Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Febo, tu eres de maravilla. Mucha suerte!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Recept: Drastična štednja uz obranu tečaja kune

Iz Škegre progovara partijski ( CK ) aparatčik!
Jedno od bitnih obilježja recesije je i pad realnih plaća.
Pa ako je inflacija u 2008. jela plaće, apa ih još i država treba zalediti, kako to dotični gospodin misli izbjeći recesiju?
[/quote]

Realne place padaju jer realni prihodi padaju. Ludilo je u takvim uvjetima dizati place.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Febo, tu eres de maravilla. Mucha suerte!!!

Me Voy a trabajar, escuchar más tarde [wink] [smiley] [bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Si, buen trabajo y no lo olvides, la vida siempre busca tu locura para estar feliz. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Kakav je to običaj; spika na jeziku sapunica!


dečec, meni paše pad itekako, ne moraš se brinuti.
ali ja ti se ne bavim kokošaranjem za 5-6%

moja strategija je jednstavna, donosi uspjeh, ali zahtjeva dispilinu i strpljenje, svoje krpe sam pokupio poslije IPOa Magme, kako sam i naučio 2000., kad krenu junk firme na IPO, bježi van!
1/3 portfelja se kiseli od 2000 crobexa unutra,
1/3 je u cashu i ulazi na 1000
1/3 je u Americi u FAZ fondu, ali razmišljam da ga zatvorim jer mi novi bailout za banke nikako ne bi odgovorao.ta lovica ide na 500 Crobexa unutra.ako dodje.

zlato poluge kao i dionice južnoafričkih kopača ostvaljam majstorima poput tebe koji su svo znanje stekli na EFZG i na siteovima raznih intenet gurua! [lol] [lol]

mlad si i previše bahat, a razloga za to nemaš.počevši od avtara, do nastupa na forumu. [undecid]

a ni č i ć ti baš ne idu! [thumbsup]

pozdrav


Ma znam da nije moje da se mješam ali bit ću objektivian pa šta bude.

Kolega hafiz ta vaša priča sada ne drži vodu jer da ste to napisali poslije IPO MAGME tada bi vam mogli vjerovati u ove vaše bajke koje pišete.

Vaši postovi poslije IPO-a MAGME su bili kao u partizanskim filmovima t.j juriš do juriša a nikakvo bježanje i prodaja dionica i slično.

Dan kada ste vi izašli iz dionica je valjda svakome poznat jer se taj dan vaša retoruka uveliko promjenila a za one koji ne znaju CROBEX je bio ispod 3000 bodava.

Ovo što sada pišete ili su vaši snovi ili vaše želje ili možda čak vaša bujna mašta ili pak možda nešto treće stvarno ne znam ali znam da ovo što pišete nije istina.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Kakav je to običaj; spika na jeziku sapunica!

No, si tu quieres parcticar, por favor practica con nosotros, si no, hasta la vista hombre!!! [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!




Recept: Drastična štednja uz obranu tečaja kune

Iz Škegre progovara partijski ( CK ) aparatčik!
Jedno od bitnih obilježja recesije je i pad realnih plaća.
Pa ako je inflacija u 2008. jela plaće, apa ih još i država treba zalediti, kako to dotični gospodin misli izbjeći recesiju?
[/quote]

Realne place padaju jer realni prihodi padaju. Ludilo je u takvim uvjetima dizati place.
[/quote]

Točno na to sam mislio.
Svi se još uzdaju u rezultate iz prošle godine, koja je bila odlična kakva če biti ova 2009eta

Izgleda da BoE ne misli da je kriza gotova, pače se bore svim sredstvima.

http://www.telegraph.co.uk/finance/financetopics/recession/4523303/Bank-of-England-cuts-interest-rates-to-1pc.html




Recept: Drastična štednja uz obranu tečaja kune

Iz Škegre progovara partijski ( CK ) aparatčik!
Jedno od bitnih obilježja recesije je i pad realnih plaća.
Pa ako je inflacija u 2008. jela plaće, apa ih još i država treba zalediti, kako to dotični gospodin misli izbjeći recesiju?
[/quote]

Realne place padaju jer realni prihodi padaju. Ludilo je u takvim uvjetima dizati place.
[/quote]
Podatci o poslovanj iz 2008. pokazuju da su skoro pa sve HR kompanije poslovale bolje no u 2007.
A inflacija je povremeno dostizala i do 9%, što je naravno bio šok za plaće; tj realne plaće u 2008. su pale preko 6%.
I ponavljam osim BDP-a jedan od glavni indikatora recesije je pad realnih plaća.
Zato Vlada ne smije zamrznuti plaće jer će tim svojim potezom gurnuti državu u recesiju.
Poslodavci su previše izloženi kreditnim rizicima, nisu dovoljno vodili računa o tome, a zaboravili su da više nisu 90-te kada si mogao što si htio, tj bogatiti se s leđa radnika.



Kakav je to običaj; spika na jeziku sapunica!

No, si tu quieres parcticar, por favor practica con nosotros, si no, hasta la vista hombre!!! [bye]
[/quote]

El hombre, Europa ponovo tone. Ništa od zelenjave i plusa danas.
Vaš link

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!


Celente : Upravo smo objavili našu prognozu za 2009. Predskazujemo totalni kolaps privrede. Već 7. studenog 2007. predvidjeli smo financijsku propast i paniku 2008., koja se i dogodila. Sljedeće godine 2009. vidjet ćemo propast trgovinskog sektora na malo, zatim propast komercijalnih nekretnina, itd. dožvjet ćemo najveću depresiju ikada, puno težu od takozvane 1930tih godina.

Frajer je okrutan, ali realan…… [bye]

Premda je do sada sve predvidio, a i pogodio, za vjerovati je, da će i glede ovog biti u pravu!
No, postavlja se slijedeće pitanje, a to je: Što bi se dešavalo sa indexom Crobia u tom slučaju, da li netko ima graf koji bi dao uvid u takav mogući razvoj situacije!?

New Report

Close