najlikvidnijih ask je višestruko veći od ukupnog bida
[/quote]

Kako kupiti kolega, na osnovu čega, rezultati firmi se ne vrednuju,sve se trpa u isti koš, da neka xy firma sa ZSE burze ostvari na iznenađenje svih turbo dobar rezultat ona neće rasti, ako bi bio bilo kakav pokušaj rasta "moćnici" bi ju zatrpali ogromnom prodajom samo da dođu do casha, ja konkretno gledam jednu svoju miljenicu i gledam kako tone li ga tone totalno neopravdano, čak sam uvjeren da će i kvartalni rezultat biti izvrstan, a da ju sad kupim već sam u minusu jer će ju urokavat do ko zna kada.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close