Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Japan u pet dana rast preko 10%


savršen sustav ne postoji, također mislim da su usporedbe hrvatske s amerikom besmislene…
naši najveći problemi su korupcija, neefiskanost, neodgovornost (politička posebno) tromost (sustava, reformi, radne snage, kapitala)…..e sad ja mislim da je za te boljke najbolji lijek tržište, a ne država…dapače od nabrojanih oni ih više stvara nego rješava.

moj heroj…
http://en.wikipedia.org/wiki/Fr%C3%A9d%C3%A9ric_Bastiat
(oprostit ću mu što je francuzić)

http://hr.wikipedia.org/wiki/Konrad_Adenauer

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Po svemu sudeći slijedi nam razdoblje velikog rasta

FTSE 100 4,585.39 +5.75 +0.13%
Chart for FTSE 100
DAX 4,997.91 +13.92 +0.28%
Chart for DAX
CAC 40 3,377.05 +17.13 +0.51%

Setting the bull trap

Vaš link

Pozdrav,

i ja kao i većina ovdije bi želio rast…no..
Znam koji je naslov ove teme, no želio bi ubaciti jedan po meni važan detalj – plin

Kako će on imat utjecaj na tržište kapitala, s obzirom da imamo problema s opskrbom.
Nemaju kućanstva (još – nadamo se da neće biti), no imaju industrije…
E sad, ako hepu idu restrikcije, a struja je najvažniji izum do sada u ljudskoj povjesti (ništa bež nje ne radi), hoće li biti i restrikcija struje, što odmah dira sve industrije….
Hoće li biti, tj. već se događa, restrikcije plina većim potrošačima, i što se onda događa…

Možete malo prokomentirati jer mi se čini da polako nafta izlazi iz fokusa, barem nama zasad…

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Evo kako će preko noći Obama riješiti svijetsku ekonomiju kako neki ovdje misle.

Obama: Gospodarstvo je jako bolesno, stanje postaje gore…

McConnell je rekao kako je Obami predložio da se saveznim državama ponude zajmovi kao i kod sanacije finacijskog sektora. Ogromna većina od 50 američkih saveznih država suočava se s proračunskim manjkom.

Republikanski čelnik u Predstavničkom domu John Boehner, izrazio je zabrinutost Republikanaca zbog ukupne većine paketa, upozorivši da će ga otplaćivati i idući naraštaji.

"To nije paket koji će otplatiti sadašnji naraštaj. Njega će otplaćivati naša djeca i unuci", rekao je Boehner. No, na pitanje očekuje li da plan poticaja bude prihvaćen u idućih šest tjedana, odgovorio je potvrdno.
Vaš link


Setting the bull trap

Vaš link


Jel ovo to što ti pričaš

ha ha ha ha ha ha

FTSE 100 4,608.82 +29.18 +0.64%
Chart for FTSE 100
DAX 5,045.70 +61.71 +1.24%
Chart for DAX
CAC 40 3,398.53 +38.61 +1.15%

ili je možda to to

9.CME E-Mini S&P 500 Mar 09 932.00 5:14am ET Up 4.50 (0.49%) Chart
YMH09.CBT Mini Dow Jones Indus.-$5 Mar 09 8,958.00 5:14am ET Up 40.00 (0.45%) Chart
NQH09.CME Nasdaq 100 Mar 09 1,270.25 5:14am ET Up 5.25 (0.42%) Chart
SPH09.CME S&P 500 Mar 09 932.00 5:13am ET Up 4.60 (0.50%)


Pozdrav,

i ja kao i većina ovdije bi želio rast…no..
Znam koji je naslov ove teme, no želio bi ubaciti jedan po meni važan detalj – plin

Kako će on imat utjecaj na tržište kapitala, s obzirom da imamo problema s opskrbom.
Nemaju kućanstva (još – nadamo se da neće biti), no imaju industrije…
E sad, ako hepu idu restrikcije, a struja je najvažniji izum do sada u ljudskoj povjesti (ništa bež nje ne radi), hoće li biti i restrikcija struje, što odmah dira sve industrije….
Hoće li biti, tj. već se događa, restrikcije plina većim potrošačima, i što se onda događa…

Možete malo prokomentirati jer mi se čini da polako nafta izlazi iz fokusa, barem nama zasad…


Sve se meni čini da vi priželjkujete pad danima a od toga ništa tržište raste i raste i raste a vi boga molite da pada a ono vas nikako ne sluša.
Očito ste pogrešno izašli jer su vas vjerovatno navukli oni što su tada kupovali i od tada su vam pojedine dionice pobjegle i preko 35% a vi gledate i ne vjurujete.
Kolega još nije kasno ući jer do sledeće korekcije tržište će rasti bar 30% pa bolje uzeti tih 30% kad ste već propustili ovih 35%.
Pa zar ne vidite da je Japan odradio u par dana preko 10%
USA u par dana isto preko 10% i po najava analitičara tek sljedi pravi rast
Cijela Europa raste već danima zar vam to ništa ne govori
Pozdrav

@Bernada/Kraljica2

Meni to što europa raste, govori samo da raste.

Do kada će rasti, vidjet ćemo. Na TA imaš otprilike kad bi moglo doći do hlađenja.

Makar mislim da je njihov rast bezrazložan, ali lagani rally/relej se mora odraditi.

P.S. Ne razumijem zašto se oslovljavaš u ženskom rodu, kad znamo tko si i šta

@kraljica2

1.Nema veze što ja priželjkujem, a što ne, isto tako sam priželjkivao da ne pada više, pa je palo još 50% na želju i još 25% na to tek tak.
2. A i da priželjkujem rast ili nedaj bože pad, koja je razlika između mene i vas, po ovim kriterijima nikakva… oboje smo sudionici na TK da nas svedem na zajednički nazivnik
3. Moje pitanje je bilo oko plina i stvarčica oko njega, a ne moj utjecak na TK, koji je nikakav, nažalost, kao i vaš pretpotavljam.
5. Rasli su i ameri prije mjesec dva ili barem stagnirali pa to nije imalo utjecaj na naše TK koje je palo ko kamen, pa kad su ameri počeli kopniti s padom, mi počeli rast ko da nema sutra…
Nažalost naučio sam da mi ne moramo pratiti amere u rastu ili padu, može biti i obrnuto proporcionalno, se sječate…

Znači utjecaj plina u RH na na TK.

Pustite vi rast i pad, barem u početku…

Pad vodećih indeksa na Wall Streetu

Cijene dionica na Wall Streetu spustile su se u ponedjeljak zbog straha da će korporativna neto dobit u 2009. godini nastaviti padati, što je zasjenilo špekulacije da će porezne olakšice američke vlade uspjeti oživjeti gospodarstvo.

Vaš link

New Report

Close