Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači utjecaj plina u RH na na TK.

Utjecaj laka za kosu moje babe na TK. Kolega, još nije kasno, zaista. Do 2100 još uvijek možete uzeti lijep prinos, a na nekim dionicama i do 50%. A kasnije ćemo već vidjeti razvoj situacije, iako fundamentalno u odnosu na zapad, Crobex nema što tražiti ispod 2700. Nemojte reći da vas nisam upozorio.[smiley]

I'LL BE BACK


Pad vodećih indeksa na Wall Streetu

Cijene dionica na Wall Streetu spustile su se u ponedjeljak zbog straha da će korporativna neto dobit u 2009. godini nastaviti padati, što je zasjenilo špekulacije da će porezne olakšice američke vlade uspjeti oživjeti gospodarstvo.

Vaš link

Kada naši nešto objave to je već za reciklažu.
EU se zeleni, US futures se zelene….A izvješća koja danas izlaze skoro pa na istoj razini kao prije godinu dana.

NEW YORK (MarketWatch) — Chain-store sales for the week ended Jan. 3 fell 0.8% from the year-earlier period, according to a survey released Tuesday by the International Council of Shopping Centers and Goldman Sachs. On a week-over-week basis, sales rose 1.4%. "Bargain shoppers were out in force between Christmas and New Year’s taking advantage of retailers’ need to clear out seasonal merchandise," said Michael Niemira, ICSC chief economist. Still, that doesn’t help salvage what has turned out to be a weak month — ICSC expects comparable-store sales will decline by about 1% for December.


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Evo kako će preko noći Obama riješiti svijetsku ekonomiju kako neki ovdje misle.

Obama: Gospodarstvo je jako bolesno, stanje postaje gore…

Vaš link

Kolega, manipuliraš sa člankom!
Isječci koje si postavio su tek razlog za mijere koje će se poduzeti da se ozdravi US gospodarstvo :

Ako se dvogodišnji plan prihvati, radnici će odmah dobiti veće plaće jer će pasti porezi na dohodak. Mjera bi vrijedila retroaktivno od 1. siječnja, a bračni parovi koji imaju 1.000 dolara poreznih olakšica primali bi dodatnih 40 dolara u plaćama koje dobijaju dva puta mjesečno.

Porezne olakšice za poduzeća iznosile bi više od 100 milijardi dolara, a namijenjene su onima koji zapošljavaju nove radnike i ulažu u novu opremu.

Oko 77 milijardi uporabilo bi se za dulje rokove isplate naknada za nezaposlene, te za subvencioniranje zdravstvenog osiguranja za one koji su izgubili posao.

Ostala sredstva ulagala bi se u projekte koji stvaraju radna mjesta, kao što je obnova i izgradnja cesta, mostova i škola, te za dugoročne ciljeve poput programa alternativnih izvora energije.

Na sastanku s čelnicima Kongresa, Obama je najavio da će predloženi paket gospodarskih poticaja biti stavljen na Internet, gdje će se moći pretraživati po predloženim projektima ili programima, i po regijama.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Evo kako će preko noći Obama riješiti svijetsku ekonomiju kako neki ovdje misle.

Obama: Gospodarstvo je jako bolesno, stanje postaje gore…

Vaš link

Kolega, manipuliraš sa člankom!
Isječci koje si postavio su tek razlog za mijere koje će se poduzeti da se ozdravi US gospodarstvo :

Ako se dvogodišnji plan prihvati, radnici će odmah dobiti veće plaće jer će pasti porezi na dohodak. Mjera bi vrijedila retroaktivno od 1. siječnja, a bračni parovi koji imaju 1.000 dolara poreznih olakšica primali bi dodatnih 40 dolara u plaćama koje dobijaju dva puta mjesečno.

Porezne olakšice za poduzeća iznosile bi više od 100 milijardi dolara, a namijenjene su onima koji zapošljavaju nove radnike i ulažu u novu opremu.

Oko 77 milijardi uporabilo bi se za dulje rokove isplate naknada za nezaposlene, te za subvencioniranje zdravstvenog osiguranja za one koji su izgubili posao.

Ostala sredstva ulagala bi se u projekte koji stvaraju radna mjesta, kao što je obnova i izgradnja cesta, mostova i škola, te za dugoročne ciljeve poput programa alternativnih izvora energije.

Na sastanku s čelnicima Kongresa, Obama je najavio da će predloženi paket gospodarskih poticaja biti stavljen na Internet, gdje će se moći pretraživati po predloženim projektima ili programima, i po regijama.

[/quote]

Kolega, manipulraš člankom.

Niste naveli otplatu dugova u americi, koju će i unuci još otplaćivati koliko će se amerika zadužiti.

I da su većina američkih država suočena sa proračunskim manjkom.

Da ponovim, do sada je bilo barem 5 velikih kriza u zadnjih 50 godina, a promjenilo se barem 10

predsjednika, i niti jedan od njih nije skratio, ublažio, ili neutralizirao krizu i recesiju. One su imale

svoj tok, htjeli to predsjednici ili ne.

Evo na HR Radio 1, Obama izjavljuje da je gospodarstvo jako bolesno….

Ipak će se dogoditi ono što je vlad1111 predvidio ma koliko mi ne željeli to prihvatiti.

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/bernanke-odmrzava-kreditno-trziste%2c-najgore-tek-slijedi,34249.html


Znači utjecaj plina u RH na na TK.

Utjecaj laka za kosu moje babe na TK. Kolega, još nije kasno, zaista. Do 2100 još uvijek možete uzeti lijep prinos, a na nekim dionicama i do 50%. A kasnije ćemo već vidjeti razvoj situacije, iako fundamentalno u odnosu na zapad, Crobex nema što tražiti ispod 2700. Nemojte reći da vas nisam upozorio.[smiley]

[/quote]

Ok, recimo da vas poslušam….
Al moje pitanje nema veze s kupnjom ili prodajom nego s utjecajem, kao što i tema navodi, samo ne nafte ili indexa nego plina…

Evo ja ću vas poslušati i kupiti u ponedjeljak dionice za 100k koje vi kažete, možete i na pm, ja ću ih postati ovdje….
Ako bude dobitak ja ću vam pola dobiti uplatiti, a ako bude gubitak vi mi ga pokrijete.
Uvjeti:
– rok ulaganja max 5 radnih dana, minimalno 1 radni dan
– naziv dionice koju kupujem , max. od 2 trg. društva
– raspon cijene iste, kako kupujem(odjednom, na bid, na ask, itd),
– minimalna očekivana zarada 5%(provizije isključene), utrživo sve na dan prodaje,
– jer kaj mi vrijedi kaj dionica ode gore 15% kad ja nemrem okrenuti 10k,tj. treba mi 10 dana
– naravno treba mi kakva takva analiza tih dionica i "razumni" razlozi za kupnju
– postam sve kupnje i sve prodaje da budemo transparenti
– ne trebaju nikakva jamstva s vaše strane, ja riskiram novcem, a vi…"ugledom" na forumu

Dobici za mene iz ovog posla zarada, vama zarada+možda i novi posao kao "prorok iz kalifornije"

Ništa ne riskirate, ali zbilja ništa, jer uvijek možete uzeti novi nick[proud]

O fundamentima nemorate ništa pričati, pa sve su dionice fundamentalno podcjenjene i kaj s tim?
Isto kak su bile precjenjene svi su kupovali, tak sad podcjenjene nitko ne želi kupovati.
Jer ne vele ljudi bez veze nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino… kaj nije i to argument.

A kad smo riješili ove vaše trivije može odgovor kakav takav o plinu?

Kolega, manipulraš člankom.

Niste naveli otplatu dugova u americi, koju će i unuci još otplaćivati koliko će se amerika zadužiti.

I da su većina američkih država suočena sa proračunskim manjkom.

Da ponovim, do sada je bilo barem 5 velikih kriza u zadnjih 50 godina, a promjenilo se barem 10

predsjednika, i niti jedan od njih nije skratio, ublažio, ili neutralizirao krizu i recesiju. One su imale

svoj tok, htjeli to predsjednici ili ne.

Evo na HR Radio 1, Obama izjavljuje da je gospodarstvo jako bolesno….


Mi u Hr otplačujemo dugove od kada smo se rodili, i za vrijeme Juge i sada(48% od ukupnih prihoda), sve nam je i više od duplo skuplje nago u US, pa ipak funkcioniramo.
Da nema tih dugova misliš da bi plačali manje?

Točno je da TK imaju svoj tok, ali da ptedsjednik US nema utjecaja na izazivanje, skračivanje, ublažavanje, ili neutraliziranje krize i recesije je glupost, dovoljno je usporediti gospodarstvene tokove i rezultate za vrijeme Bill Clintona i George W. Busha!

Svoje jako bolesno gospodarstvo Ameri polako ozdravljuju , a ako oni vjeruju u svakojake planove za oporavak te ne reagiraju na negativne pokazatelje, ne vidim razloga da to ne učimimo i mi!
Na kraju, Ameri su korigirali 30% u prošloj god. a mi 70% te ne vjerujem da čemo se vračati na razine od kraja 11mj. 2008. nego nam slijedi oporavak TK, pogotovo u III i IV kvartalu!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

*MatijLalic

ATPL, ULPL, JDPL…porast Bdi i brodara u US (ATPL po asku, ostale po bidu oko 12 h)
LKPC… špekulacije o koncesiji i dokap ,bid u danu
TISK, VIRO… još nisu odradile ,ask ako nije previsok

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


*MatijLalic

ATPL, ULPL, JDPL…porast Bdi i brodara u US (ATPL po asku, ostale po bidu oko 12 h)
LKPC… špekulacije o koncesiji i dokap ,bid u danu
TISK, VIRO… još nisu odradile ,ask ako nije previsok

Atpl – kupio prošli tjedan po 695, prodao po 725 jučer, i to se ponavlja već 4 ili 5 put u zadnjih par tjedana, tak da… opet čekam na 690
Jdpl, kupovao od 140-148 prodao jučer dio po čini mi se 146 ostao nalog od prije
Lpc kupovao 1280-1300 prodao jučer po 139x ne sječam se neku siću

Sve kupnje obavljene u zadnja 2 tjedna…
Prije toga su cijene tih istih dionica bile čak i više nego jučer… o tome ja pričam…

A da ne bi bilo da samo dobivam

Kupovao jdpl preko 150 – prodao s gubitkom isto kupnja prije dva tjedna čini mi se…
Atpl kupovao po 730 ispao zadnji magarac prodavao po 720 drugi dan isto prije 2 tjedna

Tak da dok ne dođe do stabilizacije cijena ni neki guverner me nemre nagovoriti da kupujem za 2010.

Evo još malo "dobrih vijesti" .

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/prodaja-automobila-u-sad-u-u-prosincu-pala-cak-36%25,34251.html

Mala digresija, jučer i danas dow pada (danas još nije konačno), a drys raste dvoznamenkasto, moje pitanje bi bilo:

možemo li očekivati da isto tako recimo, kod nas, brodari porastu 10%,20%, dok ostatak tržišta pada ili smatrate da još naše tržište nije "zrelo" za takve stvari, može li se to staviti u kakav međuodnos ili je kod nas još uvijek pravilo sve raste sve pada?
Mogu li brodari kod nas podići cijelo tržište, ako mogu onda samo treba pratiti drys i bdi i znat ćemo kad tržište raste?
I još 100 drugih pitanja povezanih s utjecajem brodara na tržište?



Znači utjecaj plina u RH na na TK.

Utjecaj laka za kosu moje babe na TK. Kolega, još nije kasno, zaista. Do 2100 još uvijek možete uzeti lijep prinos, a na nekim dionicama i do 50%. A kasnije ćemo već vidjeti razvoj situacije, iako fundamentalno u odnosu na zapad, Crobex nema što tražiti ispod 2700. Nemojte reći da vas nisam upozorio.[smiley]

[/quote]

Ok, recimo da vas poslušam….
Al moje pitanje nema veze s kupnjom ili prodajom nego s utjecajem, kao što i tema navodi, samo ne nafte ili indexa nego plina…

Evo ja ću vas poslušati i kupiti u ponedjeljak dionice za 100k koje vi kažete, možete i na pm, ja ću ih postati ovdje….
Ako bude dobitak ja ću vam pola dobiti uplatiti, a ako bude gubitak vi mi ga pokrijete.
Uvjeti:
– rok ulaganja max 5 radnih dana, minimalno 1 radni dan
– naziv dionice koju kupujem , max. od 2 trg. društva
– raspon cijene iste, kako kupujem(odjednom, na bid, na ask, itd),
– minimalna očekivana zarada 5%(provizije isključene), utrživo sve na dan prodaje,
– jer kaj mi vrijedi kaj dionica ode gore 15% kad ja nemrem okrenuti 10k,tj. treba mi 10 dana
– naravno treba mi kakva takva analiza tih dionica i "razumni" razlozi za kupnju
– postam sve kupnje i sve prodaje da budemo transparenti
– ne trebaju nikakva jamstva s vaše strane, ja riskiram novcem, a vi…"ugledom" na forumu

Dobici za mene iz ovog posla zarada, vama zarada+možda i novi posao kao "prorok iz kalifornije"

Ništa ne riskirate, ali zbilja ništa, jer uvijek možete uzeti novi nick[proud]

O fundamentima nemorate ništa pričati, pa sve su dionice fundamentalno podcjenjene i kaj s tim?
Isto kak su bile precjenjene svi su kupovali, tak sad podcjenjene nitko ne želi kupovati.
Jer ne vele ljudi bez veze nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino… kaj nije i to argument.

A kad smo riješili ove vaše trivije može odgovor kakav takav o plinu?
[/quote]

hehehe kolega Laliću, da vam ne bih još servirao koju dionicu da kupite i pisao analize. Slatko [kiss]
Rezultati targeta iz GB-a ukinuti su za sve pa tako i za vas. Što će mi vaši nofci kad imam alat s kojim zarađujem višestruko?

Znate što,evo preporuka za vas: nemojte kupiti ništa. Budite vi fino sigurni u cash-r-a, jer se ja osjećam spokojno kad znam da je većina burzovne publike u toj poziciji. Kamo sreće da je više takvih [bye]

I'LL BE BACK

New Report

Close