ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dividenda je zadnjih godina bila oko 40 kn ( u dva dijela). , sto bi ispalo oko 6.5% na ovu cijenu od oko 600 kn

nadam se da cijena dionice neće ovdje stati…bez obzira koliko će dividenda u postotku iznositi.


dividenda je zadnjih godina bila oko 40 kn ( u dva dijela). , sto bi ispalo oko 6.5% na ovu cijenu od oko 600 kn

Pa ne mora dividenda biti 40 kuna, može biti i veća. Zar nije dobit povećana samo u prvih devet mjeseci prošle godine u odnosu na cijelu 2009?

trenutno iznad 600 kuna je 915 komada na kupnji, nitko se ne iskrcava. [undecid]

zašto bi se sada iskrcavali? jedva je dočekan rast, i to skroman u odnosu na druge dionice. najveći broj malih dioničara kupio je ULPL po daleko većoj cijeni od sadašnje, tako da se nikom ne da prodavati da bude u debelom gubitku.
ja namjeravam razmisliti o prodaji ove dionice tek kad cijena bude barem dupla od sadašnje… [wink]

Ovogodišnja dobit bit će veća od prošlogodišnje bar za 20%. Isplaćena dividenda kretat će se oko 40-60 kuna po dionici (ovisno o dogovoru s 3. Majom za Pomer), što je oko 8,5%-10% po sadašnjoj cijeni. A sve to uz vozarine koje padaju. Još kad tu pribrojimo rast flote ULPL (krajem 2011.-e dobivaju 2 ili 3 nova broda za prijevoz rasutih tereta iz Uljanik brodogradilišta), potencijalni rast vozarina (svijet se oporavlja od krize, trgovina raste), ova dionica je za godinu dana iznad 757 kuna koliko je RBA analiza procjenjuje. Ovo je jedna od rijetkih dionica na ZSE u koju se redovito možete pouzdati glede dividende, uz HT i nekoliko drugih, samo je problem što je ulagači gledaju u okvirima domaćeg kolabiranog gospodarstva, umjesto globalnog.

Imam dionice ULPL, dokupljujem ih (polako ali sigurno, da mi ne "polete") i ne pada mi napamet se sada iskrcavati. Ali ako netko želi sada prodati, samo dajte. Nije ni RBA "luda" što je prihvatila posao specijalista za ovu dionicu.

PS: Netko je pitao za onaj brod u 3.Maju – Pomer. Nastao je spor oko načina otplate budući da cijena broda nije mala stavka, a država malo šteka sa svojim obvezama. No po zadnjim saznanjima, uskoro bi se ULPL i 3. Maj mogli dogovoriti (ako već nisu) – otplatiti jedan dio odmah, jedan dio dugoročno.

imamked. Under 1400 to 1393.

Baltic Dry-indeksen er ned 1,5 prosent til 1.393 poeng.

Capesize 9.010 dollar (- 1,5 prosent)
Panamax 13.646 dollar (- 3,7 prosent)
Handysize 11.422 dollar (+ 0,2 prosent)
Supramax: 15.041 dollar (+ 0,1 prosent) Rating :
Znam da imamo na atpl-u na ali evo ga i ovdje nadam se zadnji minus

RBA procjena od 757 kn je i u ovom trenutku debelo potcjenjivanje njene stvarne vrijednosti, a kamoli ne za godinu dana, uz sve ove činjenice koje je d4x naveo u svom postu…

95 milja kuna dobiti…strasno!!! [bye]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Netko ozbiljan kuži da je ovo podcijenjeno.

opala!

Skoro duplo veća dobit=skoro duplo veća dividenda? [proud]

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


Netko ozbiljan kuži da je ovo podcijenjeno.

Da nema MM ušao bih u ovo [angry]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


95 milja kuna dobiti…strasno!!! [bye]

otkud ta informacija? hvala

New Report

Close