Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DAX ispod 4290
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Na red dolazi Istočna Europa…

Istočna Europa srušila dionice banaka, koje ruše europske indekse

Europski burzovni indeksi u utorak su se spustili na najniže razine u protekla dva tjedna, pritisnuti daljnjim slabljenjem dionica u sektoru banaka zbog nepopustljivih zabrinutosti ulagača glede njihova zdravlja i potreba za mogućom daljnjom državnom pomoći.
Vaš link

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Nemojte se začuditi ako danas vidite da su ameri završili dan sa 3-5% plusa,

samo neznam dali i 5% plusa može pomoći crobex-u i ovaj sprdnji od burze.
II stup, turistička sezona, otkazi koji tek slijede vs relly u USA.

Neznam, ali bilo bi lijepo kada bi reagirali na amere.
Jedino u kaj sam siguran ako ameri danas potonu i mi ćemo sutra, i u čet i u petak.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Tečaj eura u odnosu na američki dolar tijekom utorka je do trenutka pisanja teksta oslabio za 198 baznih bodova, sa 1,2800 na 1,2602 američka dolara za euro. Iako se tečaj eura nakon toga stabilizirao oko razine 1,2630 američkih dolara za euro, fundamentalni analitičari sugeriraju da se slabosti gospodarstva eurozone tek trebaju ugraditi u tečaj.

http://seebiz.eu/hr/analize/slabosti-eura-tek-se-trebaju-ugraditi-u-tecaj,37750.html

buraz nisam…
pa pročitaj još jednom kaj sam napisao pa češ skužiti čega se bojim..

btw pitaj mamus kaj sam mu rekao..

dok se ne uvjerim vlastitim očima da se II stup neće ukinuti ne pušim te fore..
99% sam siguran da je ono sa pripajanjem burze rađeno samo jer je odluka već donesena o II stupu..

a i čekam USA danas…da vidim promet kakav će biti..
lako se ja vratim..nebu to išto gore tak brzo..

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Business.hr/Hina
17.02.2009 14:00

Silovit skok povjerenja njemačkih ulagača – najveći u 15 godina!

DAX 4,256.65 8:36AM ET Down 109.99 (2.52%)
[lol] [lol] [lol]

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.


Nemojte se začuditi ako danas vidite da su ameri završili dan sa 3-5% plusa,

samo neznam dali i 5% plusa može pomoći crobex-u i ovaj sprdnji od burze.
II stup, turistička sezona, otkazi koji tek slijede vs relly u USA.

Neznam, ali bilo bi lijepo kada bi reagirali na amere.
Jedino u kaj sam siguran ako ameri danas potonu i mi ćemo sutra, i u čet i u petak.

Sigran sam da se nećemo začuditi.
Kolega to je izgleda neki vaš utješni mehanizam koji koristite kad je potpuno sigurno da sve ide u PM.
To vam već postaje zaštitni znak.Brinem se za vas .Nemojte samo da ne završite ko kolega sava u Cockoolandu.NHF.
Što se tiče drugog stupa potpuno sam siguran da je to gotova stvar.
Inače,Austrijanci u minusu 5 i pol posto.
Za one koji ne znaju Austrija je u takvim problemima da bi mogla zajedno s nama završiti na prosjačkom štapu.
Imam dvije riječi za vas:
Erste Reiffeisen [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Futuresi i dalje tonu pred otvaranje, S&P trenutno na minus – 3.11%, odnosno 794 bodova!

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures



Nemojte se začuditi ako danas vidite da su ameri završili dan sa 3-5% plusa,

samo neznam dali i 5% plusa može pomoći crobex-u i ovaj sprdnji od burze.
II stup, turistička sezona, otkazi koji tek slijede vs relly u USA.

Neznam, ali bilo bi lijepo kada bi reagirali na amere.
Jedino u kaj sam siguran ako ameri danas potonu i mi ćemo sutra, i u čet i u petak.

Sigran sam da se nećemo začuditi.
Kolega to je izgleda neki vaš utješni mehanizam koji koristite kad je potpuno sigurno da sve ide u PM.
To vam već postaje zaštitni znak.Brinem se za vas .Nemojte samo da ne završite ko kolega sava u Cockoolandu.NHF.
Što se tiče drugog stupa potpuno sam siguran da je to gotova stvar.
Inače,Austrijanci u minusu 5 i pol posto.
Za one koji ne znaju Austrija je u takvim problemima da bi mogla zajedno s nama završiti na prosjačkom štapu.
Imam dvije riječi za vas:
Erste Reiffeisen [bye]
[/quote]

Kolega, mislite u Kuku Lelendu ili … !? [undecid]

Ne zna se ništa, to je jedino sigurno. Mogu Ameri i bljesnuti, ne bi bilo prvi puta. Bio je DOW Jones i na -10% pa se na kraju dana vratio u plus. Zapravo, nitko ništa ne zna, sve je nagađanje.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Europske dionice nalaze se na najnižoj razini u zadnja dva tjedna nakon što su dionice banaka skliznule zbog kontinuirane zabrinutosti investitora za zdravlje njihovih bilanci i straha investitora da će biti još njihovih dokapitalizacija novcem poreznih obveznika. Pad cijene sirove nafte na razinu ispod 37 američkih dolara za barel potopio je dionice europskog energetskog sektora.

FTSEurofirst 300 indeks europskih dionica u utorak je do trenutka pisanja teksta potonuo 2,1 posto, od početka godine potonuo je 7,5 posto nakon što je prošle godine zaronio 45 posto.

Najveći gubitnici u utorak su banke. Societe Generale potonula je 9,0 posto, KBC Group pala je 8,8 posto, Deutsche Bank 5,4 posto, a UniCredit 5,8 posto.

http://seebiz.eu/hr/analize/europske-dionice-najnize-u-dva-tjedna%2c-becki-atx-potonuo-5%2c38%25,37755.html

ČAK I ON
Donald Trump proglasio bankrot
Autor/izvor: SEEbiz
NEW YORK – Donald Trump proglasio je danas bankrot svoje tvrtke specijalizirane za kasina Trump Entertainment, donosi Reuters.
Trump je zatražio Chapter 11 ili zaštitu od vjerovnika nakon što je ukupna imovina procijenjena na 2,1 milijardu dolara, a dug na 1,74 milijarde dolara.

Devet podružnica Trumpove tvrtke zatražilo je također protekciju, a među njima i Trump Plaza Associates, Trump Marina Associates te Trump Tai Mahal Associates.

Tvrtka je do 1. prosinca 2008. trebala platiti 53,1 milijun dolara kamata na obveznice, no to nije učinila.

Donald Trump izjavio je kako se povukao iz uprave kompanije zbog neslaganja s vlasnicima obveznica koji su željeli proglasiti bankrot kompanije.

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/donald-trump-proglasio-bankrot,37766.html

New Report

Close