ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Predujam dividende 35 kuna!
Znači dividenda možda 60 ili čak 70 kuna!
http://www.zse.hr/default.aspx?id=34362

može i nemora biti, ali mislim da je dividenda već uračunata u ovu cijenu dionice .
Nekako realna vrijednost dionioce bi bilo oko 550 Kuna ?
[/quote]
mozete objasniti ovo sto tvrdite?
[/quote]

Da nema ovog MM na bidu cijena bi već bila oko 600 Kuna
Ovaj MM neće dozvoliti niti rast dionice koji će naknadno opravdati pad od dividende, ali dozvoliti će veći pad da sama ULPL kupi svoje dionice jeftino prma uhodanom scenariju.

Vozarine i fundamenti nisu nešto, te cijena iznad nominale je korektna.
Struktura dioničara je strogo kontrolirana, a jedan škrtiji od drugog, počevši od prvog dioničara.

Ajde sada me degradirajte kolega delux ?
[/quote]
Uhhh
to ce biti "tesko"
Dakle kolega Loris

Fundamentalnu vrijednost dionice ne odredjuju nalozi na kupnjil ili prodaji, market mejkeri …da nema podcijenjenih ili precjenjenih dionica ne bi bilo ni padova i rastova na burzi…

EPS ulpl je 170 kn po dionici, dakle ulpl godisnje zaradjuje 170 kn po dionici…
A vi placate trenutno dionicu 660 kn…kolega to je kamata 25 %
Gdje imate više?

Uzmemo li povrat na kapital ulpl od 15 % , a vi prilikom kupnje placate cijenu od samo 0,6 kapitala, dobijamo ponovno da tvrtka godisnje zaradjuje cca 25% onog sto ste platili….
30-40 % te zarade ide u dividendu , a ostalo u kapital i rezerve…
Fenomenalno
Nadjite vi meni sad tvrtku koja tako radi, pa mozemo nastaviti ovu raspravu

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

logirao sam se samo da cestitam dionicarima na dobrom predujmu, nastavlja mi se ugodni dividendni niz na mojim dionicama, i da lupim jedinice trolovima

svako malo se pojavi neki biser,kao sad ovaj loris
s vremenom na vrijeme skuzit ce ljudi sta je ok,sta je shit na zse


svako malo se pojavi neki biser,kao sad ovaj loris
s vremenom na vrijeme skuzit ce ljudi sta je ok,sta je shit na zse

Neće kolega, tek kad Uljanik plovidba bude poslovala sa nulom ili nedaj bože sa gubitkom, a Pavletić ko slučajno bude na kavici u Crnoj Gori, tek tad će usljediti ludi rast. Kod nas sve obratno, tako da je ovdje nakon objave moguća lagana stagnacija ili pad…


svako malo se pojavi neki biser,kao sad ovaj loris
s vremenom na vrijeme skuzit ce ljudi sta je ok,sta je shit na zse

Kolega molim vas, navedite samo jednu bilo koju činjenicu , a da je znate više od mene po pitanju Uljanik plovidbe, organizacije, planova, zaposlenih ili bilo što ?

Još nešto , ULPL je vrijedio 2200 Kuna kada je Aureus fond bio unutra, ali kako se nije uspio dogovoriti s upravom ULPL oko tehničkih pitanja nema šanse da se ta priča ponovi bez Aureusa.

Tvdrim samo da ULPL sa ovim MM je napravio čistu glupost da odere i zarađuje na malim dioničarima, a onda ispada da je sigurnije dividenda odnosno isplativija iako manje od HT-a, KODT-a, ATPL-a..
Uprava ULPL je specijalist da istu Kunu dvaput zaradi !!!!!
Posebno ovdje se dividenda dijeli u dva puta tako da dionicu morate dugo imati .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Uvijek u portfelju ,mislim da je koeficijent u supersportu bio 1,30 u super ponudi se mogao nać 1,35 ,zicer

"Dite materi a balun Hajduku"

nemoras imati dionicu dugo da bi dvaput godisnje dobio dividentu.
imas rokove do kada trebas imati dionicu u skdd pa nakon toga mozes prodati i opet cekati drugi krug
tako da ta tvrdnja da moras dugo čekati ne stoji!

btw.dovoljno je i ukratko Delux objasnio o ulpl-u!


nemoras imati dionicu dugo da bi dvaput godisnje dobio dividentu.
imas rokove do kada trebas imati dionicu u skdd pa nakon toga mozes prodati i opet cekati drugi krug
tako da ta tvrdnja da moras dugo čekati ne stoji!

btw.dovoljno je i ukratko Delux objasnio o ulpl-u!

ovo se odnosila poruka na kolegu lorisa,koji sve zna o ulpl-u
[thumbsup]

p/e ~ 5,2
ako netko zna dionicu sa istim ili manjim omjerom neka slobodno napiše
Nikog ne nagovaram, čak bi bilo dobro da malo padne pa da jeftinije dokupim.

Ovi MM stvarno "razvaljuju"! Navuku na prodaju, ispod svoga naloga, pa onda opale po prodaji!
Ovdje bi moglo biti kao na Belju, iako ne baš tako visoko kao tamo, ali dakako puno više od ove cijene. [rolleyes]

ma meni je sve to skupa jadno.
kada dionica po svim pokazateljima mora biti daleko više, čemu i nakon odluke o ovoj sjajnoj dividendi (i to tek predujmu!) ovako niske razine?
please, neka mi netko objasni, da mogu shvatit…

Molio bih nekoga od iskusnijih kolega da da prognozu kretanja cijene u slijedećih nekoliko dana…
Hvala

New Report

Close