ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega slažem se s tobom. Nisam ni ja zadovoljan s prinosom od 6 – 7 %, ali ipak imam određen (manji) broj dionica ULPL u svom portfelju. U svakom slučaju ne gubim, a u budućnosti bi to mogao itekako kapitalizirati. Pa i dionica INE dugo vremena je stajala na mjestu i to bez dividende da bi se dogodilo ono što se dogodilo. Strpljivima se itekako isplatilo.


Ali se sjećam, ne tako davno, dok ova dionica još nije imala market mejkere, sasvim uredno se trgovala!


Tako je, MM je guše, vjerojatno dogovorno s čelništvom ulpl (IMHO).
Ne kažem da se prije njome nije manipuliralo, ali ovakvo grubo stopiranje, to je već degutantno za gledati.

malo info…
Vaš link

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

goldy, 05.02.2011. u 19:11
Treba biti talentiran za davati takve izjave.Ako pogledas FI onda je zamjetno da su napravili gubitak, a da je kapital narastao.Radi se jednostavno o primjeni MRS-ova gdje se pad vrijednost i brodova knjizi u RDG, a rast vrijednosti se ne knjizi u RDG.Sto bi bilo kad bi ULPL koristila iste standarde.Vrlo slicna flota,vrlo slicni prihodi po brodu jedni prikazu gubitak od 60-ak meleona , a drugi dobit od 90 meleona.Ovi prvi imaju duga 100 meleona , drugi 800 meleona.Ovi prvi ne isplacuju dividendu, ovi drugi upisu trezorske zapise za financiranje dividende.Ovi drugi prodaju isti brod 5 godina star za 26 meleona dolara da bi kupili novi u 3. maju za 45 meleona usd.Pojednostavljeno, realni book kod JDPL-a iznosi 450 kn po dionici, a kod ULPL 200 kn.Ili jos jednostavnije:Jdpl koristi standard uobicajen u svijetu pomorstva, a Ulpl se bavi financijskim inzinjeringom.
goldy, 05.02.2011. u 19:11

smanjuje se minus.......

Ovi prvi (JDPL) imaju gubitak poslovne godine od od 48 milijuna i preneseni gubitak od 120 milijuna.
Ovi (ULPL) imaju dobit poslovne godine 95 milijuna + zadržana dobit 257 milijuna.

Pametnome dosta!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

je,ali njihov minus je kao i plus od uljanika.knjigovodstvene akrobacije.a i ovo zaduzivanje za isplatu dividende mi se uopce ne svidja.

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

@Gandalf
Joj, nemoj mi molim te o knjigovodstvenim akrobacijama jer o tome znam previše.
Hoćeš reći da su to jednako dobre firme, imaju jednako sposoban management, jednako dobre ugovore, jednaku vrijednost flote…… samo jedna kumulira dobit i isplaćuje dividendu, a druga kumulira gubitke?
Još ako mi kažeš da je to zato da JDPL ne bi plaćala porez…?
A u državnom je vlasništvu!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

ima li tko info kad će biti (barem približno – ožujak, travanj?) odluka o isplati dividende

Jel ovo pokretanje najava uzleta? [pray]
Možda raketiranja? [proud] [cool]

ali prodao je direktno d.d.-u , ako se ne varam? tako da to nema utjecaja na burzi.
dividenda je dosta visoka, nadam se da ce bit i veca ove godine s obzirom an prodaju broda i puno vecu dobit.

-Nema dividende od prodaje broda!!!!!

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


ali prodao je direktno d.d.-u , ako se ne varam? tako da to nema utjecaja na burzi.
dividenda je dosta visoka, nadam se da ce bit i veca ove godine s obzirom an prodaju broda i puno vecu dobit.

-Nema dividende od prodaje broda!!!!!
[/quote]

nisam mislio konkretno od broda, nego je prodaja broda bila dadatna zarada pa ce biti vise za dividendu.

Baltic Dry +1,8%
Capesize +1,6%
Panamax +5,0%
Handysize -0,3%
Supramax +0,5%

New Report

Close