Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Story continue, …

ECB’s Trichet: Falling credit flows warrant close monitoring

LONDON (MarketWatch) — "The flow of credit across the euro zone has held up during the financial crisis, but recent weeks have produced "the first signs of falling credit flows," European Central Bank President Jean-Claude Trichet said Monday, in a speech in Paris.
It is here that we have to closely watch developments," Trichet said. "If such behavior became widespread across the banking system, it would undermine the [reason for] the system as a whole."

Stvari se rapidno pogoršavaju.
Kad vam predsjednik Europske Centralne Banke izjavi da su primjetili pad kreditiranja u zadnjih dva tjedna i da ako se to nastavi da bi moglo ugroziti kompletan sistem,
onda to znači da je stanje KATASTROFALNO. [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


ECB’s Trichet: Falling credit flows warrant close monitoring

LONDON (MarketWatch) — "The flow of credit across the euro zone has held up during the financial crisis, but recent weeks have produced "the first signs of falling credit flows," European Central Bank President Jean-Claude Trichet said Monday, in a speech in Paris.
It is here that we have to closely watch developments," Trichet said. "If such behavior became widespread across the banking system, it would undermine the [reason for] the system as a whole."

Stvari se rapidno pogoršavaju.
Kad vam predsjednik Europske Centralne Banke izjavi da su primjetili pad kreditiranja u zadnjih dva tjedna i da ako se to nastavi da bi moglo ugroziti kompletan sistem,
onda to znači da je stanje KATASTROFALNO. [bye]


nije sistem nego sustav [wink]

Sanader: Već smo osigurali 9 milijardi eura za plaćanje vanjskog duga

Business.hr/Hina

Hrvatski premijer Ivo Sanader, koji bi se u ponedjeljak u Parizu trebao sastati s francuskim predsjednikom Nicolasom Sarkozyjem, na pitanje novinara francuskog Le Mondea o posljedicama gospodarske krize, odnosno može li Hrvatska ove godine vratiti 9 milijardi eura dospjelog vanjskog duga, rekao je da je novac za to već osiguran.

"Mi smo već osigurali sredstva za plaćanje tog iznosa. Finacijska kriza nije previša pogodila naš bankarski sustav. Gotovo 90 posto sustava je privatizirano. S druge strane, određeni broj manjih i srednjih tvrtki ima teškoće. Imamo stopu nezaposlenosti od devet do deset posto. Nemoguće je raditi prognoze za ovu godinu", kazao je Sanader.

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Bio danas u banci, izgleda da nisu imali srca da mi kažu da novaca više nema, pa su mi rekli da imaju tehničkih problema.

Moram ih sutra opet posjetiti. Šta mogu [undecid]

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!


Bio danas u banci, izgleda da nisu imali srca da mi kažu da novaca više nema, pa su mi rekli da imaju tehničkih problema.

Moram ih sutra opet posjetiti. Šta mogu [undecid]

Pojasni ??????

Oće reći da mu je žena sve potrošila.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Možda čovjek živi u nekom malom mjestu a želi keš, a kojeg trenutno nemaju, "moraju ga naručiti" (pogotovo ako se radi o stranoj valuti), to se događa u malim mjestima stalno, i prije ove krize. Ako trebaš keš, moraš čekati do sutra [lol]

Mene zanima što vi mislite o Indijcima, imaju li pravo ili ne?

http://seekingalpha.com/article/122068-indians-are-selling-gold-is-their-thinking-right

P.S. Možda bi u Hrvatskoj trebalo pojednostavniti način ulaganja u zlato, to bi moglo i pomoći HNB-u u kontroliranju tečaja, jer budimo iskreni: ljudi ovo dobrim dijelom i sami rade/uzrokuju, ono kao "samoostvarujuće proročanstvo", boje se devalvacije pa zato kupuju EUR, a što više oni kupuju EUR to kuna time više slabi, oni se još više boje pa još više kupuju EUR, kuna još više slabi… a kada bi se ljudima omogućilo da se osim devizama zaštite npr. i zlatom, pa umjesto EUR jednim dijelom kupuju zlato… smanjio bi se pritisak na tečaj EUR/HRK, a ljudi bi svoj viškove diverzificirali na taj način kada već to/diverzifikaciju žele.

Ja čekao ne previše eura , 2 dana. A poslovnica velika u ZG.

Joj državo, bajna li si.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

idu ameri sve dublje, di će to danas završit????

ma kakav cash-r-a, 100% in

New Report

Close