Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Glavna stvar u ovom padu Amera je to što su i Dow i Nasdaq i S&P500 probili ključne otpore i ostali ispod.
Mislim da će sad početi traženje dna.
Sutra imamo objavu podataka za nezaposlenost tj koliko ljudi je zatražilo pomoć od države zato jer su izgubili posao.
To nije tako bitan indikator ali može psihološki djelovati na investitore.
U petak consumer sentiment koji je vrlo bitan i objava rezultata za GE.
A slijedeći tjedan ko živ ko mrtav.
Banke objavljuju izvješća

ĐOBLESI bu sutra ok imam špurijus, a kaj se nisu ameri morti 2 put vec odbili od 11 100??
[wink]

Navodno se u RH smanjuje nezaposlenost, ali koga briga, bitna je kao fol Amerika, a nije, ali je nametnuto kao mladeži širom svijeta da je američki način življenja najbolji, a nije, nego je hrvatski.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Glavna stvar u ovom padu Amera je to što su i Dow i Nasdaq i S&P500 probili ključne otpore i ostali ispod.
Mislim da će sad početi traženje dna.
Sutra imamo objavu podataka za nezaposlenost tj koliko ljudi je zatražilo pomoć od države zato jer su izgubili posao.
To nije tako bitan indikator ali može psihološki djelovati na investitore.
U petak consumer sentiment koji je vrlo bitan i objava rezultata za GE.
A slijedeći tjedan ko živ ko mrtav.
Banke objavljuju izvješća

ĐOBLESI bu sutra ok imam špurijus, a kaj se nisu ameri morti 2 put vec odbili od 11 100??
[wink]
[/quote]

Čujte, kaj da vam velim, 11200 vam je bil support.
Više ga nema.
Sad vam to ide jako dole.
Crni labudeki buju plivali

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

RE:


Osobno, volio bih kada indexi vanka ne bi imali nekih jačih utjecaja na Crobex, ali sve ukazuje da to ipak nije tako, nitko nije pošteđen toga, pa ni Crobi.

Današnji dan je bilo divno gledati, pa makar to bilo i na samo jedan dan, s obzirom na okolnosti vanka!

Iskoristio bih priliku i citirao svevremenog Insp. Clusoa ( Pink Panter ):

Čuvaj se Japanske konobarice ( Kato ) u Kineskom restoranu koja ti daje kolačiće sreće, …

Veselje je kratko trajalo, … [lol]


Navodno se u RH smanjuje nezaposlenost, ali koga briga, bitna je kao fol Amerika, a nije, ali je nametnuto kao mladeži širom svijeta da je američki način življenja najbolji, a nije, nego je hrvatski.

Kolega Presvetli, dajte se najte ljutiti kak da ste obični čovek.
Pak ste vi naš uzor i moralna vertikala.
Naravno da je najbolji način življenja hrvatski ,kao uostalom i sve drugo što je ikad postojalo,
al vam je ovde tema kak Američanski i ini indexi utječeju na naše TK.
Kaj niste vidli?
Najte kaj zamerit

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Navodno se u RH smanjuje nezaposlenost, ali koga briga, bitna je kao fol Amerika, a nije, ali je nametnuto kao mladeži širom svijeta da je američki način življenja najbolji, a nije, nego je hrvatski.

Jel dosta za danas ????

Kolega Presvetli, dajte se najte ljutiti kak da ste obični čovek.
Pak ste vi naš uzor i moralna vertikala.
Naravno da je najbolji način življenja hrvatski ,kao uostalom i sve drugo što je ikad postojalo,
al vam je ovde tema kak Američanski i ini indexi utječeju na naše TK.
Kaj niste vidli?
Najte kaj zamerit

[/quote]

Ekipa koja druka za dolje i kao glavni argument za to navodi zbivanja u USA, trebala bi uzeti u obzir neke druge činjenice, koje će idućih mjeseci znatno više utjecati na naše tržište.
Ponajprije je tu nafta, čija cijena je u opadanju i već samo to je vrlo bitna činjenica jer smo je u glavama već svi kalkulirali na 170 dolara. Što nafta znači za cjelokupno gospodarstvo ne treba valjda nikome objašnjavati, kao ni da je ovaj naftni balon još uvijek prenapuhan i da će cijena još pasti.
Ipak, najvažnija vijest za naše tržište kapitala je neminovna prodaja INE do koje će uskoro doći. MOL je otvoreno najavio da želi zamijeniti ili otkupiti državni udio, a sad je i OMV sasvim jasno izrazio istu namjeru te je i HANFA zatražila njihovo službeno očitovanje o tome. Znači, INA ĆE BITI PRODANA u roku od par mjeseci i neće samo država i BF prodati svoje udjele već i mirovinci i mnogi veliki ulagači na javnoj ponudi. Time će se osloboditi velika lova od kojih će dobar dio biti reinvestiran u mnoge, sada podcijenjene, dionice. To će biti izuzetno snažna financijska injekcija koja će neko vrijeme usmjeravati crobex prema gore, skoro pa neovisno o vanjskim zbivanjima na tržištima kapitala.
Zauzimanje pozicija za taj rasplet događaja započelo je jučer rastom crobexa od +1,60% i uz redovan promet od blizu 100 mil.kn pri čemu lova nije utrpvana samo u INU već su mnoge dionice imale nadprosječne promete.
Indikativno je da se jučer uopće nije trgovalo obveznicama već je sva lova otišla u dionice! Već sama ta činjenica govori o bitno drugačijim investicijskim strategijama koje su počele na našem tržištu kapitala. Temeljem čega onda neki očekuju da će crobex na 3200? Zato jer su oni prodali na 3200, pa bi sad opet kupovali po tim cijenama? I tata bi sine, ali ne ide to tako. Dionice su sada jeftine i većina ovih što sada drukaju i pričaju priče o padu na crobexa 3000 ni sami ne vjeruju u to nego kupuju, a kupovat će i ovih dana.
Oni neodlučni će kao i uvijek, kupovati kasnije, naravno skuplje.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Kolega Presvetli, dajte se najte ljutiti kak da ste obični čovek.
Pak ste vi naš uzor i moralna vertikala.
Naravno da je najbolji način življenja hrvatski ,kao uostalom i sve drugo što je ikad postojalo,
al vam je ovde tema kak Američanski i ini indexi utječeju na naše TK.
Kaj niste vidli?
Najte kaj zamerit

Joj sused, pa kaje s vama, tak ste nekak mračni, ja gledim od ranog jutra fjučerse kad ono sve zeleno, kao livada…pa kaje sada
dajte, no se ljutiti [smiley]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Bravo gismunde, kada bi bilo više ovakvih argumentiranih postova užitak bi bio čitati ovaj forum. Ako je gismund kojim slučajem po moderiranjem, glasam za njegovu slobodu.

Jučerašnje cijene na http://www.nymex.com

I love the Smell of Profits in the Morning


Ekipa koja druka za dolje i kao glavni argument za to navodi zbivanja u USA,

Ok, zanemarimo US. Ali i Azija se zacrvenila a u EU trenutno potop. Mislim da će biti i ovdje. A kada grune INA na dolje (jer sigurno neće stranci kupovati inu po sadašnjim cijenama) čeka nas potop. Živo me zanima kolika će panika biti! [wink]

Ovi su otišli pod led živo me zanima kada će objaviti:

http://www.cnbc.com/id/15837290?q=fanny%20mae

http://www.cnbc.com/id/15837290?q=fre

To ja zovem padovi a ne ovo kod nas. [wink]

Dobro jutro.
Škrgut je opet u modi, kao što sam i očekivao, ali sam se nadao da ću danas uspjeti iskrcati
INA i VIRO.
Zadao sam naloge, nadam se da će biti dovoljno optimista da to pokupe.
Nafta pala, ali pao je i dolar, najave iz Amerike su toliko gadne da vas ne želim plašiti s tim,
a Europa se koprca od ranog jutra.
Sve u svemu, jao i pomagaj.
Ali uvijek može i gore

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close