Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Međunarodni monetarni fond očekuje izvjesnu stabilizaciju svjetske ekonomije krajem 2009. godine, izjavio je danas izvršni direktor MMF-a Age Baker.

Već se nazire "svjetlost na kraju tunela", rekao je Baker na susretu sa studentima Jerevanskog državnog univerziteta, uz ocjenu da je sadašnja svjetska finansijska i ekonomska kriza po dimenzijama i posljedicama najveća od Velike depresije tridesetih godina prošlog vijeka.

Sada je veoma važno, smatra on, da motori svjetske ekonomije, kao što su Kina i Indija, održe tempo privrednog rasta, prenio je Interfaks.

Ove zemlje su, svojevremeno, bile u velikoj zavisnosti od izvoza, a sada su prinuđene da stimulišu domaću tražnju, ukazao je Baker, dodajući da će ove godine svjetska privreda ostvariti rast od 0,5 do jedan posto.

Kako to kolega, a gosp. Nadan Vidošević javno iznosi tvrdnju, da onaj tko misli da će ovo proći za godinu dana, da se grdno vara, te da će potrajati par godina, e sada kome više vjerovati ….!?

[undecid] [lol]
[/quote]
Gosp. Nadan V. sigurno zna i u pravu je. Premda je on govorio o Hrvatskoj, a ne toliko o svijetu.
Pa ljudi moji ako HDZ nešto ne promjeni i to pod hitno kriza će biti tu još 20 godina, a ne 10.

Mi jednostavno sve napore moramo uložiti u proizvodnju i to odmah, a koliko sam ja čuo g. Nadan to govori već par godina ali ga nitko ne doživljava.

Svijet će se brzo oporaviti, ali kaj će biti sa nama?
Ne govorim ovo radi dionice, hebe mi se trenutno za dionice već govorim o stvarnom stanju u Hrvatskoj.

Btw abacus nam je sada omogučio ulaganje u druga tržišta (USA između ostalog), pa nebi bilo loše i tamo tržiti jer ovo kod nas nije sa ničime povezano.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

U Rusiji prije sat vremena zatvorili burzu zbog velikog pada dionica u roku od sat vremena.
Rubalj pada ko kruška

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

U E.U. crvenilo ne popušta, čak se povećava,DAX -1%, Austrijanci – 2.78% …

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe


U E.U. crvenilo ne popušta, čak se povećava,DAX -1%, Austrijanci – 2.78% …

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe


Popušta popušta, a i futursi rastu.
Zašto?
Malo bolja izvješća nego kaj su bila očekivana.

Ne brini ti za USA, mi trgujemo na ovom đumbusu, za kojeg niti Dinko nezna dali će up ili down.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@pobjeda

Bolja izvješća!?!?!?!

Housing starts plunge nearly 17% to record-low 466,000 rate

"Construction on new U.S. housing units plunged 16.8% in January to a seasonally adjusted annual rate of 466,000, the Commerce Department reported Wednesday, far below the weakest levels of the post-World War II era. Housing starts have dropped at double-digit rates for three straight months. At this rate, starts would fall to zero by the end of the year. Starts are down a record 56% in the past year and are down 79% from the peak three years ago. Housing starts in January were much worse than expected."

STRAVA I UŽAS !!!! [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

To je dobra vijest za ekonomiju, ne losa. [cool]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Opet je splićo imao pravo.

Uz sve znalce s foruma, mali splić najbolje zna od svih, kapa dolje.

ŽIVIO SPLIĆO!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Što se ruske burze tiče, to je bilo jučer

17.02.2009
Trading on the RTS equity market suspended for an hour

Danas je 18.02.2009.

Zašto koristiš dezinformacije?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Što se ruske burze tiče, to je bilo jučer

17.02.2009
Trading on the RTS equity market suspended for an hour

Danas je 18.02.2009.

Zašto koristiš dezinformacije?

MOSCOW, Feb 18 (Reuters) – "Russia’s Micex exchange said on Wednesday it would halt stocks trade for one hour due to the steepness of the market sell off.
The benchmark MICEX index was down 6.6 percent at the time for the halt at 1005 GMT .MCX. The technical index, on which decisions to stop trade are based, fell over 5 percent, triggering the halt."

Zašto pričate gluposti kolegice?
[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Mama ti je kolegica. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Malo nade.
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9c91819f-107c-496d-b3f8-b4d11658dd2f&open=sec

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Ode Amerika u inflaciju i beznađe….a di je industrija, i ostalo još…

Obama to unveil $75 billion mortgage relief plan
Vaš link

Koliko štamparije moraju raditi da se naštampa 75.000 milijardi dolara?

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

New Report

Close