Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajde reci onda



@jeff

Jel ti znaš šta znači kad Amerikanci ne reagiraju na 800 mlrd pomoći?

A mi pratimo amerikance, barem jednim dijelom.

Dakle danas padamo bar 5%, svi koji imate dionice odmah lupite po bidu u 10.00, jer nam nema spasa.
[wink]
Ocekujem manju paniku na pocetku, a onda stabilizaciju i pracenje EU i US, nema razloga za potop, a neki ga cekaju vec dugo, dugooo… [thumbsup]

na vol stritu se igraju slične igre kako na našoj burzici samo tamo s malo većim volumenima
a ta igra se zove druk je tvoj najbolji drug

morat ce malo obama dovesti u red ove oligarhe i lezilobivice republikanske a onda laganini oporavak američke industrije

Postanite Eu-robovi


Očito da se tu igraju neke, samo njima poznate, igre na burzama. Uopće nisu reagirali na izglasavanje 838 milijardi dolara stimulansa građanima i poslodavcima. Bushov 168 milijardi dolara težak paket pomoći držao je gospodarstvo 2 kvartala iznad vode a ovaj paket je 5x veći.

Koliko se moglo pročitati ovih dana, ni taj 2. paket pomoći neće bitnije utjecati na poboljšanje slike USA gospodarstva, a već se priča o 3. velikom paketu pomoći… Drugim riječima, kosturi im i dalje ispadaju iz ormara i sve to skupa vrlo loše i pesimistično izgleda. Znam za onu: budi optimist kad su svi pesimisti, ali tko je zadnjih mjeseci ulagao po tom pravilu samo je poduplao gubitke.

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

DAX ispod 4480
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Ajde reci onda


@jeff

Jel ti znaš šta znači kad Amerikanci ne reagiraju na 800 mlrd pomoći?

A mi pratimo amerikance, barem jednim dijelom.

Dakle danas padamo bar 5%, svi koji imate dionice odmah lupite po bidu u 10.00, jer nam nema spasa.
[wink]
Ocekujem manju paniku na pocetku, a onda stabilizaciju i pracenje EU i US, nema razloga za potop, a neki ga cekaju vec dugo, dugooo… [thumbsup]
[/quote]

USA je jučer roknula iznad -4%, EU je također bila tu negdje na -3% do -4%, a mi samo na -0,9% tako da mi njihov pad tek trebamo odraditi. zato je vrlo realno očekivati žešći pad crobexa od barem -3% i kod nas, ali smiješno je da ne vidite da je to jedini način da se vrati život na ZSE jer mi koji smo u kešu nemamo ni najmanju namjeru kupovati po ovim cijenama, a vi koji ste u dionicama nemate love da tržište pokrenete prema gore. zato je jedan jači pad crobexa uvjet da ovdje malo živne jer će u protivnom ZSE potpuno zamrijeti, prometi su sve manji i ne prelaze 2 mil. EUR, a uskoro bi mogli biti još manji. to opet znači sve manju likvidnost, nestajanje ili jako povlačenje bida na dolje na većini dionica, a što ćete onda? ostati s dionicama na računu koje ne možete nikome prodati?
ponavljam, jači pad tržišta je uvjet opstanka ZSE!

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

China exports, imports plunge, boding ill for growth

BEIJING, Feb 11 (Reuters) – Chinese exports and imports fell unexpectedly sharply in January, underlining how badly the world’s third-largest economy has been hit by the global financial crisis and the impact that is having on its neighbours.
Exports fell 17.5 percent from a year earlier, after a 2.8 percent decline in December, while imports plunged 43.1 percent, twice as much as December’s 21.3 percent
year-on-year drop, the General Administration of Customs said on Wednesday.
Both falls were the steepest since economists’ records began in 1993."

Ovo je stvarno KATASTROFALNO.
Mislim da je ovo ubjedljivo najgora vijest zadnjih mjeseci i stvarni pokazatelj svjetske ekonomije.
Cai-djien
[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=asia najgora vijest a gle reakcije. Stvarno ih dotuklo [lol]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Dok mi otvorimo već će EU biti skoro na nuli kako je krenulo… [lol]

Banke, rupa bez dna….

SAD bankama daje još dva bilijuna dolara, no ne zna se kako

Američki ministar financija Timothy Geithner u utorak je predstavio novi plan za sanaciju financijskog sektora, vrijedan do dva bilijuna dolara, koji bi trebao rješavati problem nelikvidne imovine banaka i dovesti do odmrzavanja kreditnih tržišta.
Vaš link

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe ,znaci ameri danas rally

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Dok mi otvorimo već će EU biti skoro na nuli kako je krenulo… [lol]

Bezveze kao i uvijek. Sad je valjda svima jasno zašto smo padali toliko, a puste želje o još većem padu za sada će ostati samo želje.
Pričao sam s nekim ljudima koji imaju uvid u stanje, pa i sami priznaju da će biti jako teško dublje padati, no, to ne znači da ne možemo još pasti, ali ne onoliko koliko bi neki htjeli, iako bi se vjerojatno likvidnost povećala pri svakom većem padu.
Amerika dolje -4%, a Europa u zelenom drugi dana definitivno mlaćenje prazne slame.
Vrijednost prometa u Americi na samo jednoj dionici u danu = kao ukupna vrijednost prometa na ZSE kroz cijeli mjesec.
Moguć je pad, ali prije bih rekao mala ili nikakva likvidnost, a to se može promijeniti većim padom ili nekom ekstremno dobrom vijesti pa na gore krenuti.
Ukupno gledano stagnacija je prije realnost.
I da, puno je više negativaca ili ljudi koji imaju novac, jer burza je čista psiihologija, a za veliko rušenje treba imati puno dionica, margina, lombardnih itd.
Mnogi su otišli, niti pomišljaju se vraćati, a oni koji su u dionicama ni ne gledaju stanje nego čekaju.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Mnogi se nadaju potopu al mislim da ništa od toga.. cac, dax i ftse u plusu

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close