ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 21:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Pa vidiš da bd non stop pada pa i danas,kad preokrene onda će mo i mi gore,strpi se još koji dan,hvala za jedinicu

Još koji dan, sta to znaci ? cekam vec 7 mjeseci da se ova mrcina pomakne,ali nista ne pali,ni dobit,ni novi brodovi,apsolutno nista, svi su odustali od ulpl zasad, a najvise od svega me muci promet od 100 dionica dnevno u prosjeku…
btw nisam ti dao jedinicu 😀
[/quote]

Ako ti je sadasnja cijena na asku manja od ulaza, dokupi i smanji ulaz. Uskoro bi mogla objava o dividendi a onda bi mogli i gore. Koliko ne zna se. A mogla bi i dividenda u dionicama jer trezor ima dionice a zaobisao bi se i harac
[/quote]

Dodjelom dividende u dionicama se ne zaobilazi "harač",baš kao što je bio slućaj sa dionicama ATPL…haračom se harači svaka dobit iznad 3000 kn.

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Neka naprave kao Atlanska u dionicama a ostatak(nedjeljiv) u kunama


Onaj s 300 će biti pametniji pa će se povuć da se kladimo da će se maknut kad bude prvi na meniju [lol]

Hehe, vrlo vjerovatno.. Najbitnije da se (barem na kratko) ne prati Atpl.. Već mi je dosta da nam dionica ovisi o njenom kretanju..

Obzirom na to koliko su kasnili sa objavom rezultata, mislim da će taktizirati i sa Nadzornim odborom odnosno odlukom o dividendi. Pogotovo jer se NO družio krajem 12 mjeseca. Kako god, nadam se da će biti u cashu.. Osim naravno pod uvjetom da daju neki diskont na trenutnu vrijednost dionice obzirom da će tada skočiti cijena..





Pa vidiš da bd non stop pada pa i danas,kad preokrene onda će mo i mi gore,strpi se još koji dan,hvala za jedinicu

Još koji dan, sta to znaci ? cekam vec 7 mjeseci da se ova mrcina pomakne,ali nista ne pali,ni dobit,ni novi brodovi,apsolutno nista, svi su odustali od ulpl zasad, a najvise od svega me muci promet od 100 dionica dnevno u prosjeku…
btw nisam ti dao jedinicu 😀
[/quote]

Ako ti je sadasnja cijena na asku manja od ulaza, dokupi i smanji ulaz. Uskoro bi mogla objava o dividendi a onda bi mogli i gore. Koliko ne zna se. A mogla bi i dividenda u dionicama jer trezor ima dionice a zaobisao bi se i harac
[/quote]

Dodjelom dividende u dionicama se ne zaobilazi "harač",baš kao što je bio slućaj sa dionicama ATPL…haračom se harači svaka dobit iznad 3000 kn.
[/quote]

Hmmm, a kako je to dobit ako ne prodaš dionice?! Ili što ako cijena padne? To bi značilo da trebaš platiti porez i na dionice koje trenutno imaš.. Ako se ne varam, dobit postaje ono što sjedne na tekući račun. Ili mi je to barem logično, ali se varam…

Hmmm, a kako je to dobit ako ne prodaš dionice?! Ili što ako cijena padne? To bi značilo da trebaš platiti porez i na dionice koje trenutno imaš.. Ako se ne varam, dobit postaje ono što sjedne na tekući račun. Ili mi je to barem logično, ali se varam…

Imala sam ATPL i dividendu sam dobila u dionicama,za 1 kom manje nego sam po mojem izračunu trebala dobiti (12za1), a u kešu nešto više nego sam ja izračunala..to znaći da je ATPL kod dodjele dividende odbila harač a razliku dodjelila u dionicama i rest uplatila na račun.

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


Neka naprave kao Atlanska u dionicama a ostatak(nedjeljiv) u kunama

a sta ce im dijonice ? imaju ih za napunit cijelu svoju flotu i da ostane jos za ove ugovorene brode… a za cash bi i rodjeni trezor zahebali [lol]
of kors, osim ako ne misle firmu prodat stajznam abdoolally ebrahimu or shit… al to su neke druge price, o tome herr pilula vise zna [kiss] [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


Hmmm, a kako je to dobit ako ne prodaš dionice?! Ili što ako cijena padne? To bi značilo da trebaš platiti porez i na dionice koje trenutno imaš.. Ako se ne varam, dobit postaje ono što sjedne na tekući račun. Ili mi je to barem logično, ali se varam…

Imala sam ATPL i dividendu sam dobila u dionicama,za 1 kom manje nego sam po mojem izračunu trebala dobiti (12za1), a u kešu nešto više nego sam ja izračunala..to znaći da je ATPL kod dodjele dividende odbila harač a razliku dodjelila u dionicama i rest uplatila na račun.

[/quote]

a valjda onda je tak… dionice onda spadaju pod udio u dobiti na temelju udjela u kapitalu… eh, bezveze.. kako god, obzirom na to da sam (nepotrebno [undecid] ) riješio ht, ne moram se brinuti da ću preći 3000kn [tongue] naravno, ako se ne zaigram u međuvremenu [cool]



Hmmm, a kako je to dobit ako ne prodaš dionice?! Ili što ako cijena padne? To bi značilo da trebaš platiti porez i na dionice koje trenutno imaš.. Ako se ne varam, dobit postaje ono što sjedne na tekući račun. Ili mi je to barem logično, ali se varam…

Imala sam ATPL i dividendu sam dobila u dionicama,za 1 kom manje nego sam po mojem izračunu trebala dobiti (12za1), a u kešu nešto više nego sam ja izračunala..to znaći da je ATPL kod dodjele dividende odbila harač a razliku dodjelila u dionicama i rest uplatila na račun.

[/quote]

a valjda onda je tak… dionice onda spadaju pod udio u dobiti na temelju udjela u kapitalu… eh, bezveze.. kako god, obzirom na to da sam (nepotrebno [undecid] ) riješio ht, ne moram se brinuti da ću preći 3000kn [tongue] naravno, ako se ne zaigram u međuvremenu [cool]
[/quote]

Mada je i to diskutabilno(oporezivanje dividende iznad 3000 kn) jer koliko ja znam primanja do 3000kn mjsečno su neoporeziva..a dividenda je dobit na godišnjoj razini i tek ako prelazi 36 000 kn,bi trebala podlijezati zakonu o oporezivanju..postavila sam jednom to pitanje ali sam ostala bez odgovora.

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


.. šteta što Atpl nisam jučer utopio za građevni materijal kao što sam mislio [lol]
Jedina svijetla točka koja bi se mogla desiti u skoro vrijeme je sjednica Nadzornog odbora. Ipak je i prošle godine bila početkom veljače.. [pray]

-Kako bi te danas nasapunali, da si napravio to što si mislio.Sreća da nisi. [thumbsup]

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

mislim da je mare.mare u pravu..
-e kad to znas da li mozes rec kad ce ulpl bit 2000 kuna…za 2 3 ili 4 godine?
-i da li znas oce li dividenda bit znad 35kn?
a evo sta ja znam:
-2000kn ce bit za 3 godine
-i dividenda ce bit 35-40 kn
-sad se kupuje..a za 3-5 godine se treba prodavat…
-naznam sta misle fondovi-a i sta ce mislit–ali su oni kopali za te pare–
–nego samo se čudim kako to da fondovi kupuju (primjer ingre-po 10 puta vecoj cijeni od sadašnje a sad propali u vodu—a bice u njih vrijedi pravilo NISAM DOVOLJNO BOGAT DA KUPUJEM JEFTINO)



.. šteta što Atpl nisam jučer utopio za građevni materijal kao što sam mislio [lol]

-Kako bi te danas nasapunali, da si napravio to što si mislio.Sreća da nisi. [thumbsup]
[/quote]

Nope.. isti dan bih im dao razrješnicu na 15% i nakrcao se ht/om.. naravno, samo do Skupštine pa nazad u "mirne vode" – podebljavanje virtualnog snopa Ulpl [lol]

da bi izbjegli možebitno plaćanje harača na možebitnu dividendu bu trebalo imati cca 100 komada ulpl-a, zato svi koji imaju više bu morali prodati da se spase harača [lol]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

New Report

Close