ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 01:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Izvješće stiglo

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ULPL-fin2010-3Q-NotREV-K-HR.pdf

BRAVO! [thumbsup]

Čestitam [smiley]
[/quote]
Fantastično!Čestitam svim vlasnicima koji su vjerovali u ovu dionicu i firmu.Ja nisam jer sam
knjiški moljac.
Svi brodari natečaj kod Pavletića!
Nemam dionicu,očito patim od slijepila!




Izvješće stiglo

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ULPL-fin2010-3Q-NotREV-K-HR.pdf

BRAVO! [thumbsup]

Čestitam [smiley]
[/quote]
Fantastično!Čestitam svim vlasnicima koji su vjerovali u ovu dionicu i firmu.Ja nisam jer sam
knjiški moljac.
Svi brodari natečaj kod Pavletića!
Nemam dionicu,očito patim od slijepila!
[/quote]
Nisu li prodali brod Zna li ko po kojoj cijeni Za mene uvijek najbolji brodar



Molim veće znalce iz ovog sektora da kometiraju ovaj članak:
http://www.poslovni.hr/vijesti/domace-brodare-spasava-rasuti-teret-161826.aspx


kolega zlatek

mislim da tržište odredjuju neke druge bitnije stvari a ne članak novinara, kad bi na takve stvari burza reagirala loše bi nam se pisalo….mislim da nema panike….
[/quote]
[thumbsup] [bye] bravo svima nama…

Sad mi je drago što mi ova dionica čini poslije casha najveći dio portfelja….No, žao mi je što nisam više vjerovao u ovu firmu….
Jedna od stvarno rjetkih firma u kojoj igraš na sigurno….Tu nije bitna priča o zemlji koju imaju, nekretninama, o budućnosti koja je svjetla.. i sve one fraze kad se kupuju dionice firmi koje u baznom poslovanju ništa ne postižu….
Ova firma je jedan od rjetkih bombona na našem tržištu……

dobra firma, dobro izvješće…sranje od dionice. jebga, ne može se sve imati [rolleyes]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati

aha, pravi bonbon [rolleyes]
zacementirana, samo top10 i trezor trguju njome, i ne puštaju je iz svojih kandži.
Po ne znam koji put – halo HANFA, ima li koga?

Već mjesecima je netko drži sa po 500 dionica na bidu i asku između 560 i 575. I to samo kao prijetnja jer se nalozi svako malo povlače i klize gore ili dolje, ali nama manjim dioničarima odmah postane manje izazovno ulagati iako je dionica jedna od najboljih na tržištu. Nije mi jasno baš kakva je to igra, jer ja prvi bih uletio na dokup da se taj nalog makne a i svi ostali siguran sam i dionica bi explodirala…. Mozda netko drzi ASK provizorno jer radi dokup, ne znam….

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!

Drži Ask jer mora. Takva su pravila market makere. Kad ga se počne "grickati", povlači se na više.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

No-no.
Drži ask na tim razinama jer tako traže gospoda iz ULPL, a ne jer su takva pravila igre.
Ovdje je preočito o čemu je riječ…
Pogledaj kupnju i prodaju, odnos trezora, članova uprave, i top10 kroz period od 1-2 g.


No-no.
Drži ask na tim razinama jer tako traže gospoda iz ULPL, a ne jer su takva pravila igre.
Ovdje je preočito o čemu je riječ…
Pogledaj kupnju i prodaju, odnos trezora, članova uprave, i top10 kroz period od 1-2 g.

zanima me što je to očito tj. reci svoje viđenje situacije, možda netko ovdje drugačije percipira stvari….



No-no.
Drži ask na tim razinama jer tako traže gospoda iz ULPL, a ne jer su takva pravila igre.
Ovdje je preočito o čemu je riječ…
Pogledaj kupnju i prodaju, odnos trezora, članova uprave, i top10 kroz period od 1-2 g.

zanima me što je to očito tj. reci svoje viđenje situacije, možda netko ovdje drugačije percipira stvari….
[/quote]

Evo moje vidjenje stvari sa trezorom, direktorima i market makerima.
Onaj ko je imalo pratio obavijesti na ZSE, vidio je da je stalno (svake godine) shema ista. Trezor otkupljuje dionice na trzistu, nakon toga daje "nagradne" dionice upravi, nadzornom odboru, ne znam tocno kome sve. Onda trezor od tih istih ljudi opet otkupljuje dionice, i tako u krug….
To je po meni "nagradjivanje" uprave za postignute rezultate. Ne rade to isplatom nekih bonusa ili neceg drugog jer bi im onda porezi uzeli ogroman postotak. Ovako preko dionica i otkupljivanja sredjuju stvari, a da se drzava sto manje uplice u to 🙂
Ako se vama takva shema ne svidja, jednostavno ne ulazite u ovu dionicu.
A sto se tice market makera, oni trebaju imati naloge na bidu i asku u nekom rasponu cijene (3, 5 % vise-nize od trenutne cijene, ili tako nesto), i to i rade….

Druga stvar je da bi mali spekulanti (ja i vi) htjeli da kada kupimo dionicu, neko (trezor, market maker, bilo ko drugi) pocisti ask i da dionica ide 20,30,40% gore u par dana, da mozemo prodati 🙂
Ali tako ne ide….

@mahatma
sa svime što si napisao se slažem, osim o dijelu o porezima.
Naime, i davanja u naravi ("nagradne dionice") se oporezuju.

Ako netko sumnja da se cijenom ove dionice manipulira, i ima nekih indicija i dokaza da to rade Uprava i market maker ili netko drugi, molim ga da to odmah prijavi HANFA-i, Burzi i svima kojih se tiće.

Disclaimer: Imam ULPL-R-A i jako sam zainteresiran da ova, inače sjajna dionica, posluje još bolje i transparentnije.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close