Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Simbolično je da je DOW završio na točno 8000 bodova.

Rekordan pad BDP-a bacio Wall Street na koljena

Na Wall Streetu su cijene dionica u petak osjetno pale, nakon vijesti da je američko gospodarstvo u proteklom tromjesečju zabilježilo najveći pad u 27 godina, te niza upozorenja kompanija o pogoršanju poslovnih uvjeta.
Vaš link

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Three regional banks fail

New York-"Three regional banks were closed Friday, bringing the total number of failed banks this month to six, as the financial crisis continues to take a toll on small banks nationwide."

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Worst January ever for Dow, S&P 500

"The Dow Jones industrial average and Standard & Poor’s 500 finished their worst January ever Friday as investors eyed abysmal reports on economic growth and quarterly earnings.
Fans of the S&P’s January barometer know that a weak January can spell doom for the rest of the year, as per the saying "As goes January, so goes the year."

[cry] [sealed] [sad] [undecid] [shocked] [angry] [yawn] [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Chevron ostvario rast kvartalne dobiti

Vaš link

Ako uzmemo u obzir da većeg svjetskog fizičkog sukoba iliti rata neće biti jer ne postoji sila, država koja bi ga u današnjim uvjetima provocirala s ambicijom da u njemu pobijedi moramo uzeti u obzir sljedeća razmišljanja.
Ratovi na svjetskom nivou danas se vode na ekonomskom polju i tu sva su sredstva dozvoljena.
Svaki rat odnosi žrtve, kako kod napadnutog tako i kod napadača. Cijena nije upitna jer svatko vjeruje u pobjedu.
Kapitalizma sasvim sigurno neće nestati niti će biti radikalno izmijenjen.
Većina svijeta je još uvijek dovoljno siromašna i nerazvijena intelektualno i materijalno.
To je nesumnjivo velika prilika za još veću zaradu i stjecanje još veće moći.
Nitko ne želi vječito biti u bijedi, siromaštvu i neimaštini.
Novi tigrovi će u želji da se obogate i dalje vrlo agresivno nastupati i pokušati svrgnuti s vrha postojeće gospodare-Zapad.
Zapad neće prekriženih ruku i nogu gledati kako gubi moć dominaciju i utjecaj.
Nitko nije spreman podnositi bilo kakvu žrtvu dok živi mirno i udobno u "blagostanju", a zbog nekih viših ciljeva ili zbog nekog, nečeg drugoga.
Kriza je krenula sa Zapada i za sada ga baca na koljena.
Može li gospodar mirno gledati kako sluga polako mijenja uvjete služenja i hoće se osamostaliti ili zagospodariti?
Hoće li gospodar dozvoliti sebi da kleči pred slugom?
Nema izlaska iz krize dok se Kina, Indija i Rusija temeljito ne uvuku u krizu i ne bace na koljena.
Tada će se stvoriti prostor za izlazak iz krize.
Hoće li to biti pod uvjetima i na način onih koji su izazvali krizu? Taj odgovor leži u snazi i samosvijesti svih sudionika, uvlakača i uvučenih.
Ništa nije vječno. Kolo sreće se okreće.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Kad balkanski lonac prokuha uskoro, biti će čušpajza za bacanje…

Reuters: Unatoč izjavama političara, Balkan klizi u recesiju

Ugledna novinska agencija Reuters objavila je članak posvećen posvemašnjem usporavanju gospodarstava na Balkanu i recesiji koja je već zahvatila Hrvatsku, Srbiju, Bosnu i Hercegovinu te Crnu Goru.
Vaš link

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!


Kad balkanski lonac prokuha uskoro, biti će čušpajza za bacanje…

Reuters: Unatoč izjavama političara, Balkan klizi u recesiju

Ugledna novinska agencija Reuters objavila je članak posvećen posvemašnjem usporavanju gospodarstava na Balkanu i recesiji koja je već zahvatila Hrvatsku, Srbiju, Bosnu i Hercegovinu te Crnu Goru.
Vaš link

aaauuu leleee …[bye]

Japan najavio pomoć azijskim zemljama tešku 17 milijardi dolara

Japan kani izdvojiti 17 milijardi američkih dolara namijenjenih za razvojnu pomoć ostalim azijskim državama kako bi im pomogao u prevladavanju krize, izjavio je japanski premijer Taro Aso na Svjetskom ekonomskom forumu u švicarkom Davosu.

Riječ je o trogodišnjem paketu pomoći, koja će prema japanskom premijeru, dokazati da se samo uzajamnom suradnjom i potporom zajednički može prevladati nastala financijska i gospodarska kriza.

Mi ćemo poduprijeti azijske države mobiliziranjem fondova, najavio je Aso u Davosu na Svjetskom ekonomskom forumu, dodajući kako je uvjeren kako će razumijevanje te vrste u azijskoj regiji pomoći i globalnoj ekonomiji da stane na noge.

No, bez aktivnije uloge Sjedinjenih Američkih Država, oporavak neće biti na pomolu, upozorio je Aso naglašavajući potrebu i da najjača ekonomija svijeta smanji svoju ovisnost o izvozu.

Japanski predsjednik Vlade pozvao je svjetske vođe da ubrzaju provedbu novih mjera usmjerenih i prema zaustavljanju globalnog zatopljavanja.


Kad balkanski lonac prokuha uskoro, biti će čušpajza za bacanje…

Reuters: Unatoč izjavama političara, Balkan klizi u recesiju

Ugledna novinska agencija Reuters objavila je članak posvećen posvemašnjem usporavanju gospodarstava na Balkanu i recesiji koja je već zahvatila Hrvatsku, Srbiju, Bosnu i Hercegovinu te Crnu Goru.
Vaš link

Po meni se tek treba odigrati ono što se u Americi odigralo 2008.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!



Kad balkanski lonac prokuha uskoro, biti će čušpajza za bacanje…

Reuters: Unatoč izjavama političara, Balkan klizi u recesiju

Ugledna novinska agencija Reuters objavila je članak posvećen posvemašnjem usporavanju gospodarstava na Balkanu i recesiji koja je već zahvatila Hrvatsku, Srbiju, Bosnu i Hercegovinu te Crnu Goru.
Vaš link

Po meni se tek treba odigrati ono što se u Americi odigralo 2008.
[/quote]
Šta se to odigralo, propale su banke, znači naše će propasti ove godine nebi se reklo po završnim računima da ste na tragu istine.




Kad balkanski lonac prokuha uskoro, biti će čušpajza za bacanje…

Reuters: Unatoč izjavama političara, Balkan klizi u recesiju

Ugledna novinska agencija Reuters objavila je članak posvećen posvemašnjem usporavanju gospodarstava na Balkanu i recesiji koja je već zahvatila Hrvatsku, Srbiju, Bosnu i Hercegovinu te Crnu Goru.
Vaš link

Po meni se tek treba odigrati ono što se u Americi odigralo 2008.
[/quote]
Šta se to odigralo, propale su banke, znači naše će propasti ove godine nebi se reklo po završnim računima da ste na tragu istine.
[/quote]

Ovrhe stanova i automobila, propadanje i bankrot većih firmi u hrvatskoj čije se poslovanje temelji na

kreditima, tj. staklenim nogama, velika inflacija (ne daj bože hiperinflacije), drastičan pad cijena

nekretnina…itd. Onaj tko tvrdi da se to neće desiti u najvećoj krizi u zadanjih 70 godina, taj bolje da

prespava, slijedećih 5 godina. PA NISMO MI ŠVICARSKA !!!

Vjeruj mi da tek stiže. [bye][bye][bye][bye] [cry][cry][cry][cry]

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!


Ovrhe stanova i automobila, propadanje i bankrot većih firmi u hrvatskoj čije se poslovanje temelji na kreditima, tj. staklenim nogama, velika inflacija (ne daj bože hiperinflacije), drastičan pad cijena
nekretnina…itd. Onaj tko tvrdi da se to neće desiti u najvećoj krizi u zadanjih 70 godina, taj bolje da prespava, slijedećih 5 godina. PA NISMO MI ŠVICARSKA !!!

Vjeruj mi da tek stiže. [bye][bye][bye][bye] [cry][cry][cry][cry]

Od srca ti želim da ti se ostvari ono za što tako željno drukaš na forumu: da tebi i tvojima dođe ovrha na stanu, autu, da firma u kojoj radiš bankrotira a da te na kraju na ulici dočekaju gladni beskućnici. Bolje ne zaslužuješ…

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

New Report

Close