Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas se očekuje enorman promet u USA.
Vidjet ćemo dali će biti dovoljno velik da nadvlada ovaj strah i ljutnju walstreet-s na Obamu i Geithera i dali će indexi rasti.

Moje mišljenje je da je ono jučer bilo ništa drugo nego veliko pretjerivanje.
Ekipa je valjda mislila da će sada dati 250 mlrd BAC, 250 mlrd City i ostalo na druge banke, ali naravno da tako neće biti.

Veliki je problem što trenutno nitko nezna kaj to znači "Bank will have to pass stress test" i u tome je najveći problem i strah.

Ja ništa ne prodajem jer vjerujem da ekipa na čelu sa Obamom zna kaj radi i da će taj plan biti vrlo dobar. A isto tako očekivao sam puno veći strah danas na otvaranju a kada ono niš od toga.

Uglavnom vjerujem da su jučer prodavali mali i oni koji se boji, a mudraci su čekali na bid-u kao i uvijek. Bio je to prevelik promet da nebi niš značio. Ja ču sve brže bolje prodat kada vidim onakav pad u USA sa prosječnim prometom ili manjim od prosječnog a do tada čekam i pratim što manje.

Pozz

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Utjecaj novog plana na ekonomiju.
http://online.wsj.com/article/SB123423402552366409.html?mod=todays_us_opinion

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

u banani smo, al ćemo se bar jeftino vozit

IEA: Potražnja za naftom bit će i manja nego smo prognozirali
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
LONDON – Pad svjetske potražnje za naftom u 2009. bit će znatno izraženiji no što se ranije očekivalo, zbog iznimne slabosti svjetskog gospodarstva, upozorila je u srijedu Međunarodna agencija za energetiku (IEA).
U mjesečnom izvješću o stanju na naftnim tržištima IEA sada prognozira pad potražnje u 2009. za 980.000 barela dnevno, na 84,7 milijuna barela dnevno. Prošli mjesec ta je agencija prognozirala pad potražnje u ovoj godini za 500.000 barela dnevno

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/iea-potraznja-za-naftom-bit-ce-i-manja-nego-smo-prognozirali,37269.html

Novi prilog na tragu puta prema dolje

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=90c1bed7-4ace-4f81-a714-69b91c7e2226&ref=lastadd

Europa se zacrvenjela.
Futuresi također.
Bit će jeftilena. Samo strpljivo, joga može pomoći. [proud]


Europa se zacrvenjela.
Futuresi također.
Bit će jeftilena. Samo strpljivo, joga može pomoći. [proud]

Izgleda da mješaš boje ti si daltonista.

7,901.00 8:19am ET Up 23.00 (0.29%)

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

… nego da li kongres treba glasati!?
pratio jutros glasovanje 6-yeah / 47-no na CNBC-u alive u 06:30 sati, e sada ….!?

Da li netko od kolega ima info!?

futursi fino rastu…samo neka nastave…
mamus sve je izglasano…jedino se nezna pravi detalji bailout-a…

zato je jučer i bila enormna nervoza…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


… nego da li kongres treba glasati!?
pratio jutros glasovanje 6-yeah / 47-no na CNBC-u alive u 06:30 sati, e sada ….!?

Da li netko od kolega ima info!?

House počinje s radom u 10:00 po istočnom vremenu. Dakle nisi ništa vidio ili si tko zna što gledao.
U 10:00 počinje i saslušavanje direktora najvećih banaka pred financijskim komitetom…

FINANCIAL SERVICES————————————————————–10:00-Open
Full Committee. On TARP accountability and markup of the committee oversight plan for the 111th Congress. Lloyd Blankfein, CEO and Chairman, Goldman Sachs & Co.; James Dimon, CEO, JPMorgan Chase & Co.; Robert Kelly, Chairman and CEO, Bank of New York Mellon; Ken Lewis, Chairman and CEO, Bank of America; Ronald Logue, Chairman and CEO, State Street Corporation; John Mack, Chairman and CEO, Morgan Stanley; Vikram Pandit, CEO, Citigroup; John Stumpf, President and CEO, Wells Fargo & Co. 2128 RHOB.

MINUS U EURO ZONI

FTSEurofirst 300 indeks europskih dionica u srijedu je do trenutka pisanja ovog teksta pao za 0,8 posto. Banke su izgubile na vrijednosti nakon što je Credit Suisse razočarala poslovnim rezultatima, a Timothy Geithner planom spasa loših banaka.
http://seebiz.eu/hr/analize/banke-predvode-pad-europskih-dionica,37284.html


futursi fino rastu…samo neka nastave…
mamus sve je izglasano…jedino se nezna pravi detalji bailout-a…

zato je jučer i bila enormna nervoza…

Kad se saznaju pravi detalji, hoće li tada bubnut još niže?

A ljudi moji…ovo ne sluti na dobro…

Austrija od EU traži 150 milijardi eura za istočnu Europu koja je pred propašću

Vaš link

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Kad se na pozitivne vijesti više ne reagira…. [bye]

Wall Streetu više ni lijepa riječ ništa ne znači

"Tržište je slabo jer jednostavno nema povjerenja. Nakon jučerašnjeg Geithnerovog masakra, malo je vjerojatno da bi se situacija na tržištu mogla promijeniti u kraćem roku. Plan za stabilizaciju financijskog sustava nije donio ništa novo, pa na pitanje kako očistiti sustav od loših potraživanja još nije odgovoreno", kaže Peter Cardillo, ekonomist u tvrtki Avalon
Vaš link

Ode i dolar zajedno sa nepovjerenjem….

Mlaka reakcija na američki plan pritišće dolar
Vaš link

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

New Report

Close