Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Auuuuuuuuu.
Nema me pol dana i ovi Amerikanci odu u p.m.
Nevjerovatno.
Čak i kad ja ne "drukam" dionice padaju ko kruške.
A MIG nam je jučer sav ushićen najavio da će Ameri igrati najbržeg prsta danas zbog "vrlo dobrih" rezultata Alcoa-e.
I bogami bio je u pravu, nema što.
Svaka mu čast.
A zmrklic veli da kakve veze fjučursi imaju s bilo čime.
A ja prekjučer kupio INA i VIRO i najavio na temi "tko je šta tržio" što će biti,kako će Ameri utjecati, zašto sam kupio i kad ću prodati.
I gle na INA sam u plusu 9%, na VIRO na nuli.
Sutra dok još ušičarim koji postotak prodajem.
Ne znam samo kako će to vama pomoći, ali znam kako će meni


manipulatoru ne znas ni iz izvjesca iscitati kolika je dobit, sjecas se svoje izbljuvotine o 400% vecoj dobiti na viru, bum ti citiral ako treba, sjecas se kad di oblacio odjelo zajedno s geronimom, pa te nije bilo dugoooo, ajd lijepo barona u krilo pa na medvjeđe parenje ionako izumirete [lol] [bye]
[/quote]

Knele pa šta si nervozan?
Nemoj da te sad izmanipuliram.
Laska mi to što pratiš moje poteze i postove, i pamtiš sve, to je čisti primjer divljenja prema meni kao investitoru, kao i prema osobi.
Jednog dana kad budeš u godinama moći ćeš pričati unucima da si se sa mnom dopisivao na forumu.
Kuiš, ne ,ono
[/quote]
kak se ne bi sjecao takvih budalaština, iako tada nisam pisao uvijek sam rado citao tvoje postove cudeci se koliko ljudska pokvarenost i neznanje moze daleko sezati

stoga, ulažite u znanje ali i poštenje

s poštovanjem

ALEXANDAR

freddie pao 24%, fannie 14%, lehman 11%, merill 9%, ostali 3-6%.
al će ih arapi sve rado preuzet.

Ne brini se KNELE, drugi je nick ostavio za bolje dane. [lol]

No, nije loše kada imamo one koji drukaju za dolje i one za gore, jer kada bismo imali samo za gore završili bi kao i s HT-om, u ponoru ispraznih i lažnih postova.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ako bude se nastavio trend s INOM, bojim se da će međedi brzo u odaje svoje, opet. Dok oni postaju stanje tamo, na INI se oslobađa kapital, ali i ulazi što će se kasnije osloboditi.

BTW za crnog međeda

Nafta 135.63 [bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye]međedi[bye][bye][bye][bye][bye]

Pazite da vam balon ine ne eksplodira u facu. Što se nafte tiče već je letila prema 120 pa završila na 147. Veselo čekamo novi val UP! [lol]

U Vladu stigla OMV-ova ponuda za Inu

Glasnogovornik Vlade Zlatko Mehun potvrdio je da je u Vladu stigao dopis iz austrijske naftne kompanije OMV, ali nije mogao govoriti o detaljima pisma, za koje u dnevnim novinama piše da je OMV-ova ponuda Vladi za kupnju ili zamjenu Ininih dionica.

"U Vladi je zaprimljen dopis OMV-a, međutim u ovom trenutku ne možemo govoriti o njegovim detaljima", rekao je Hini telefonom glasnogovornik Mehun te dodao da će se "sve eventualne ponude vezane uz Inu razmotriti s punom odgovornošću".

"Elementi tih ponuda će se proanalizirati i odluke će se donositi u tijelima koj su za to zadužena, odnosno u pravnim tijelima Ine i resoru ministra Polančeca", rekao je Mehun.
Prema pisanju sutrašnjeg "Večernjeg lista", OMV je potpredsjedniku Vlade Damiru Polančecu danas uputio pismo u kojem predlaže otkup državnih dionica Ine ili zamjenu dionica između OMV-a i Ine. Već prije OMV je Fondu hrvatskih branitelja predlagao otkup braniteljskih 7 posto dionica Ine.

Hrvatski i mađarski premijeri Ivo Sanader i Ferenc Gyurcsany u subotu su, na marginama Croatia summita 2008 u Dubrovniku, potvrdili da su razgovarali o mogućnosti zamjene dionica Ine i mađarskog MOL-a.

Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa) danas je najavila da će od austrijskog OMV-a pismeno zatražiti da se očituje je li zainteresiran za Inu jer, kako je rečeno iz Hanfe, OMV-ova "volja predstavlja cjenovno osjetljivu informaciju".

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

jok bolan..
boli me za Alcoa i za Amere, krivo si skopčao!

Bolan, biti će to itekako bolno. Tek je krenulo sa Q2 izvještajima a kako vidim kandidata za "podzemlje" ima koliko hočeš. Više niti dobri Ben ne može naštampati koliko treba. Tobogan neminovan ali pogledajmo to sa svijetle strane. Dok se ne dogodi panika i rasprodaja nema dna a bez dna nema niti UP.

Onda sam krivo skužil, kak bi rekel Krele.
Mislil sam da si mislil na Amere, ne.
A mislim da si i ti krivo mene skužil osim ak me nisi neg se sprdaš z menom

š-prdnut će tebe Crobex ujutro opet!
s INOM na čelu

[tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

FNM -13%
LEH -11%
Valjda se budu više smirili ti njihovi financijaši-gubitaši.


Onda sam krivo skužil, kak bi rekel Krele.
Mislil sam da si mislil na Amere, ne.
A mislim da si i ti krivo mene skužil osim ak me nisi neg se sprdaš z menom

š-prdnut će tebe Crobex ujutro opet!
s INOM na čelu

[tongue]
[/quote]

Jedva čekam.
Taman da se iskrcam.
Neću sve da vam ne rušim cijenu
[thumbsup]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

HRVATSKA ZANIMLJIVA INVESTITORIMA

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Onda sam krivo skužil, kak bi rekel Krele.
Mislil sam da si mislil na Amere, ne.
A mislim da si i ti krivo mene skužil osim ak me nisi neg se sprdaš z menom

š-prdnut će tebe Crobex ujutro opet!
s INOM na čelu

[tongue]
[/quote]

Dva dana UP, i nakon toga ŠTA?
Mislim da je ovo sa INA-om jedna velika farsa.

Glavna stvar u ovom padu Amera je to što su i Dow i Nasdaq i S&P500 probili ključne otpore i ostali ispod.
Mislim da će sad početi traženje dna.
Sutra imamo objavu podataka za nezaposlenost tj koliko ljudi je zatražilo pomoć od države zato jer su izgubili posao.
To nije tako bitan indikator ali može psihološki djelovati na investitore.
U petak consumer sentiment koji je vrlo bitan i objava rezultata za GE.
A slijedeći tjedan ko živ ko mrtav.
Banke objavljuju izvješća

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close