ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 04:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,30
82
5
15,70
16,10
1,24%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ja isto u zabi i ni traga od dividende.

meni ništa još, ZABA

Uh koje lipo pakovanje iz dobre zajebancije do nekoga proglašavat đanketom tc tc tc. Split broji deluxu kolko je popušio na dionici a ovi njemu kolko je šampinjona na pizzi pojeo.

Osnovni financijski podaci
Prihodi od prodaje 229,97 M
Poslovni prihodi 260,74 M
Neto dobit 62,33 M
Kapital i rezerve 689,59 M
Aktiva 1.780,28 M

Osnovni fundamentalni pokazatelji
P/S 1,32
P/E 4,85
P/B 0,44
BVPS 1.255,83
EPS 113,51

Pokazatelji profitabilnosti
ROE 9,04%
ROA 3,50%
EBIT marža 24,14%
EBITDA marža 55,56%
NPM 21,14%

UH

Pa ovaj ulpl se trzi na P/e =4,85

Pa to znaci da vam je godišnji povrat na cijenu koju sad placate cca 21 %…
Roe cca 9 % a tvrtka na 0,4 booka…
Mislim da je jedino Lura tu negdje s takvim povratom na trnutno ulaganje po postojecim cijenama
Kamate u banci nemreš dobit preko 5 % da se na glavu izvrneš, pa i onu donju.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ma općenito sad treba strpljenja na dionicama godinu, dvi-tri mislim da će se isplatiti.


Ma općenito sad treba strpljenja na dionicama godinu, dvi-tri mislim da će se isplatiti.

Neke vjerojatno hoće…
Al najveca je mudrost procijeniti koje će to tvrtke uspješno poboljšavat svoje poslovanje narednih par godina…
U takve doista treba ulagat…
Jos ako je cijena povoljna kao kod ulpl, tu nema zime…
Ja sam poprilicno siguran da ce ATGR takodjer nastaviti trend rasta u poslovanju, al jebes to kad su vec sad na dva booka…nek se malo poremeti makro stanje u svijetu i evo ti belaja…

A i book kod ulpl danas je sutra nije…ti brodovi danas vrijede jednu cijenu sutra drugu…Na ruku im ide ako ce dolar rasti, nekako se u americi svi potajno boje deflacije, a opet s pojavom deflacije po meni nema rasta ni BDI ni tankerskih indexa…

Ulpl na neki svoj "fantomski" nacin uspjeva svake godine raditi sve bolje i bolje i to je ono što me veseli kod njih, a sve više prica da nesto muljaju kod mene stvara sve vesu sigurnost da ljudi dobro rade jednostavno iz razloga jer su sposobni….u hrvatskoj cim je netko sposoban odmah ga proglase muljatorom i kriminalcem….valjda ostao PTSP iz privatizacijskih dana….

Tak da sto se tice ulaganja, tj investiranja i holdanja, ovo je , po meni, jedna od najboljih prilika na ZSE

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Kad tako vjeruješ u ovu dionicu zašto si zbrisao i optisao 85000kn????
Valjda si trebao čuvati, a ne prodavati od 620 do 560kn.
E Deluksiću, nemaš znanje!

26.11.2010 - Dan D

A vidi ti brodari su priča za sebe ovise o 1001 faktoru tako da je nemoguće znati kakavo će biti stanje za godinu dana. Nedavno sam pričao sa jakim čovjekom u stranoj kompaniji i on je u Turskoj dao radit brodove jer smatraju da će za 2 godine živnit brodarsko tržište a sad su cijene brodova u izgradnji povoljne. E sad nije ni on 100% siguran da će se sve to tako i poklopit al smatra da još nije vrijeme za kupovat gotove brodove.
Što se tiče ULPL meni se čini da rade dobar posao i da će vrijedit više kad ne usuđujem se prognozirat.



Do 15.08. potvrdili mailom iz uprave

i ? jesu ti sele pare na djiro ?
[/quote]

Nije još legla.

Orieta Grubić kaže od održavanja skupštine 16.07. u roku 30 dana

Predujam i prijašnje dividende bile su na vrime,pa ne sumnjam ni za ovu

Ipak je ovo posebna uprava [thumbsup]


… od održavanja skupštine 16.07. u roku 30 dana…

dobro je… sele su pare… kraj price… ajde, nek je ondak sa srecom i bozjim blagoslovom…

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

U ZABI još ništa od love,Zaba je možda dobila sredstva u zlatnim polugama pa dok se to ne raspodijeli ništa od para…haha. [thumbsup]

Danas 16. kolovoza 2010. godine izvršena je sukladno odluci Glavne skupštine ULJANIK
PLOVIDBE d.d. od 16. srpnja 2010. godine isplata preostalog dijela dividende dioničarima……..

http://www.zse.hr/default.aspx?id=31946

New Report

Close