ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 23:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



@mahatma

sa svime što si napisao se slažem, osim o dijelu o porezima.
Naime, i davanja u naravi ("nagradne dionice") se oporezuju.

kako se oporezuju?


Disclaimer: Imam ULPL-R-A i jako sam zainteresiran da ova, inače sjajna dionica, posluje još bolje i transparentnije.

pojasni ovo ‘sjajna dionica’… ili si htio napisati ‘firma’ pa se omaklo ?

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0



@mahatma

sa svime što si napisao se slažem, osim o dijelu o porezima.
Naime, i davanja u naravi ("nagradne dionice") se oporezuju.

Ako netko sumnja da se cijenom ove dionice manipulira, i ima nekih indicija i dokaza da to rade Uprava i market maker ili netko drugi, molim ga da to odmah prijavi HANFA-i, Burzi i svima kojih se tiće.

Disclaimer: Imam ULPL-R-A i jako sam zainteresiran da ova, inače sjajna dionica, posluje još bolje i transparentnije.

kolega pa sve je transparentno, kad top 10 izlazi cijena skače jer trezor kupuje. A kad delux izlazi onda cijena roni i ostaje tamo zacementirana

kako se oporezuju?

Kao porez na dohodak.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

pojasni ovo ‘sjajna dionica’… ili si htio napisati ‘firma’ pa se omaklo ?

I firma i dionica.
Firma stabilno posluje, dionica sjana po gotovo svim pokazateljima, donosi redovitu dividendu…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


dionica sjana po gotovo svim pokazateljima, donosi redovitu dividendu…

ako je cijeli point samo u nekakavim pokazateljima, koji ocigledno ne sluze nicemu suvislome… i dividendi… ondak se komotno mozemo vratiti na citat dolje… i dalje ficukat u prazno [tongue]


No-no.
Drži ask na tim razinama jer tako traže gospoda iz ULPL, a ne jer su takva pravila igre.
Ovdje je preočito o čemu je riječ…
Pogledaj kupnju i prodaju, odnos trezora, članova uprave, i top10 kroz period od 1-2 g.

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

ne bi rekao kako je dividenda nekakav suvisli pokazatelj….. ipak se tu dobije konkretan novac za uloženo zar ne?

Mislim da je u ovom trenutku ULPL-R-A "buy and hold" dionica. Većina nas koji na ovom forumu stalno ili povremeno pišemo o ovoj dionici investirala je u nju popriličan novac 2008. privučena dokapitalizacijom s mogućnošću dokupa 45% dionica od broja dionica u posjedu na dan godišnje skupštine po temeljnoj vrijednosti od 400kn kada je prosječna vrijednost dionice bila oko 3.000kn. Zvučalo je primamljivo, too good to be true, i popušili smo. Međutim, nismo izgubili novac ako nismo prodavali. Ja iskreno jesam x puta, nekad dobivao, nekad gubio na tim transakcijama, ukupno nekakva sitna dobit, da bi na kraju došao do zaključka da mi je najbolje držati taj broj dionica kupljenih 2008. po prosječnoj cijeni od 2.400kn, računajući i one kupljene po 400kn, a zadnji put kupljenih ljetos prije dividende po 540kn, iako sad vrijede skoro pet puta manje, a trejdati nekim drugim dionicama. I sad se tješim time da ipak dobivam nekakvu dividendu, da dionica ima sjajne fundamente, da se zaduženost poduzeća malo po malo smanjuje itd.
Međutim, sve o poslovanju i perspektivama vlastitog poduzeća znaju i gospoda Pavletić, Šorc i ostali iz uprave i dok god budu mogli novcem od dividende otkupljivati dionice za trezor i sebe po ovako povoljnim cijenama, činit će to, a market maker će po njihovom, a čijem drugom nalogu, držati cijenu dionice što niže moguće. Trezor će s vremenom, dokupiti još oko 20.000 dionica, koliko ima pravo, a Pavletić, Šorc i ostali dioničari još barem toliko. Pripremat će se teren za novu dokapitalizaciju koja će uslijediti tek kad se poklopi konjuktura na tržištu brodskih vozarina s vrhuncem na tržištima dionica, mislim, ne prije dvije godine, a do tada puno brodova treba završiti u rezalištu, Hrvatska će biti na pragu ulaska u EU, što će privući kapital belosvetskih hohštaplerskih špekulanata, oporba doći na vlast i nadam se donijeti "business friendlier" fiskalne i ine mjere itd., itd.
Dakle, novac od dividende, ako vam nije nužan, reinvestirajte u ovu dionicu, dobit od trejdanja drugim dionicama, ako vam nije nužna, reinvestirajte dijelom u ovu dionicu, i čekajte bolja vremena koja će doći. Eventually… [pray]

@Tonchi70
potpisujem zadnja dva odlomka.
U prvom jedan mali ispravak – u dokapitalizacijama se moglo dokupiti 50% dionica od broja dionica u posjedu po cijeni od 400kn.


ako je cijeli point samo u nekakavim pokazateljima, koji ocigledno ne sluze nicemu suvislome… i dividendi… ondak se komotno mozemo vratiti na citat dolje… i dalje ficukat u prazno

Ne razumijem ovo. A možda nije ni važno. Ipak, što je loše u tome da Uprava kupuje?
Mislim da će se dosta njih na ovom forumu složiti da je malo dionica na ZSE kaje imaju takve fundamente i koje redovito isplaćuju dividendu.

A da parafraziram ono što je lijepo gore napisao Tonchi:
Tko ne kupuje ULPL sad, možda će mu biti zanimljivija kad "…Hrvatska …. na pragu ulaska u EU, … privuće kapital belosvetskih hohštaplerskih špekulanata…. " koji će dići cijenu mnogim dionicama pa vjerojatno i ULPL.

I onda neće biti važno koliko i po kojim cijenama kupuje Uprava!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


… gospoda Pavletić, Šorc i ostali iz uprave i dok god budu mogli novcem od dividende otkupljivati dionice za trezor i sebe po ovako povoljnim cijenama, činit će to, a market maker će po njihovom, a čijem drugom nalogu, držati cijenu dionice što niže moguće. Trezor će s vremenom, dokupiti još oko 20.000 dionica, koliko ima pravo, a Pavletić, Šorc i ostali dioničari još barem toliko…
Dakle, novac od dividende, ako vam nije nužan, reinvestirajte u ovu dionicu…

zanima me samo iz kojih konkretnih pokazatelja iz proslosti izvlacis ovakve dubiozne zakljucke o dokupu za sadasnjost i buducnost ?


Ipak, što je loše u tome da Uprava kupuje?…
… I onda neće biti važno koliko i po kojim cijenama kupuje Uprava!

ponavljas to vise puta, pa ono, ako imas na raspolaganju neki detalj iz kojeg bar donekle proizlazi da uprava cijelo ovo vrijeme kupuje bilo bi ga zanimljivo cuti…

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

@106XR
Gdje sam ja to ponovio više puta da uprava kupuje?
To kao kontra-argumenat koriste neki drugi korisnici. Ja samo mislim da u tome (ako je i istina) nema ništa loše.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


@106XR
Gdje sam ja to ponovio više puta da uprava kupuje?
To kao kontra-argumenat koriste neki drugi korisnici. Ja samo mislim da u tome (ako je i istina) nema ništa loše.

Kupovanje bi podrazumijevalo da zavučeš ruku u SVOJ džep pa platiš nešto. Meni se osobno ne sviđa ovo preslagivanje dionicama. Trezor – ekipa – pa ponovno trezor pa opet… Kao što sam i prije napomenuo, trezor od njih otkupljuje po cijenama koje su više od tržišne. Neka otkupi i od mene pa ću ja za manju cijenu poslije toga kupiti na ZSE. Isto tako, imam osjećaj da se te nagrade za vođenje firme (koje naravno nisu nezaslužene, ali..) dijele mjesečno, ako ne i češće..

New Report

Close