Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A brodari lete…dajte neku priču, zaustavite ih u rastu.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Recept: Drastična štednja uz obranu tečaja kune

Iz Škegre progovara partijski ( CK ) aparatčik!
Jedno od bitnih obilježja recesije je i pad realnih plaća.
Pa ako je inflacija u 2008. jela plaće, apa ih još i država treba zalediti, kako to dotični gospodin misli izbjeći recesiju?

5-6% bi zgrabio u travnju, a svaki dan na forumu

mogao si 50% na ATPL zadnja 810 kuna

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

German Factory Orders m/m -6,9% a predviđeno -2,2%!
Znači LI da će ECB morati rezati KTE?
Je li to onda razlog zašto DAX nije pao cca 200 bodova?

kolega Hafiz,

meni je TK sada samo odraz stanja u privredi, svojevrsni lakmus papir…više ne ulazim ni za trejdanje, kunem vam se u to….ući ću na kratko tamo sredinom travnja, da zgrabim 5-6% i ako uspijem još jednom tijekom godine puna šaka brade…

moja pažnja je sada usmjerena na jedno drugo tržište i na jedan drugi komoditi, sve mi je drugo sada podređeno tome.

predragi kolega Beholder,

ja ne znam kako jedan takav stručnjak kakvim se predstavljate ima toliko vremena za kuckanje.
ja da znam to što vi tvrdite da znate bio bih prokleto bogat.

koji crni 4.mjesec i kojih crnih 6%?da zgrabiš?
o čemu Vi pričate? [lol] [lol]
nije valjda da ste kokošarili i čekali panike da uz ogroman rizik zarobljavanja kapitala uzmete 10-20%?

čudno da jedan takav znalac i stručnjak se uopće bavi hrvatskim TK, dosad ste mogli zgrnuti ogromno bogatstvo jednostavnim shortanjem ETF fondova, ili put-opcijama na indexe, ne razumijm šta vas je spriječilo?

sretno sa zlatom! [lol] [lol]

a sad nastavi sa busanjem u prsa, primjećujem da si ovdje svaki dan sa 20-30 beskorisnih postova, čudim se da imaš vremena, u Chicagu trebaju takve! [thumbsup]

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI


5-6% bi zgrabio u travnju, a svaki dan na forumu

mogao si 50% na ATPL zadnja 810 kuna


kao i na janafu, ali to nije moj stil…
takve su špekulacije put ka redu pred pučkom kuhinjom…zapamti moje riječi da kada ostaneš bez svega nećeš tvrditi da nisi bio upozoren.

moj stil je (a naučio sam ga na teži i bolniji način)

ulazim kada je povrat garantiran i kada više nitko drugi nema love za ući….ili kako bi mudri indijanac rekao…kada je svima prekasno za izaći, meni je još prerano za ući.

pametni su oni koji uče na greškama, ali na tuđim greškama [thumbsup]

cijenjeni kolega Hafiz/febo/student/i svi ostali nickovi koje imate,

ja sa vama prekidam svaku daljnju raspravu jer vidim da nema smisla, niti koristi od toga.

jedino vam obećavam jedno, pitat ću vas još samo jednom za zdravlje upravo sredinom travnja
do tada,

ostajte mi zdravo i dobro [thumbsup]

EOD

@beholder

Imam jedno pitanje za vas.

Kad vam se djete razboli jer vi idete kod liječnika da pomognete tome djetetu da prebrodi tu bolest ili idete pravo na groblje i gledate raku di bi sahranili to djete bez da mu pokušate pomoći.

Kad bi svi koji se razbole umirali pa di bi došli tako i ovdje neki ljek će se naći za gospodarstva koja su posrnula pa nije ovo prvi put da smo u krizi.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Ok, špekulacije su kocka i to stoji. Da je bolji učiti na tuđim greškama? Dijelom se slažem, učenje na svojim greškama je pravo učenje, učenje na tuđim greškama je štrebanje, a ne realno znanje. Ako sam naučio da je Buffet imao dobru taktiku i da je danas bogat, ja to znam, ali nisam okusio sve te silne milijarde dolara i zapravo nemam pojma kako ih je imati, ali imam znanje da ih je on stvorio i što mi to znači, baš ništa.

Pravo znanje dolazi iz iskustva, a da bi imali iskustvo moramo raditi i greške, zar ne?

To je kao i u ljubavi, ako ne izgoriš barem jednom, nećeš nikada naučiti o ljubavi. Pusa.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Da Bog dao pa tebe i tvoje pogodilo to što predviđaš.
Jer ti si izgleda jedini spreman.

quote=beholder]
cijenjeni kolega Hafiz/febo/student/i svi ostali nickovi koje imate,

ja sa vama prekidam svaku daljnju raspravu jer vidim da nema smisla, niti koristi od toga.

jedino vam obećavam jedno, pitat ću vas još samo jednom za zdravlje upravo sredinom travnja
do tada,

ostajte mi zdravo i dobro [thumbsup]

EOD
[/quote]

Cjenjeni kolega Beholder/Matija suhi/ Maximilijan/Mamus i svi ostali nickovi koje imate:

Totalno ste izgubili kompas,

Obavještavam vas i sve ostale da kolegu Hafiza ne pišem ja.

Febo

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

dečec, meni paše pad itekako, ne moraš se brinuti.
ali ja ti se ne bavim kokošaranjem za 5-6%

moja strategija je jednstavna, donosi uspjeh, ali zahtjeva dispilinu i strpljenje, svoje krpe sam pokupio poslije IPOa Magme, kako sam i naučio 2000., kad krenu junk firme na IPO, bježi van!
1/3 portfelja se kiseli od 2000 crobexa unutra,
1/3 je u cashu i ulazi na 1000
1/3 je u Americi u FAZ fondu, ali razmišljam da ga zatvorim jer mi novi bailout za banke nikako ne bi odgovorao.ta lovica ide na 500 Crobexa unutra.ako dodje.

zlato poluge kao i dionice južnoafričkih kopača ostvaljam majstorima poput tebe koji su svo znanje stekli na EFZG i na siteovima raznih intenet gurua! [lol] [lol]

mlad si i previše bahat, a razloga za to nemaš.počevši od avtara, do nastupa na forumu. [undecid]

a ni č i ć ti baš ne idu! [thumbsup]

pozdrav

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI

New Report

Close