Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ja došao iz vanka Dow bio -2 u pet minuta ušao u plus sada -1 da ne povjeruješ koji obrati.

Kolega sampras pa ja sam mislio da vas ovo ne zanima.
Šta niste vi pričali da ovo sve nema nikakve veze s nama?
Inače slažem se s vama da je tamo luna park.
Ja sam slučajno bio za monitorom i gledao slijedeće:
u roku od 22 minute Dow je išao sa -60 na +45 i natrag na -1,20.
Šišaju ih tamo bez milosti.
Svi će u marincima završiti

[/quote]
Nisam nigdje i nikada rekao da ovo nema veze sa nama ako vi nađete takav post ja vas častim večerom.

Taj koji kaže da USA nema veze sa nama taj nije normalan

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????



Koji je ovo gore dole na nyse, a fani sa -40% na +3%.
Ludi su skroz.

freddie…
i sad opet na -10%…daj zamisli onog koji je kupio na +5 [lol]
i onog koji je prodo na -50… [lol] [lol]
[/quote]

Cobra a promet 360 000 000 $, da je to nama..




Koji je ovo gore dole na nyse, a fani sa -40% na +3%.
Ludi su skroz.

freddie…
i sad opet na -10%…daj zamisli onog koji je kupio na +5 [lol]
i onog koji je prodo na -50… [lol] [lol]
[/quote]

Cobra a promet 360 000 000 $, da je to nama..
[/quote]

Da je nama taj promet već bi Crobex bio na 2000

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Kako stvari stoje US bi vrlo lako mogao završiti u depresiji a postoji realna mogućnost hiperinflacije. Ode nafta u tom slučaju na 250 USD a indexi sam Bog zna koliko duboko. Imali bi i tečaj 1 USD = 0,1 KN. [smiley]


DOW za kratko pao ispod 11k, pa se odmah odbio, nafta se polako smiruje. Imam osjecaj, da nece biti tako ružno preko bare danas na kraju, a u pon. slijedi oporavak.Za nas se ne brinem baš, INA ce nam dizati crobi iduci tjedan.. [thumbsup]

http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EDJI#chart1:symbol=^dji;range=1d;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined


Evo nam DOW-a 100 bodova iznad 11k, drugi tjedan tri najvažniji događaji:
On tap for next week are the three "most important parts of economic data," Hogan said: Producer prices, consumer prices and jobless claims.

Moglo bi biti prijatnih iznenađenja, nije sve tako crno ko izgleda, a i FED ce srediti stvar sa Fannie Mae i Freddie Mac. Tak da nema mjesta za panicnu reakciju u pon. ujutro, brzo se mogu stvari okrenuti, a tu je i INA. [proud]

crobex je pao 50% objektivno (bez ine i HT-a) a ameri samo 20% (i manje ako uzmemo pad dolara). očekivati kataklizmu na ZSE je wishful thinking.. ovo što se sada događa jest da su trejderi dobili odriješene ruke dok ljeto ne završi, a onda ćemo vidjeti kamo dalje.. možda kataklizma a možda i novi ATH.. u svakom slučaju biti će zanimljivo.. ako se proda INA vjerujem da ćemo izbjeći najgore što se tiče trgovanja dionicama..(kratkoročno)

voit Ime munaa, Alien

Kolega, niste vi slučajno odabrali nick optimist.
Slijedeći tjedan će biti tjedan Sodome i Gomore na svjetskim burzama.
Očekuje nas izvješća banaka, koja će biti užasna,velika je mogućnost da i Lehman padne, ove godine dionica im je izgubila 78% vrijednosti, kao što je neki kolega rekao davno: Amerika i Engleska bit će zemlja proleterska- Englezi već nacionalizirali Northern Rock, Amerikanci će nacionalizirati Freddie i Fannie jer ne mogu pustiti da ovi propadnu,a spašavanjem istih, država će se naći u ogromnim problemima, govori se o procjenama o 1 trilijunu dolara da se ovi saniraju, a S&P su već izjavili da bi zbog toga i kreditni rejting SAD-a morao biti spušten, očekuje nas rast nafte, očekuje nas povećana inflacija u ovim ljetnim mjesecima, ne očekujem nikakve vijesti oko INA-e slijedeći tjedan,
a zvecka se oružjem naveliko ako niste primjetili.
Svaki dan netko iz FED-a ili Kongresa da neku plitku izjavu koja omogući pajdama da se iskrcaju,
pa tako i danas senator Doodd, a sat vremena nakon kipanja indexi opet zveknu.
Svi indexi su ispod svojih dugoročnih otpora a dno vidim tek nakon objave svih izvješća za drugi kvartal.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

pad amerike može biti samo dobar za globalnu ekonomiju..

voit Ime munaa, Alien


Očekuje nas izvješća banaka, koja će biti užasna,velika je mogućnost da i Lehman padne,

kolega,
recite Vi meni kakva će biti izvješća naših banaka i to najprije ZABE i PBZ-a?
za sada ne kupujem dionice američkih i europskih banaka a jednom kada se odlučim za to, angažirat ću Vas kao konzultanta [smiley] [kiss]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Očekuje nas izvješća banaka, koja će biti užasna,velika je mogućnost da i Lehman padne,

kolega,
recite Vi meni kakva će biti izvješća naših banaka i to najprije ZABE i PBZ-a?
za sada ne kupujem dionice američkih i europskih banaka a jednom kada se odlučim za to, angažirat ću Vas kao konzultanta [smiley] [kiss]
[/quote]

A čujte ne znam kakva će biti pošto nemamo analitičare koji se tim bave u HR, pa da nam daju svoje procjene.
A što se tiče vašeg komentara u vezi kupovine dionica američkih i europskih banaka, ne bih se složio s vama.
Ako kupujete Zaba ili Pbz onda kupujete europske banke.
A čak ni ne morate kupovati dionicu Zabe ili Pbza da bi vas dočekala kamata na stambeni kredit od 7%.
Nema više 5% ni za kuma od Prke.
Pa kako nisu zadržali tu kamatu od 5%, majku mu staru, ako nemamo veze s Amerima i Europčanima

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Pa kako nisu zadržali tu kamatu od 5%, majku mu staru, ako nemamo veze s Amerima i Europčanima

jel plaćaju kapital po višoj kamatnoj stopi nego li ranije.
nisam rekao da nemaju veze sa europskim bankama ali kriza uzrokovana sekuritizacijom nije
ih direktno zahvatila.
ne kupujem banke

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

a evo i linka o kretanju osnovnih kamatnih stopa kao odgovor na Vaše pitanje "Pa kako nisu zadržali tu kamatu od 5%, majku mu staru, ako nemamo veze s Amerima i Europčanima "

http://www.reuters.com/article/companyNewsAndPR/idUSGLOBAL20080711

iz navedenog je vidljivo kako europske banke dižu kamatu da bi zadržale iste prinose od svojih plasmana
Ameri očito drugačije pristupaju istom problemu od Europljana

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close