Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Ententinis,

što si stavio taj avatar loga Zagrebačke burze, a pišeš potpuno oprečno ciljevima ZSE-a?!

Ciljevi i misija ZSE-a jest održavanje položaja najveće burze u regiji po MCapu i prometu na njoj..
Tvoji postovi u poslijednje vrijeme zvuče kao da su tvoje osobne želje da ZSE i hrvatsko gospodarstvo dođu na razinu Zimbabvea… [huh]

bolje mijenjaj avatar u Zimbabwean Stock Exchange
[bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

…evo našao ti ja da se ne moraš mučiti…

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/cd/ZIMBABWE_STOCK_EXCHANGE_LOGO.gif[/img]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Vidim da se ovdje baca drvlje i kamenje na one koji pišu protiv pustih želja večine (čitaj onih u dionicama koji ne žele prihvatiti realnost) i pokušava ih se otjerati s foruma. Uključite malo mozak, i povedite argumentiranu raspravu a ne samo vrijeđanje na razini osnovnoškolaca. Kriza u svijetu je tek počela i neće završti samo tako.

PS ide sve to UP.


Vidim da se ovdje baca drvlje i kamenje na one koji pišu protiv pustih želja večine (čitaj onih u dionicama koji ne žele prihvatiti realnost) i pokušava ih se otjerati s foruma. Uključite malo mozak, i povedite argumentiranu raspravu a ne samo vrijeđanje na razini osnovnoškolaca. Kriza u svijetu je tek počela i neće završti samo tako.

PS ide sve to UP.

što nam vrijedi rasprava sa onima koji ne prihvačaju nikakvu raspravu več planski serviraju pesimizam dok se ne ukrcaju. kad se jednom ukrcaju onda obično prestaje takva rasprava i postaju glavni bikovi po raspoloženju na forumu (Von Braun, Ententinis i još neki). realni međed je puki filozof, on je druga priča, on uopće ne kupuje i ne prodaje dionice a Thompson i Iveki su ko djevice po principu "pazi tako da ostanem nevina"

Ako novac zaista ne donosi sreću, onda mi ga vratite



Vidim da se ovdje baca drvlje i kamenje na one koji pišu protiv pustih želja večine (čitaj onih u dionicama koji ne žele prihvatiti realnost) i pokušava ih se otjerati s foruma. Uključite malo mozak, i povedite argumentiranu raspravu a ne samo vrijeđanje na razini osnovnoškolaca. Kriza u svijetu je tek počela i neće završti samo tako.

PS ide sve to UP.

što nam vrijedi rasprava sa onima koji ne prihvačaju nikakvu raspravu več planski serviraju pesimizam dok se ne ukrcaju. kad se jednom ukrcaju onda obično prestaje takva rasprava i postaju glavni bikovi po raspoloženju na forumu (Von Braun, Ententinis i još neki). realni međed je puki filozof, on je druga priča, on uopće ne kupuje i ne prodaje dionice a Thompson i Iveki su ko djevice po principu "pazi tako da ostanem nevina"
[/quote]

Ma dajte. Evo, ja sam u equityu od ovog tjedana gotovo 100 %, iako sam svjestan sr..ja na tržištu.

Ali po prirodi nisam međed, pa eto.

Nego, tvrditi da je sve sjajno te da ćemo gore mi zvuči naivno i izjednačavam isto s običnim drukanjem, kao i što je postanje crvenila od strane Barona & CO.

Tvrditi da Ameri nisu u banani?! Ej, jučer im je pukla prva malo veća banka, a deseci manjih im grcaju u istim problemima. Njih neće nitko spašavati kao Feni ili Fredi, a učinak po ekonomiju bi mogao biti dva puta gori.

Pisati o Aljasci i obali Floride je smješno, kao što je i smješan lik, inače američki presjednik, koji misli da je to rješenje. Kad bi počeli već danas, nafta bi im počela teći za deset godina.

Nafta neće dolje, sve dok dolaru ne krene ili se zbog cijene drastično ne smanji potražnja. A to opet znači, recesija.

A dolaru se ne piše dobro, sve dok je FED prisiljen pumapati likvidnost u posrnulo financijsko tržište, da neka veća ne bi posrnula. Tvrditi da su Feni i Fredi rješena stvar je stvarno prehrabro.

Preko bare se tek sad pitaju koja je slijedeća. Bear je spašen, jedva, a da li će se spašavati slijedeća, pitanje je.

Sad će neko tvrditi da sam budala, ali rado bi da u ponedjeljak okinu 3-4- % na DJI do cca 10.700, čisto da znam na čemu sam.

Opet, što ako Citi bude imao FI malo bolji od očekivanog … Ali moji bikovi, to je zasad tek puko nadanje.


Tvrditi da Ameri nisu u banani?! Ej, jučer im je pukla prva malo veća banka, a deseci manjih im grcaju u istim problemima. Njih neće nitko spašavati kao Feni ili Fredi, a učinak po ekonomiju bi mogao biti dva puta gori.
Pisati o Aljasci i obali Floride je smješno, kao što je i smješan lik, inače američki presjednik, koji misli da je to rješenje. Kad bi počeli već danas, nafta bi im počela teći za deset godina.

Nafta neće dolje, sve dok dolaru ne krene ili se zbog cijene drastično ne smanji potražnja. A to opet znači, recesija.

A dolaru se ne piše dobro, sve dok je FED prisiljen pumapati likvidnost u posrnulo financijsko tržište, da neka veća ne bi posrnula. Tvrditi da su Feni i Fredi rješena stvar je stvarno prehrabro.

Preko bare se tek sad pitaju koja je slijedeća. Bear je spašen, jedva, a da li će se spašavati slijedeća, pitanje je.

Sad će neko tvrditi da sam budala, ali rado bi da u ponedjeljak okinu 3-4- % na DJI do cca 10.700, čisto da znam na čemu sam.

Opet, što ako Citi bude imao FI malo bolji od očekivanog … Ali moji bikovi, to je zasad tek puko nadanje.

Ova prva konstatacija da Ameri nisu u banani odnosila se na RECESIJU. Dakle ako GDP raste u zadnja dva kvartala, a u 2Q se očekuje rast od cca 2,5%, tvrdim da nema recesije. Kako je američka potrošnja generator rasta u ostatku svijeta, nema recesije ni u svijetu. Rasti će gospodarstvo ali na održivim razinama.
Glede Fannie i Freddie vidim da ti nije jasna uloga u američkom financijskom sustavu. Obzirom na njihovu ulogu meni bi bilo logičnije da je najprije puklo puno manjih banaka a tek onda oni. Budući da se to nije dogodilo jasno je da je u tom segmentu financijski sustav zdrav, a to je preduvjet za sve ostale aktivnosti.
U svemu je za mene bitno kako će se provesti kreditori Fannie i Freddie ,a zna se i tko su najveći kreditori?
Oni su u američki hipotekarni sektor plasirali 6.000 milijardi dolara. Ako se bude otpisivao dio kreditnih plasmana, a hoće, na bazi otpisa 10% sadašnje procjenjene vrijednosti nekretnine, mnoge očekuje nesanica. I o kolikom se tu otpisu radi, to je za mene nepoznanica. Treba voditi računa I da je vrijednost nekretnina u USA pala u zadnjih godinu dana cca 15%. Ako će FED upumpati u morgage sektor dodadtnih 300 milijardi dolara, postavlja se pitanje koliki teret će podnijeti kreditori Fannia i Freddiea, koliko će oni otpisati potraživanja. Mislim da će se i oni isprsiti za isti ili sličan iznos, dakle 300 milijardi dolara. Ono što ja predpostavljam je da se ovakav problem ne može riješiti bez upliva Vlada npr Kine, Japana, EU te smatram da se ovakva akcija dogovorila na G8 summitu. Iz toga proizilazi i da se kriza izazvana hipotekarnim kreditima rješava u vrlo kratkom roku. To ne znači sutra nego do konca godine najdalje.

Glede energenata jasno je da se preko noći ne može riešiti problem prenapregnutosti naftnog lanca.
Ne može se preko noći napraviti 10-tak novih rafinerija ili pustiti u puni rad 10-tak naftnih ili plinskih polja ili izgraditi 50-tak LNG ili oil tankera. Sustav je napregnut u svakom segmentu. Jedini način je da se smanji potražnja tj da se uspori gospodarski rast Kine i Indije na razumne veličine. Posebice ako se zna da je rast u te dvije države umjetno forsiran vrlo slabim domicilnim valutama i vrlo velikim subvencijama u energetskom sektoru. Samo te dvije činjenice, ako se znači uspostavi slobodno formiranje cijena, usporiti će potražnju za energentima te će se ponuda i potražnja izbalansirati te će to rezultirati i prihvatljivom cijenom Crude Oila.

BTW američke rezerve uglja su ekvivalentne 1.100 milijardi barela nafte, a rezerve Oil Shale su veličine 800 milijardi barela nafte.

Glede Fannie i Freddie vidim da ti nije jasna uloga u američkom financijskom sustavu. Obzirom na njihovu ulogu meni bi bilo logičnije da je najprije puklo puno manjih banaka a tek onda oni. Budući da se to nije dogodilo jasno je da je u tom segmentu financijski sustav zdrav, a to je preduvjet za sve ostale aktivnosti.

Pucaju.

Vaš link



Kako stvari stoje US bi vrlo lako mogao završiti u depresiji a postoji realna mogućnost hiperinflacije. Ode nafta u tom slučaju na 250 USD a indexi sam Bog zna koliko duboko. Imali bi i tečaj 1 USD = 0,1 KN. [smiley]

Vidim ja da ti ku… nisi shvatio ali to je tvoj problem. Evo pa ti i Febo proučite malo:

http://www.cnbc.com/id/25645369

Odlično! Onda možemo kupiti barel nafte za 25 HRK! 🙂
Malo kontraktirno. Educiraj se prije nego što izvališ ovakve kretenarije kojima se diskreditiraš. [yawn]
[/quote]

Vidim ja da ti ku… nisi shvatio ali to je tvoj problem. Evo pa ti i Febo proučite malo:

http://www.cnbc.com/id/25645369

Da mi je ovo rekao čovjek koji zna da se u istu rečenicu ne stavlja hiperinflacija i depresija, možda bih ga shvatio ozbiljno. Zapravo, ne bih.

U svakom slučaju, prouči malo osnovno pojmovlje u:

Vaš link


Vidim ja da ti ku… nisi shvatio ali to je tvoj problem. Evo pa ti i Febo proučite malo:

http://www.cnbc.com/id/25645369

Da mi je ovo rekao čovjek koji zna da se u istu rečenicu ne stavlja hiperinflacija i depresija, možda bih ga shvatio ozbiljno. Zapravo, ne bih.

U svakom slučaju, prouči malo osnovno pojmovlje u:

Vaš link

[/quote]

Vremena se mijenjaju prijatelju, vremena se mijenjaju. [wink] Evolve or Die kaže stara poslovica.

Evo najnovija vijest:

Obama says `little doubt’ country in recession
July 13, 2008 3:43 AM ET

SAN DIEGO (AP) – "Barack Obama said Saturday there is "little doubt we’ve moved into recession," underscoring the country’s need for a second economic stimulus package, swift steps to shore up the housing market and a long-term energy policy to reduce reliance on foreign oil imports."

Dajte vi kolega sava recite njemu da se ne mora bojati,
jer prema vašim izračunima nema ni govora o recesiji

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

@ ententinis

bila ili ne bila u recesiji, malo je neozbiljno ovdje citirati izjave političara koje su tako očito dio njihove predizborne kampanje, ne misliš li tako?

New Report

Close