ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 21:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

[zanima me samo iz kojih konkretnih pokazatelja iz proslosti izvlacis ovakve dubiozne zakljucke o dokupu za sadasnjost i buducnost ?

ponavljas to vise puta, pa ono, ako imas na raspolaganju neki detalj iz kojeg bar donekle proizlazi da uprava cijelo ovo vrijeme kupuje bilo bi ga zanimljivo cuti…

Pratim ovu dionicu otkad sam prvi put uložio u nju potkraj 2007. godine, redovito pratim sve novosti izašle na stranici ZSE i stranici poduzeća, evo jedne od prije 2 godine da kompariramo:

2.10.2008

Sukladno članku 118.a. Zakona o tržištu vrijednosnih papira, ULJANIK PLOVIDBA d.d. sa sjedištem u Puli, Carrarina 6 potvrđuje da je dana 30. rujna 2008. godine stekla ukupno 50 vlastitih dionica. Nakon ovog stjecanja ukupni broj trezorskih dionica iznosi 11.356 što predstavlja 1,96% temeljnog kapitala Društva.

Dakle, u nešto više od dvije godine dana, trezor je dokupio 26.741 dionica (4,61% od ukupnog broja dionica), odnosno sad ih ima 235,48% više nego prije dvije godine. Trezor ima pravo dokupiti još 19.903 dionice, odnosno 3,43% od ukupnog broja dionica. Po cijeni od 570kn to je 11.344.710kn. Kosolidirana dobit za razdoblje I-IX/2010. iznosi 70.066.000kn. Pretpostavimo da će dobit do kraja godine porasti za još oko 20.000.000kn. Od tih 90 milja oko 22 milje će ići na dividendu. Nekako sam sklon tezi da će uprava od preostalih 70-ak milja dobiti dio iskoristiti za dokup trezorskih dionica i nagrađivanje članova Uprave istima.

Također sam sklon tezi da uprava kontrolira više skrbničkih računa vođenih od strane investicijskih društava u, ne nužno, nekoj poreznoj oazi, a koji nisu u top 10.

Naravno, to su autsajderske teze, insajderskih podataka nemam, samo koristim zdravu ekonomsku logiku. Pozdrav.


2.10.2008
Dakle, u nešto više od dvije godine dana, trezor je dokupio 26.741 dionica (4,61% od ukupnog broja dionica), odnosno sad ih ima 235,48% više nego prije dvije godine. Trezor ima pravo dokupiti još 19.903 dionice, odnosno 3,43% od ukupnog broja dionica. Po cijeni od 570kn to je 11.344.710kn….

da si se spustio samo mjesec i nesto sitno nize mogao bi pribrojati jos 4k http://www.zse.hr/default.aspx?id=21233 [lol]
ali vec su 6 mjeseci kasnije http://www.zse.hr/default.aspx?id=24808 imali ubacenih 36k… sve poslije su sitnije sheme uvaljivanja trezoru i sl… neke od kojih su mozda zavrsile i na racunu onijeg koncara…
po onoj tvojoj prvoj prezentaciji dalo se zakljuciti da ce trezor uzimati jos 20k, razni pavletici i sorcovi jos 20, i onda jos poneka zalutala raja reinvestirat bar 10… samo ostaje pitanje- tko ce cetvrti staviti na bubanj tih 40-50k ?

106 XR, 08.11.2010. u 12:29

Nekako sam sklon tezi da će uprava od preostalih 70-ak milja dobiti dio iskoristiti za dokup trezorskih dionica i nagrađivanje članova Uprave istima.

moguce, ali to do sad i nisu bile neke cifre… 2200 kom http://www.zse.hr/default.aspx?id=24216 1.000.000,00 kn http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/3rUIUTr3RQp8dxLaFBo9DA==.pdf

106 XR, 08.11.2010. u 12:29

Također sam sklon tezi da uprava kontrolira više skrbničkih računa vođenih od strane investicijskih društava u, ne nužno, nekoj poreznoj oazi, a koji nisu u top 10.

nema se sto bit sklon toj tezi kad je to jasno ko dan… ovdje si cak mogao vidjeti i jedno ime banke http://www.zse.hr/default.aspx?id=25130
neki dan me obrisahu, a samo izrazih sumnju u takoreci komplet vidljivi ask… ovih 650 koje sada mozes vidjeti, u trenutku nestane i stvori se desetak malih do 580, valjda zavarivaca i cistacica, koji u ovom mrtvilu zele prodat svojih 10, 27 ili 38 komada… right [tongue]

zivijo

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Opet, i posljednji put: Što je loše u tome da uprava i/ili trezor kupuju?
Kad uprava kupuje – znači da firma vrijedi!
Kad trezor kupuje – svima nama se povečava udio u glasačkim pravima i dividendi, jer trezor ne glasa i ne dobiva dividendu!

Moj savjet svim tvrtkama koje trenutno imaju keša (i to bih htio da naprave sve tvrtke u kojima imam dionice):
1. akvizicija i rast, zauzimanje tržišta,
2. (ako to nije moguće) isplata izvanredne dividende
ili 3. otkup dionica u trezor i poništavanje istih.

Bilo koja od ovih akcija diže vrijednost dionica (uzmimo kao fakt da se napravi ispravno i transparentno).

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Opet, i posljednji put: Što je loše u tome da uprava i/ili trezor kupuju?
Kad uprava kupuje – znači da firma vrijedi!
Kad trezor kupuje – svima nama se povečava udio u glasačkim pravima i dividendi, jer trezor ne glasa i ne dobiva dividendu!

Moj savjet svim tvrtkama koje trenutno imaju keša (i to bih htio da naprave sve tvrtke u kojima imam dionice):
1. akvizicija i rast, zauzimanje tržišta,
2. (ako to nije moguće) isplata izvanredne dividende
ili 3. otkup dionica u trezor i poništavanje istih.

Bilo koja od ovih akcija diže vrijednost dionica (uzmimo kao fakt da se napravi ispravno i transparentno).

Potpisujem sve.

Chi vola vale, chi vale vola, chi non vola e’ un vile


Opet, i posljednji put: Što je loše u tome da uprava i/ili trezor kupuju?
Kad uprava kupuje – znači da firma vrijedi!
Kad trezor kupuje – svima nama se povečava udio u glasačkim pravima i dividendi, jer trezor ne glasa i ne dobiva dividendu!…

druze, postavljas retoricka pitanja… i onda kad te netko pita da li time aludiras na nesto konkretno odgovaras sa: ‘Ja samo mislim da u tome (ako je i istina) nema ništa loše.’…
da dobro, ako je istina mozda uistinu nema nista lose… majkemi ne vidim smisao ovakve rasprave [lol]

ali ako cemo konkretno;
uprava: da se ponovo na siroko ne razvlaci isto- zadnji vidljivi potez ulpl-ove druzine = -1000 zevnik
trezor: do sad se iz prilozenog laicki moglo zakljuciti da trezor nije kupovao da bi ti imao veca glasacka prava ili bolju dividendu vec zato sto ga uprava dozivljava upravo kao vlastitu prciju… ***obrisano***… kao sto plavi kaze, ako je upravi omogucen takav nacin stvaranja prihoda bilo bi korektno da se omoguci svakome zainteresiranome… po istim uvjetima, naravno…

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Kad mi društvo ne paše, šutim ili odlazim.

Skinuto sa aska 800 kom, pa je salung povisen.

Najbolje ponude ULPL-R-A
Kupnja Cijena

700 567,00
11 566,00
42 565,70
1 565,10
20 565,03
25 565,02
1 561,10
8 560,00
65 557,50
65 556,50
Cijena Prodaja

572,00 20
574,00 700
577,50 5
577,90 16
578,50 20
579,00 14
579,59 12
579,60 30
579,90 43
579,98 6

Transakcije
Vrijednosnica Cijena Količina Vrijeme

ULPL-R-A 570,00 500 14:34:46
ULPL-R-A 570,00 300 14:28:45
ULPL-R-A 566,00 4 14:07:12
ULPL-R-A 566,10 1 14:07:12
ULPL-R-A 566,15 13 14:07:12
ULPL-R-A 566,50 10 14:07:12

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Opet, i posljednji put: Što je loše u tome da uprava i/ili trezor kupuju?

To bi bilo fantastično da te dionice poslije ne dijele besplatno…
Konkretno, novac dioničkog društva prebacuju u svoje đepove

Đubre iz Muća

@gintonic i 106XR
Ponavljam ono što sam napisao prije nekoliko stranica: Ako imate kakve dokaze da uprava radi nešto protuzakonito, obavezni ste to prijaviti nadležnim tijelima!
Kakvo besplatno dijeljenje?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.



@gintonic
i 106XR
Ponavljam ono što sam napisao prije nekoliko stranica: Ako imate kakve dokaze da uprava radi nešto protuzakonito, obavezni ste to prijaviti nadležnim tijelima!
Kakvo besplatno dijeljenje?

Koliko sam ja primjetio, nitko nije spominjao da je nešto protuzakonito. Ipak, nije lijepo kada se iskorištavaju "rupe"… Besplatno dijeljenje? Pretpostavljam da nisi najbolje upoznat sa dionicom… Problem je što (koliko ja znam, a volio bih da mi netko objasni ako se varam) nije određena visina bonusa iliti nagrade za, recimo, članove Uprave i, recimo, Direktora. Drugim riječima, Društvo kupuje dionice od npr. njih, a zatim im daje te iste dionice natrag kao bonus. Ne bih mogao govoriti o vremenskim intervalima, ali imam osjećaj da se to događa barem jednom u mjesec-dva. Možeš to shvatiti i na način da si i ti (naravno ako imaš dionice) uplatio ,npr. Direktoru, određeni iznos na žiro račun. Da je trezor ostavljao dionice koje je kupovao, vjerujem da bi već odavno bio na propisanih 10%..

tko god je dulje tu je već oguglao na ova prabacivanja iz šupljeg u prazno i uzima svake godine po 7, 8% dividende …lijepo pričekati rano proljeće nakrcati se uzeti dividendu i čekat slijedeću godinu za novi krug ringišpila

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ja lagano ćokam već danima…u tišini……..kao i još neki……..
Pošto sam došao do zadovoljavajuće količine evo obznanjujem da sam ponovo sa vama………..i još ću…..

lp

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

New Report

Close