Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Odoše Ameri u CRVENO.

A valjda je to njihova boja za danas.

Gdje je ono naivno dijete od jučer koje je kazalo da se gospodarstvo oporavlja jer je nafta

skočila 12%?

Nafta je trenutno -6%. Tek toliko da zna.

Papa
istina, ali ako se ovako nastavi kupovanje preko bare odoše oni na 2% plusa

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Odoše Ameri u CRVENO.

A valjda je to njihova boja za danas.

Gdje je ono naivno dijete od jučer koje je kazalo da se gospodarstvo oporavlja jer je nafta

skočila 12%?

Nafta je trenutno -6%. Tek toliko da zna.


Kod njih nikada ne možeš računati u kojem smijeru će ići, pogle ih sada u 10:11AM EST, za 20min. mogu odraditi +/- 2%
Dow 7,421.50 -44.45 (-0.60%)
S&P 500 774.54 -4.40 (-0.56%)
Nasdaq 1,445.41 +2.59 (0.18%)

evo za 4 min dok sam pisao 10:15AM EST
Dow 7,381.52 -84.43 (-1.13%)
S&P 500 770.37 -8.57 (-1.10%)
Nasdaq 1,439.64 -3.18 (-0.22%)

Pozdrav i ugodan vikend!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Gold tops $1,000 as investors seek shelter

"Gold prices rose above $1,000 an ounce Friday, for the first time in nearly a year, as stocks fell to multi-year lows and investors flocked to the metal to preserve capital."

Eto i to se dogodilo.
Spašavaj se ko može
[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

DAX na -200.55 (-4.76%) [bye]

U.S. consumer prices rise, calm deflation fears

http://www.reuters.com/article/marketsNews/idINN2020128220090220?rpc=44

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Ono što je najbolje je činjenica da Bank of America trenutačno vrijedi manje nego što su oni platili za Merrill Lynch prije par mjeseci.
Ha,ha,ha,ha,a,hahaha,ha [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Kad gledamo sam index u minusu izgleda nam da je sve crveno, a ipak se u USA da istovremeno fino zaraditi

http://finance.yahoo.com/gainers?e=us

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Evo izjave našeg drago dr. Ive iz koje se vidi koliki je on potencijal i šteta je što titulu dr. nije dobio na temelju ove izjave.

"Kod nas se vodi rasprava, koja je potpuno promašila cilj, o tome tko je što predložio. Otvoreno ću reći, mi smo imali sjednicu Ekonomskog vijeća na kojoj su izneseni različiti prijedlozi i na toj sjednici smo prihvatili 60 posto prijedloga radne skupine koja je na tome radila, a ono što nismo prihvatili i što nije dobro u ovoj situaciji jest smanjivanje plaća, mirovina, socijalnih troškova. Istodobno ta je radna skupina predlagala da se, primjerice, za godinu dana prolongira zabrana rada nedjeljom. Znači pozivaju ljude na potrošnju, a s druge bi strane rezali plaće i mirovine. To je kontradikcija na koju ne možemo pristati", rekao je Sanader.

Jadni dr. ivo ne shvaća da je potoršnja građana potrebna kako bi se kupovali domaći proizvodi i kako bi domaća industrija imala za koga raditi i kako bi mogla tim istim ljudima sačuvati radna mjesta i isplatiti plaće. Drugi još važniji aspekt potrošnje je i punjenje proračuna kako bi i dr. ivo mogao isplatiti plaće državnim službenicima. Potrošnja koju treba rezati je upravo potrošnja bahate i super rastrošne države i njenog ogromnog aparata popunjenog uglavnom na stranačkim i rodijačkim vezama.

Žalosno je da premijer nema blagog pojma o ekonomiji, pa sluša savjete jednog doktora – Hebrang i referenta za nabavu povrća – rumenige. Čujem da je nova zvijezda "zna se" ekonomije g. oko sokolovo i da je on upravo autor super ideje kako oteti lovu iz II stupa.
g. marić bi magao postati novi superhih koji je otimao siromašnim da bi davao bogatima iako g. šeks ima više "predispozicija" za taj lik.

HNB olakšao korištenje oslobođenih deviza

Današnjom odlukom guvernera Hrvatske narodne banke povećana je najveća dopuštena otvorena devizna pozicija banaka sa dosadašnjih 20 posto na 30 posto jamstvenog kapitala.

Na taj način bankama se olakšava raspolaganje deviznim sredstvima koja su oslobođena smanjivanjem stope minimalno potrebnih deviznih potraživanja banaka sa 25 na 20 posto, stoji u obavijesti HNB-a. Kao što je već objavljeno, radi se o približno 1,25 milijardi eura, koje su banke dosad morale držati u nekom obliku likvidne devizne pričuve. Navedene odluke hrvatske središnje banke trebale bi pridonijeti očuvanju stabilnosti tečaja i smirivanju deprecijacijskih pritisaka na deviznom tržištu.

(pd)

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

C -22.31%

Nationalization fears hit Citi, BofA

NEW YORK (Reuters) – Bank of America Corp shares sank below $3 and Citigroup Inc tumbled below $2 on Friday, hammered by growing fears that the U.S. government could nationalize the banks, wiping out shareholders.
Vaš link

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Vidi se po prometu na nyse da je jučer bio options day…..al su mi sumnjivi i dalje….


Vidi se po prometu na nyse da je jučer bio options day…..al su mi sumnjivi i dalje….

Kako misliš sumnjivi?

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

New Report

Close