ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
15,72
2.279
145
15,60
15,90
-3,70%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Brodari po ovim cijenama najgori mogući izbor, ULPL je dobra zbog dugoročnih ugovora ali pitanje je hoće li tržište to vrednovati i kada.

Ne bih se složio, mislim da je dio portfelja razumno imati u brodarima koji ipak ne ovise toliko o hrvatskom gospodarstvu, uostalom mislim da pri ovim cijenama ULPL ima najniži P/E ako se gledaju prva tri kvartala ove godine (4. neće ništa promijeniti) u cijelom Crobexu, a možda i na cijelom ZSE (ili barem na likvidnijim vrijednosnicama). Također smatram da su trenutne cijene ostalih brodara, a naročito JDPL i LPLH povoljne.

[/quote]
ULPL je podcijenjena na osnovi poslovnih rezultata, samo što poslovanje za sada tržište ne vrednuje, već vrednuje loša očekivanja brodskog sektora u budućnosti.
Čitavo cjenovno kretanje do sada je bilo praćenje brodara posebice ATPL. Ja u 2010 g ne vidm ATPL iznad 1100 kn, stoga vjerovatno ni ULPL neće iznad 750 kn, nadam se da se varam.
ULPL mi je dugoročno najprihvatljiviji brodar prema sadašnjim cijenama, ali pitanje je kad će se odvojiti od trčkaranja za ATPL.
To što brodari ne ovise o hrvatskom gospodarstvu ne znači apsolutno ništa jer imamo dosta firmi primjerice iz prehrambenog sektora koje recesija nije ni dotakala, niti će značajnije utjecat na njihovo poslovanje čak su u prošloj godini imali najbolje rezultate u povijesti a trže se na 20-30% vrijednosti iz 2007g.




Brodari po ovim cijenama najgori mogući izbor, ULPL je dobra zbog dugoročnih ugovora ali pitanje je hoće li tržište to vrednovati i kada.

Ne bih se složio, mislim da je dio portfelja razumno imati u brodarima koji ipak ne ovise toliko o hrvatskom gospodarstvu, uostalom mislim da pri ovim cijenama ULPL ima najniži P/E ako se gledaju prva tri kvartala ove godine (4. neće ništa promijeniti) u cijelom Crobexu, a možda i na cijelom ZSE (ili barem na likvidnijim vrijednosnicama). Također smatram da su trenutne cijene ostalih brodara, a naročito JDPL i LPLH povoljne.

[/quote]
ULPL je podcijenjena na osnovi poslovnih rezultata, samo što poslovanje za sada tržište ne vrednuje, već vrednuje loša očekivanja brodskog sektora u budućnosti.
Čitavo cjenovno kretanje do sada je bilo praćenje brodara posebice ATPL. Ja u 2010 g ne vidm ATPL iznad 1100 kn, stoga vjerovatno ni ULPL neće iznad 750 kn, nadam se da se varam.
ULPL mi je dugoročno najprihvatljiviji brodar prema sadašnjim cijenama, ali pitanje je kad će se odvojiti od trčkaranja za ATPL.
To što brodari ne ovise o hrvatskom gospodarstvu ne znači apsolutno ništa jer imamo dosta firmi primjerice iz prehrambenog sektora koje recesija nije ni dotakala, niti će značajnije utjecat na njihovo poslovanje čak su u prošloj godini imali najbolje rezultate u povijesti a trže se na 20-30% vrijednosti iz 2007g.
[/quote]

Dozvoljavam drugačija mišljenja od mojih, ali ipak bih moram prokomentirati neke stvari u Vašem postu:

1. Vidim da se slažete da je ULPL podcijenjena u odnosu na poslovne rezultate, pa zar nije poanta kupovati vrijednosnice koje su podcijenjene? Uostalom čak i da se ne premaši Vaš target u sljedećoj godini to je +25% i još vrlo izgledna dividenda.

2. Što se tiče prehrambenog sektora, slažem se da ima pojedinih dionica u tom sektoru koje također vrijedi imati u portfelju, no ne treba uspoređivati sadašnje cijene sa cijenama iz 2007. i iz toga donositi neke zaključke.
Prehrambeni sektor je vrlo neelastičan sektor i nudi veću sigurnost ulagateljima od brodarskog, no u brodarima su zasigurno veći potencijalni prinosi, uz dobar risk/reward ratio, ako ulažete u profitabilnu tvrtku kao što je ULPL ili one sa konzervativnijom upravom kao što su JDPL ili LPLH (ne treba zaboraviti da je 2008. LPLH imala dobit od preko 100kn po dionici i te novce može investirati ili isplatiti kroz dividendu kad se tržište stabilizira).


To što brodari ne ovise o hrvatskom gospodarstvu ne znači apsolutno ništa

Pusti demagogiju i čitaj ”Things can only get better” http://www.seatradeasia-online.com/News/5044.html i gledaj http://www.naftemporiki.gr/markets/quote.asp?id=.BAIT [thumbsup]

Scrapman




Brodari po ovim cijenama najgori mogući izbor, ULPL je dobra zbog dugoročnih ugovora ali pitanje je hoće li tržište to vrednovati i kada.

Ne bih se složio, mislim da je dio portfelja razumno imati u brodarima koji ipak ne ovise toliko o hrvatskom gospodarstvu, uostalom mislim da pri ovim cijenama ULPL ima najniži P/E ako se gledaju prva tri kvartala ove godine (4. neće ništa promijeniti) u cijelom Crobexu, a možda i na cijelom ZSE (ili barem na likvidnijim vrijednosnicama). Također smatram da su trenutne cijene ostalih brodara, a naročito JDPL i LPLH povoljne.

[/quote]
ULPL je podcijenjena na osnovi poslovnih rezultata, samo što poslovanje za sada tržište ne vrednuje, već vrednuje loša očekivanja brodskog sektora u budućnosti.
Čitavo cjenovno kretanje do sada je bilo praćenje brodara posebice ATPL. Ja u 2010 g ne vidm ATPL iznad 1100 kn, stoga vjerovatno ni ULPL neće iznad 750 kn, nadam se da se varam.
ULPL mi je dugoročno najprihvatljiviji brodar prema sadašnjim cijenama, ali pitanje je kad će se odvojiti od trčkaranja za ATPL.
To što brodari ne ovise o hrvatskom gospodarstvu ne znači apsolutno ništa jer imamo dosta firmi primjerice iz prehrambenog sektora koje recesija nije ni dotakala, niti će značajnije utjecat na njihovo poslovanje čak su u prošloj godini imali najbolje rezultate u povijesti a trže se na 20-30% vrijednosti iz 2007g.
[/quote]
krajem 2007 ni brodari ni prehrambeni sektor nisu bili na realnim cjenama ,tako da je usporedjivanje sa tadasnjim cjenama beskorisno….inace vidim pola foruma puni ulpl,tako da cu jos malo zaobilazit ovu dionicu neko vrijeme [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Chinese Manufacturing Grows by Most Since April 2004

Jan. 4 (Bloomberg) — Chinese manufacturing expanded by the most in five years in December, supporting estimates that growth has accelerated to more than 10 percent in the world’s third- biggest economy.

SAM PROTIV SVIH

Baltic Exchange Dry Index 3140 UP 135
BCI Baltic Exchange Capesize Index 4197 UP 310
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3823 UP 256
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2224 NO CHANGE
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1151 DOWN 8

Prvi radni dan prošle godine je cijena ULPL bila na ovim razinama, ULPL je imala manju flotu već sada, BDI je bio 5 puta manji već sada, nafta dvostruko jeftinija i crobex je bio niži već sada…
Proteklu 2009. ULPL je imala najbolje poslovne rezultate od svih brodara i najlošiju cijenu od svih brodara na ZSE, jedina ima slabiju cijenu na početku 2010 već na početku 2009. ?????????


Prvi radni dan prošle godine je cijena ULPL bila na ovim razinama, ULPL je imala manju flotu već sada, BDI je bio 5 puta manji već sada, nafta dvostruko jeftinija i crobex je bio niži već sada…
Proteklu 2009. ULPL je imala najbolje poslovne rezultate od svih brodara i najlošiju cijenu od svih brodara na ZSE, jedina ima slabiju cijenu na početku 2010 već na početku 2009. ?????????

dobro si to uočio….nek se neki zamisle malo….mislim da je trenutno lividnost naš najveći "neprijatelj"…

što se tiče dividende na post od kolege watchmana….dividenda je sigurna…

pozdrav iz Pule [kiss]

DOKUP!


inace vidim pola foruma puni ulpl,tako da cu jos malo zaobilazit ovu dionicu neko vrijeme [rolleyes]

A-ha

upravo na CNBC-u čula dobar naziv za sadašnju situaciju

"panic buying"

[rolleyes]

HTTP://PERPETUALADOLESCENTFUNK.BLOGSPOT.COM/



inace vidim pola foruma puni ulpl,tako da cu jos malo zaobilazit ovu dionicu neko vrijeme [rolleyes]

A-ha

upravo na CNBC-u čula dobar naziv za sadašnju situaciju

"panic buying"

[rolleyes]
[/quote]
daj boze,,lako se ukljucit …

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



inace vidim pola foruma puni ulpl,tako da cu jos malo zaobilazit ovu dionicu neko vrijeme [rolleyes]

A-ha

upravo na CNBC-u čula dobar naziv za sadašnju situaciju

"panic buying"

[rolleyes]
[/quote]
I to je vama dobro ili loše?
Pa panic buying dolazi prije velikog pada.
Još kada se promet poveća a i plus odite u cash i čuvajte se.
Jer sada ulaze oni najbedastiji koji uvijek kupuju na vrhu i uvijek gube.
LP

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Na ovim cjenovnim vrijednostima rasprava koju započinješ je suvišna.The main problem with panic buying is that investors are not evaluating fundamentals. Instead, they are blindly buying before prices rise even more.Ovdje se itekako gleda na fundamente prije nego se kupuje a prostora do panic buying ima još dosta.

HTTP://PERPETUALADOLESCENTFUNK.BLOGSPOT.COM/

New Report

Close