ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 12:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,30
82
5
15,70
16,10
1,24%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ovako:

Što se tiče brodarskog sektora na zse.
istina je da ATPL ima najvece mogućnosti za rast,najveći su brodari na zse.
ULPL bi trebala biti odmah iza njih,no s obzirom na samo 30 zaposlenih u ULPL i veliku dobit ovo je best buy dionica na zse.
do 05 mj.2011 očekujem veliki rast jer se tržište brodova konačno oporavlja
znači ULPL oko 1100kn a ATPL 1400kn do 05.mj.
stoga idemo up
Lp

Jako mudro i znalački napisano, nema što! Ne spominješ Tankersku plovidbu kao da ne postoji. Ona je veći brodar nego svi zajedno u Hrvatskoj. Prosječna starost brodova nije pune tri godine!

[color=blue][/color]vizionar

ULPL ide u plus i dividenta koju daju uskoro,
i to veća nega na ATPL-u
dok recimo JDPL nikad nema dividente

TNPL nisam gledao i proučavao,tako da mi nije u fokusu!
sorry,mozda i je ok,ali nikad nisam proucavao detalje

vizionar

sad sam pogledao statistike TNPL
2008 vrhunski rezultati
2009 katastofa
2010 20M u plusu
s obzirom da imaju 173 zaposlena i dividentu od 1,79% na sadašnju cijenu na zse ipak prijatelju ULPL je bolja po rezulatitima i imaju oko 6% dividende
a ULPL u 2010 ima 95M u plusu
pa vidi sad

zanimljivo RBA ispala iz TOP10,

morat će se brzo vratiti unutar 10 najvećih a to znači da treba dokupiti barem 1000 kom

Ljudi molim vas nešto mi nije jasno…
ULPL šiša cijelo HrTK sa nevjerovatnih 25% neto dobiti po dionici (164Kn) na P/E 3,64, a cijena mu se ne miče s mjesta??????????? A ispadne da bi cijena trebala 3-4x narasti!
Zar ima kvalitetnije dionice na tržištu sa većom neto dobiti po dionici?

Razmišljam da uletim sa još 300-400 dionica i sve mi govori da je sve to sigurnije nego u banci, ali kad se sjetim potopa na HTu, nemam vise hrabrosti niti jedan bid kliknuti 🙁

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!


Ljudi molim vas nešto mi nije jasno…
ULPL šiša cijelo HrTK sa nevjerovatnih 25% neto dobiti po dionici (164Kn) na P/E 3,64, a cijena mu se ne miče s mjesta??????????? A ispadne da bi cijena trebala 3-4x narasti!
Zar ima kvalitetnije dionice na tržištu sa većom neto dobiti po dionici?

Razmišljam da uletim sa još 300-400 dionica i sve mi govori da je sve to sigurnije nego u banci, ali kad se sjetim potopa na HTu, nemam vise hrabrosti niti jedan bid kliknuti 🙁

Suti i nadokupljuj dok jos mozes po ovim cijenama .
Ekipa kad izadje iz HT-a i BLJE-a vjerojatno ce i u ovu dionicu uletit a onda ce cijena biti drukcija .

lp

sad bi trebalo krenuti, kad su se ohladili od HTa i Belja…

prihodi od prodaje se povecavaju petu godinu za redom i najvecu su jos od 2005. Kapital i aktiva rastu, dug se smanjuje.

Dividenda 40kn 6,12%, a vjerovatno ce biti i veca ove godine zbog neto dobiti koja je 84% veca od prosle godine!

Za dividendu od 60 kuna potrebno je 34,8 mil. To je 36,5 % proslogodisnje dobiti. Uprava i trezor posjeduju 40% dionica .Hm, moguce ?

za ovu dionicu nema zime:
dokaz od ponedjeljka i utorka

u ponedeljak HT srušio burzu, u utorak dalekovod,belje,ht itd

netko tko je imao ULPL se uplašio lančane reakcije pa prodavao brže bolje,pa je i ulpl pao 1-2 %

to je ono što sam već govorio: kad ATPL raste raste i ULPL ali manje,kad ATPL pada ,pada i ULPL ali manje

kad uđu veliki igrači u ulpl bit ce bolje,
zato je ova dionica na osnovu svih pokazatelja best buy na zse.

znade ekipa koja vodi ULPL sve,pa su zato i rezultati vidljivi.
s obzirom da i clanovi NO imaju poveći broj dionica i veliku dobit,bit ce i dividenta ok

najbolji brodar u HR po rezultatima,
samo se ATPL moze stavit njima uz bok, dok ovi drugi JDPL pravi gubitas a TNPL nema prometa i prevelika trenutna cijena u odnosu na rezultate

stoga ULPL ima puno,puno mjesta za rast
🙂

New Report

Close