ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
15,82
1.534
97
15,60
16,10
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



@former91

uprava je hoće itekako, zajedno sa svim zaposlenicima, i to ne u malim količinama, nego ukupno čak 190.000 dionica. imate li uopće predodžbu kolika je to količina dionica? Ako nemate, onda znajte da se radi o trećini svih dosad izdanih dionica. Trećini! I to sada praktično po tržišnoj cijeni, tako da bi uz aktualnu tržišnu cijenu nakon dokapa došlo do korekcije tržišne cijene od svega cca. 9 kn. A to je maltene na razini dnevne cjenovne oscilacije. Dakle, gotovo zanemarivo.

E, pa kad je uprava i zaposlenici hoće, i još u tim količinama, onda je blago rečeno neobično ako netko izvan tvrtke misli da je bolje upućen u vrijednost dionice i poduzeća i da može objektivnije ocijeniti njene buduće prinose – kapitalne i dividendne.

Nije ovdje problem realnog smanjenja vrijednosti tvrtke (i unatoč pada tržišne cijene), nego privremeno ‘virtualnog’, od kojeg boluje golema većina dionica zbog općeg straha iz poznatih razloga. A kad je strah opći, i to kod gotovo sviju i za sve, onda će se za njega morati naći zajedničko rješenje, jer je opet svima u interesu. A i to sigurno uprava/zaposlenici imaju na umu kada se u ovim vremenima u tolikoj mjeri planiraju izložiti ‘riziku’ dokapa. A sada to više nije niti uz neki osobiti bonus, cca. 9 kn (obzirom na situaciju i zaslužuju bar toliko)…dakle, ponovno – kako njima – tako i nama malima. A držim da oni sebe jako vole…

Druškane, a ko kaže da ako uopšte i bude dokapa i sve akcije budu upisane i plaćene, da cena da neće da pane ispod 400 dinara? Pitaj akcionare pločanske Luke, kaka su njihova iskustva s njome. Ništa ne tvrdim, samo smatram da je tvoj način razmišljanja o kretanju cene banalan i nema nikako uporište u budućim poslovnim resultatima o kojima će najviše ovisiti kretanje cene akcija. Dilušn, kolko si primetio, nisam ni pomenuo…a to je zaista velik problem, posebno za vas male lelekače. Takođe, ti pišeš kao da je dokap frivolan, ja mislim da njih nužda tera na nj. A kad nužda tera, onda znaš da nema mnogo manevarskog prostora za izbor, jer more da se desi i da bidne mnogo zas*anih. Prijatno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

@fotije

Post je bio mišljenje o prethodnoj konstataciji formera91 ‘da je uprava neće’, a ne neupitan opći stav o budućem kretanju cijene. To nitko sa potpunom sigurnošću ne zna, pa ni ja. Pa ni ti. Pa onda meni i tvoj stav o tome može djelovati banalan.

I ne mislim da je dokap prinudan, jer nitko tko zna stanje firme i njene perspektive (insider) ne bi uložio dodatnih čak 33% od već uložene imovine u dionice za koje drži da nemaju budućnost. On jednostavno iz njih – izađe.

I…prijatno i tebi od, kako ti kažeš, ‘malog lelekača’.

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

je li ikad dionica bila niže?
zar baš mora predvodit u padu?

ovakvih "pametnih" naloga ima samo na ulpl!
zadnja prodajna: 447
prodajna: 446
[lol]

čovjek bi pomislio da ovdje sve neki altruisti, koji žele pomoći kupcima da što jeftinije dođu do dionice…


je li ikad dionica bila niže?
zar baš mora predvodit u padu?

Ako je stigla kakva tužba za očekivati je još veći pad jer postoji mogućnost niskom cijenom dionice demotivirati malie dioničare za dokapom, no kako je prekosutra zadnji rok vidjeli budemo drugi tjedan.

je li tko provjeravao račun (za isplatu dividende)?

..upravo san gleda..još nije stiglo..

vidi 55M na bidu…kajje specijalist ostao bez keša?
[lol]

Novčani dio dividende mi nije sjeo na žirac kod OTP. Kako je kod Vas kolege dioničari?


Novčani dio dividende mi nije sjeo na žirac kod OTP. Kako je kod Vas kolege dioničari?

ni kod mene Erste&Steiermärkische bank

nije ni meni na PBZ !

nije ni meni na PBZ žiro račun.
Vidjećemo u Ponedjeljak u čemu je problem.

New Report

Close