ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 23:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Ja bih molio cijenjene forumaše da mi objasne gdje ne nestala potpora ove fundamentalno podcjenjene dionice. Vidim da se prošupljio bid. Hvala.

Nestala je s onima što su pokupovali sve to na 590-600
[/quote]
Pojavit će se u ponedjeljak, ipak je bio kraj dana, a onaj na 590kn je uredno smazan



Ja bih molio cijenjene forumaše da mi objasne gdje ne nestala potpora ove fundamentalno podcjenjene dionice. Vidim da se prošupljio bid. Hvala.

Nestala je s onima što su pokupovali sve to na 590-600
[/quote]

Ma nikad mi nije bio cilj nekom osporavat njegovu kupnju ako zna zašto je kupio i ako se drži nekih svojih načela. Al mrzim ljude koji unatoč dobrohotnim upozorenjima uvjeravaju druge da nešta mora bit ovako il onako kako si oni zamišljaju. Ja oduvijek pišem otvoreno jasno i sa svim mogućim argumentima. Nažalost i dan danas mnoge kolege s foruma me i dalje ne uvažavaju iako otkako pišem nijednom nisam krivo nekog uputio.

A na primjeru ulpl se vidi sva raskoš toga šta sam ranije rekao. Evo jedan graf kada sam u onoj velikoj euforiji upozoravao zašto nije dobro kupovat. Poslije sam i objasnio zašto treba pričekat rasplet razvoja kanala 670-730 i zašto treba rasprodat sve ako dionica padne ispod 670. Nažalost po njih, neki su bili preponosni da bi priznali da dionica može past i sad trpe gadne gubitke. Ja nisam jedan od njih, ja sam upozoravao na to rječju i slikom, al zauzvrat sam samo dobio uvrede i loše ocjene. Glupo mi je više i postat sve citate koje su me vrijeđali, al sad se pokazalo ko je neznalica i ko lupeta ko maksim po diviziji. I dalje smatram da te ljude treba neko maknut s foruma jer su oni ti koji nikom ne donose ništa dobro svojim lupetanjima.

Evo i te slike. Samo treba uspored s današnjim stanjem i bit će svima jasnije o čemu sam pričao. Ovom prilikom čestitke kolegi JohnnyB koji je jedini prema meni dostupnim podacima postupio racionalno i prodao po 730 ( iako je poslije pretprio gadne uvrede ). To valjda nešta govori i o strukturi ulagača koji se javljaju na forumu.

Lijep pozdrav svima.

never surrender

kolega Madjar dali je ovaj Vaš graf u prilogu nekakva tehnička analiza ili što, jer ako jest nije baš najasnije što to taj graf dokazuje i progonozira? (barem meni)


……
Evo i te slike. Samo treba uspored s današnjim stanjem i bit će svima jasnije o čemu sam pričao. Ovom prilikom čestitke kolegi JohnnyB koji je jedini prema meni dostupnim podacima postupio racionalno i prodao po 730 ( iako je poslije pretprio gadne uvrede ). To valjda nešta govori i o strukturi ulagača koji se javljaju na forumu.

Lijep pozdrav svima.

Kolega Pero iz Mađarske,

kad ste već stavili graf onda ne mogu ne primjetiti da ste u pravu što se tiče pada nakon označenih vrhova Samo, nakon tog korekcijskog pada u prvom slučaju je uslijedilo lansiranje do 989 odnosno rast od 130% u dvadesetak dana, a sad imamo pad od dodatnih 10% (ukupno 20% od označenog vrha) u 17-18 dana. Nekako se nešto ne slaže. Ili želite reći da možda i sad ide raketa? Je bih to volio ali ne gajim takve nade.

Kolega Pero iz Mađarske,

kad ste već stavili graf onda ne mogu ne primjetiti da ste u pravu što se tiče pada nakon označenih vrhova Samo, nakon tog korekcijskog pada u prvom slučaju je uslijedilo lansiranje do 989 odnosno rast od 130% u dvadesetak dana, a sad imamo pad od dodatnih 10% (ukupno 20% od označenog vrha) u 17-18 dana. Nekako se nešto ne slaže. Ili želite reći da možda i sad ide raketa? Je bih to volio ali ne gajim takve nade.

Dopustite mi da uskočim. Mislim da je Pero malo više konvencionalan TAist dok sam ja uvjereni EWTist. On igra na sigurno i ne kocka se. Stoga su njegovi gubitci minimalni a zarada solidna i zagarantirana. Ja sam sklon EWT zato i uletio danas ali EWT nije naklonjen Ulpl pa sam izašo. S tehničke strane svako ko je uletio tada bilo je to kockanje a sa fundamentalne strane nije.
ne zaboravite da smo tada imali black swanove:
pucanje margin calla
opća panika investitora i špekulanta u hrvatskoj jer nisu imali iskustva kao šta Ameri imaju (1929, 1999 itd)
propisi hanfe koji su branili mirovnicima ulaganje na dosta dionica dok je krobeks padao ispod 2000
itd.

TA je moćna ali ne i svemoćna.

Dopustite mi da uskočim. Mislim da je Pero malo više konvencionalan TAist dok sam ja uvjereni EWTist. On igra na sigurno i ne kocka se. Stoga su njegovi gubitci minimalni a zarada solidna i zagarantirana. Ja sam sklon EWT zato i uletio danas ali EWT nije naklonjen Ulpl pa sam izašo. S tehničke strane svako ko je uletio tada bilo je to kockanje a sa fundamentalne strane nije.
ne zaboravite da smo tada imali black swanove:
pucanje margin calla
opća panika investitora i špekulanta u hrvatskoj jer nisu imali iskustva kao šta Ameri imaju (1929, 1999 itd)
propisi hanfe koji su branili mirovnicima ulaganje na dosta dionica dok je krobeks padao ispod 2000
itd.

TA je moćna ali ne i svemoćna.

kolega, jel bi bili ljubazni staviti taj EWT count za ULPL?
posebno me zanima onaj dio gdje ste napisali da je do jucer EWT bio sklon za ULPL, a da se onda to naglo promijenilo.

eto, ja kao i vi amaterski korisitm metodu, pa bi me jako zanimalo sta ste pametno po EWTu vidjeli u ovom sideway gibanju.ja nisam uspio donijeti nikakvu odluku pa bi me zanimalo di grijesim.

hvala unaprijed!

PS-nemam ULPL, nisam ni imao(u zadnje vrijeme), niti namjeravam kupiti (u skoro vrijeme).

PPS-dotkom slom je bio 2000, ne 1999, a sto se tice iskustva, svaka panika i euforija je ista s tehnicke strane i obrasci se redovno ponavljaju, bez obzira da li je trziste razvijeno ili ne.inace bi svako trziste imalo po jednu euforiju/paniku u svojoj povijesti i amen.iskustvo tu ne igra ulogu.uostalom usporedtie grafove bilo kojeg bubblea, Nikkei 1990, Saudijska burza, Dow1929, itd.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

meni je zanimljivo to da stručnjaci s ove teme ulpl, vladatelji ta-om nisu napravili u ovih par dana virtualne burze barem 5% plusa [lol]


kolega, jel bi bili ljubazni staviti taj EWT count za ULPL?
posebno me zanima onaj dio gdje ste napisali da je do jucer EWT bio sklon za ULPL, a da se onda to naglo promijenilo.

eto, ja kao i vi amaterski korisitm metodu, pa bi me jako zanimalo sta ste pametno po EWTu vidjeli u ovom sideway gibanju.ja nisam uspio donijeti nikakvu odluku pa bi me zanimalo di grijesim.

hvala unaprijed!

PS-nemam ULPL, nisam ni imao(u zadnje vrijeme), niti namjeravam kupiti (u skoro vrijeme).

PPS-dotkom slom je bio 2000, ne 1999, a sto se tice iskustva, svaka panika i euforija je ista s tehnicke strane i obrasci se redovno ponavljaju, bez obzira da li je trziste razvijeno ili ne.inace bi svako trziste imalo po jednu euforiju/paniku u svojoj povijesti i amen.iskustvo tu ne igra ulogu.uostalom usporedtie grafove bilo kojeg bubblea, Nikkei 1990, Saudijska burza, Dow1929, itd.

Kolega Mig, nebi stavljao svoje analize. Znam kako dočekujete svoje protivnike kao nešto ljubazno a onda uletite iz busije. Mislim da ste tako zadnje to učinili Zlom proroku. A EWTeisti su bezobrazno potjerani sa foruma i nema edukacije šta se tiče EWTa!
Šta se tiče mojih analiza drugi razlog je kako bi kolega reko od mene nećete vidjet grafove.
A šta se pak tiče grafova (izvinjavam se pogrješio sam godinu mislio na dolar koji je tada vrjedio 7.34) i tehničke ja ne djelim vaše mišljenje – barem za naše tržište. Evo svi su na tehničkoj vikali da probijamo 2500 bez obzira šta su koristili. A nekako se to nije obistinilo. Dopuštam da vi tvrdite da je TA svemoćna dopustite i meni da imam drugi pristup.

Kolega Mig, nebi stavljao svoje analize. Znam kako dočekujete svoje protivnike kao nešto ljubazno a onda uletite iz busije. Mislim da ste tako zadnje to učinili Zlom proroku. A EWTeisti su bezobrazno potjerani sa foruma i nema edukacije šta se tiče EWTa!
Šta se tiče mojih analiza drugi razlog je kako bi kolega reko od mene nećete vidjet grafove.
A šta se pak tiče grafova (izvinjavam se pogrješio sam godinu mislio na dolar koji je tada vrjedio 7.34) i tehničke ja ne djelim vaše mišljenje – barem za naše tržište. Evo svi su na tehničkoj vikali da probijamo 2500 bez obzira šta su koristili. A nekako se to nije obistinilo. Dopuštam da vi tvrdite da je TA svemoćna dopustite i meni da imam drugi pristup.

kolega bedmen, ako ste u pravu, nemate se razloga bojati [huh]
ako su argumenti na vasoj strani, ne vidim razloga da ih ne podastrete [yawn]

sto se tice kolege Zlog Potoka i njegovih analiza, on je pogrijesio i ja sam mu ljubazno ukazao na pogresku.kolega cesto grijesi, pa je na kraju i sam uvidio da nije bio u pravu.pa ja sam pogrijesio milijun puta i opet cu i svako je pozvan da me ispravi u ukaze na nedostatak i ja cu mu biti zahvalan, tome forummi i sluze.

zasto on ima neki animozitet prema mojoj osobi, meni je nejasno..ali u krajnoj liniji i ne zanima me.
da ne bi covjek mislio da imam nesto protiv njega nisam htio nista govoriti za njegov zadnji count za dolar, ali dolar mu je sam pokazao da je (opet) bio u debeloj zabludi.

nego, ja mislim da vi nemate pojma o EWTu i da ga spominjete cisto jer mislite da ce to nekome ici na zivce.sto se EWTa i ULPLa tice i rast i pad su bili u 3 koraka, pa je i najpovrsnom poznavatelju EWTa jasno da su sve opcije otvorene.sto znaci da nema ulaska u poziciju po EWTu.niti je bilo ikakve prilike za ulaz na 610 sto se tice EWTa.

zato osobno nemam ULPL.
sto se tice klasicne TA ili FA, ne ulazim u to, ali po EWTu ne!

BTW ne mislim da je TA svemocna, samo zelim reci da se obrasci ponavljaju u razlicitim TF i na razlicitim trzistima, ali to ionako nije bitno za ovu raspravu.

PS-jos jednom vas pozivam da nam pokazete graf ako je ikako moguce i ako postoji [lol] buduci dosad jos nikad nisam vidio vas EWT (niti bilo koji drugi) graf [tongue]

ugodan vikend

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


pa kaj je ovo ,neznam da li da plačem ili da se smijem

-Ako si u cashu-smij se, ako ne-plači.Jednostavno.

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

Kolega Mig puno ljepih priča a ja vam ponavljam šta vaš prijatelj kaže. Od mene grafova nećete vidjeti. Ako vama nije dovoljan dokaz kirurški precizan odstrel Ulpl na 610 to sam najavio prije 2 3 tjedna onda vi i dalje mislite da nemam pojma. Ja se nemam kome opravdavati.
Ono šta ću vam reći a vi očito nemožete da shvatite jest da ja kombiniram metode (ta pa) i da sam procjenio da je prevelik rizik za ostat u dionici. Ja nisam kockar. A vi i dalje pišite kako nemam pojma.


Kolega Mig puno ljepih priča a ja vam ponavljam šta vaš prijatelj kaže. Od mene grafova nećete vidjeti. Ako vama nije dovoljan dokaz kirurški precizan odstrel Ulpl na 610 to sam najavio prije 2 3 tjedna onda vi i dalje mislite da nemam pojma. Ja se nemam kome opravdavati.
Ono šta ću vam reći a vi očito nemožete da shvatite jest da ja kombiniram metode (ta pa) i da sam procjenio da je prevelik rizik za ostat u dionici. Ja nisam kockar. A vi i dalje pišite kako nemam pojma.

koji moj prijatelj, ne razumijem? [huh]

kakav kirurški odstrel kolega?kakvih 610?
610 je bitno kao i bilo koji broj od 670 do 610, proslo je ko kroz maslac korz tu razinu.
uostalom, sami ste rekli da ste platili članarinu, kupili i izasli i to je to [lol]

ja sam decidirano rekao da nemate pojma u vezi EWTa za ostalo nisam komentirao, jer ste vi decidirano rekli, da ste "uvjereni EWTeist".
sad odjednom kombinirate metode..zanimljivo, zanimljivo [lol] [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close