ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 04:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,00
2.943
184
15,90
16,20
1,25%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Gledam indekse i svi znamo kuda idu. Jer sinusoida hvala Bogu uvijek ima samo 2 smjera 🙂 BDI je na debelom dnu, i osim ako se desi 3 svj rat, moze ici samo gore. Ja se trpam u brodare pa cekam da zaplove. Kad tad moraju jer nize ne ide.
Zato i ocekujem skok, jer dok BDI raste, cijena dionice stoji i kad tad će morati napraviti skok…

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!



Strogo kontrolirana, ali zato nije podlozna ikakvim drasticnim padovima…

Danas je netko dobro odigrao pad + dokup…

Ocekujem istu igru jos 3 dana do skupstine i 4.3 skok nazad do 750 i poslije dividende nazad, ali ne tako nisko kao sada. Tesko ce se to kontrolirati jer nema bas puno sigurnih dionica sa dividendom zbog losih poslovnih rezultata.
Predugo je zatisje, ali i predobra firma naspram ostalih na ZSE. Bas da vidimo…


Ne vjerujem da će cijena ULPL skočiti na 750 (zaista bih bio sretan da se to dogodi jer u portfelju imam i ULPL). Mislim da je dividenda od cca 40, možda 50 kn već uračunata u sadašnju cijenu, pa očekujem još porast od 10 – 20 kn. Na žalost, BDI je jako nisko i nema argumenata za neki veći skok cijen. Volio bih da se varam, ali ………
[/quote]

Nekima ce uvijek dividenda biti uracunata kao i kod HT-a .
Ja sam prilicno siguran da nije uracunata i vjerujem sa duplo boljom dobiti da ce preko 700 kn ici sigurno prije dividende .

lp




Strogo kontrolirana, ali zato nije podlozna ikakvim drasticnim padovima…

Danas je netko dobro odigrao pad + dokup…

Ocekujem istu igru jos 3 dana do skupstine i 4.3 skok nazad do 750 i poslije dividende nazad, ali ne tako nisko kao sada. Tesko ce se to kontrolirati jer nema bas puno sigurnih dionica sa dividendom zbog losih poslovnih rezultata.
Predugo je zatisje, ali i predobra firma naspram ostalih na ZSE. Bas da vidimo…


Ne vjerujem da će cijena ULPL skočiti na 750 (zaista bih bio sretan da se to dogodi jer u portfelju imam i ULPL). Mislim da je dividenda od cca 40, možda 50 kn već uračunata u sadašnju cijenu, pa očekujem još porast od 10 – 20 kn. Na žalost, BDI je jako nisko i nema argumenata za neki veći skok cijen. Volio bih da se varam, ali ………
[/quote]

Nekima ce uvijek dividenda biti uracunata kao i kod HT-a .
Ja sam prilicno siguran da nije uracunata i vjerujem sa duplo boljom dobiti da ce preko 700 kn ici sigurno prije dividende .

lp
[/quote]

Kolega, imate li neke argumente ili je Vaše mišljenje plod Vaših želja. Ponavljam, želio bih da se Vaša predviđanja i ostvare jer bih i sam imao dobru zaradu. Danas sam dokupio desetak dionica po jako niskoj cijeni (iako nisam planirao), ali moram priznati da sam skeptičan prema Vašoj tvrdnji. No, vidjet ćemo u petak.

A uvijek do sada su rušili cijenu pred skupštinu… Na cijeloj zse je takav sindrom: dizati cijenu prije skupštine ako su vijesti loše da bi se prodalo što prije, ili spuštati cijenu ako su vijesti dobre da bi se dokupilo…
Volio bih da je ovo drugo i da sam u pravu.

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!

Molio bih poštovane kolege, zna li netko u koliko sati počinje sutra sjednica???

odakle nekima te ideje da pred sjednicu NO cijena dionice pada
i to da je cijena uračunata dividente vec uračunata

ovdje se samo gluposti po forumu pisu,a ne realne stvari

unazad 10 dana ATPL je sa 820 pala na 730 JDPL sa 175 na 149
a ULPL sa 650 na 620 i evo opet se oko 645 vrti cijena
to je dovoljan znak da nismo puno bez bez obzira što indeksi i cijela burza ide dole

Koliko mi je poznato sjednica NO je zakazana u 11 sati.

Pa ovo sam i predvidio: da ce pasti pred sjednicu i pala je na 620! Ovo vraćanje na 650 samo znači da je 620 bila igra – i da sam imalo slabijeg srcanog stanja, i ja bih popustio jer sam na tren pomislio da je stampedo i da je nesto lose procurilo… Srecom dokupio sam nisam uspio puno jer ocito igracima to nije odgovaralo.

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!

Možda se MM maknuo sa kupnje da bi nastala rupa na bidu da bi cijena pala da bi netko dobroobaviješten mogao jeftinije kupiti.
Sve OK.
To bi trebalo značiti izdašnu dividendu?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Kako god bilo imamo 1 sat za nadbidavanje – do 11sati.
Ima par parijanti koje očekujem pošto je neto dobit 165Kn po dionici:

Varijanta1:
Da sve potroše na isplatu dividendi pošto ih je dosta dioničara u upravi. Ne bih volio znači da su im osobni interesi bitniji nego interesi tvrtke. Ali opet dobro, bit će i meni u džepu 🙂

Varijanta2:
Moj favorit:
Da pola ili cijeli iznos iskoriste za kupnju broda ili širenje (možda i preuzimanje npr lplh), a ne da sve potroše na dividendu. U tom slučaju iznos ostaje uračunat u dionicu. Ok, diže kapital samo za 5%, ali povećava moguću dobit u budućnosti jer ne troše na kamatu i imaju dodatan brod na obrtaj.

Ima li netko neku crnju verziju?

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!


Pa ovo sam i predvidio: da ce pasti pred sjednicu i pala je na 620! Ovo vraćanje na 650 samo znači da je 620 bila igra – i da sam imalo slabijeg srcanog stanja, i ja bih popustio jer sam na tren pomislio da je stampedo i da je nesto lose procurilo… Srecom dokupio sam nisam uspio puno jer ocito igracima to nije odgovaralo.

Dobro si predvidio, svaka čast. Bio sam pročitao tvoj post prekjučer, i baš me interesiralo što će se desiti. Na kraju sam ulovio par komada po 625. Ne kužim ljude koji prodaju dionicu s rastom dobiti od 70% …

MM se nije maknuo, nego se postavio je na 620.

A dividenda? Rekao bih da će sve ispod 40 kn po dionici biti razočaranje.
50 kuna optmalno, a 60 kuna po dionici – vrhunski.
Za isplatu 60 kuna po dionici im treba 30-ak milijuna kuna. Ako će isplatu raditi u 2 faze kao i prošle godine (predujam+ostatak), onda im to ne bi trebao biti problem.
Možda netko iz uprave treba novi stan, pa bi mu 2 milijuna kuna (250.000 eura) dobro došlo sad kad za tu lovu može kupiti stan od 200 kvadrata 🙂

zar ne bi bilo pomalo glupo isplačivati veću dividendu, a brodovi naručeni :-/
mislim da to ne bi bilo baš pametno, samo si rade veći trošak kamate, apsolutno stoji da financijska poluga mora postojati, ali ne treba ju forsirati pretjerano

New Report

Close