ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


cim malo netko iz NO proda,odmah se svi uplaše i bježe sa prodaje
zanimljivo
a dobra firma i rezultati sve govore

I Enronu su rezultati sve govorili.
IMHO, držim da je ovdje potreban oprez i povećalo. Možda griješim jer odavno ne pratim ULPL upravo radi stava o zakulisnim igricama.

Zvižduk s Bukovca!

Ja sam izašao prije par dana na 630 kn nakon godinu i pol.
Uzeo dvije dividende i nešto zaradio.
Ne da mi se više pratit ni BDI, ni novogradnje, a bome ni ovo pretakanje od direktora
do uprave i nazad.
Očito da dobro rade, ali ima sada i boljih prilika.
Sretno svima koji ostaju.

Oduvijek su glavonje iz Uprave i NO prodavali kad im je ustrebalo. Nas, prema njima sitne ribe, bi trabala razveseliti dividenda i dobro poslovanje ovog brodara.

zasto je takva panika zbog 200 komada koje je prodao? posjeduje ih jos 35.300 komada!
A mozda mu je kcer polozila vozacki pa mu je trebalo za auto? 😉 🙂

Vec sam dugo u ovoj dionici i mogu reci da postaje iritantno.Cini mi se da nigdje ne ide,nit pada nit raste.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


zasto je takva panika zbog 200 komada koje je prodao? posjeduje ih jos 35.300 komada!
A mozda mu je kcer polozila vozacki pa mu je trebalo za auto? 😉 🙂

zato i jest panika jer svako malo prodaje, a ima toliko.dakle imamo jakog prodavača.

LP, Wurdalak

Pijem krv po kućama!

Nećeš ti velikog novca! 200 dionica ULPL je 120 tisuća kuna. Pa taj novac okrene prosječan ulagač na ZSE gotovo svaki dan. Slažem se s Br 33 da dionica niti pada niti raste ali ima svake godine dividendni prinos od 6 do 7 %. Koja banka daje toliku kamatu?

Nećeš ti velikog novca! 200 dionica ULPL je 120 tisuća kuna. Pa taj novac okrene prosječan ulagač na ZSE gotovo svaki dan. Slažem se s Br 33 da dionica niti pada niti raste ali ima svake godine dividendni prinos od 6 do 7 %. Koja banka daje toliku kamatu?



zasto je takva panika zbog 200 komada koje je prodao? posjeduje ih jos 35.300 komada!
A mozda mu je kcer polozila vozacki pa mu je trebalo za auto? 😉 🙂

zato i jest panika jer svako malo prodaje, a ima toliko.dakle imamo jakog prodavača.

LP, Wurdalak
[/quote]

ali prodao je direktno d.d.-u , ako se ne varam? tako da to nema utjecaja na burzi.
dividenda je dosta visoka, nadam se da ce bit i veca ove godine s obzirom an prodaju broda i puno vecu dobit.


Nećeš ti velikog novca! 200 dionica ULPL je 120 tisuća kuna. Pa taj novac okrene prosječan ulagač na ZSE gotovo svaki dan. Slažem se s Br 33 da dionica niti pada niti raste ali ima svake godine dividendni prinos od 6 do 7 %. Koja banka daje toliku kamatu?

Pitanje je je li netko zadovoljan sa dobiti od 6-7% godišnje. Trenutno je stanje na ZSE takvo da se može zaraditi nekoliko desetaka posto godišnje. S obzirom da je ova "perjanica" uvijek na istim razinama, a dobit je isključivo od dividende, tada je lako za zaključiti što je činiti mudrom ulagaču.

P/E na 3,50…. Microsoft je na 11….
Stabilna tvrtka sa sigurnom dividendom, skoro duplo većom neto dobiti nego prošle godine… Po meni ako već nema veće trgovine, ipak je jedina dionica u kojoj mi je daleko isplativije i sigurnije drzat novac nego u banci :):)

Mala trgovina samo pokazuje koliko su nasi mali ulagaci skloniji dnevnim spekulacijama (Ina, Ksst, Vlds, ingra)…. Dok se na forumima svi kunu da su dugorocni ulagaci :):)

Ali se sjećam, ne tako davno, dok ova dionica još nije imala market mejkere, sasvim uredno se trgovala!

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!

Svakako nije za trejd,tko hoće sigurost ok,sve dok brodovi zarađuju za isplatu kredita je zaslužna uprava koja je sklopila dobre dugoročne vozarine.Svakako bi dobro došao podatak o isteku vozarina,te novim vozarinama i na koji period.Vjerovatno je to poslovna tajna , pa možemo samo nagađati.Kako se dobro snalaze kod kupnji i prodaja brodova nebi trebalo imati brige oko flote…

New Report

Close