ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baltic Exchange Dry Index 3902 DOWN 134
BCI Baltic Exchange Capesize Index 5948 DOWN 422
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3989 UP 8
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2414 UP 19
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1210 UP 13


od manje izloženih nekoj brutalnijoj korekciji

5 mjeseci nije realno ispala iz kanala… kako je to moguce ? hajde sreco, to ne bi trebalo biti tako tesko [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

-što ste svi zašutjeli, pa brodovi i dalje voze, a dionicu ste danas mogli kupiti još jeftinije.

ja i jesam….mislio jučer da neću više,a danas se još malo pojačao

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

3.12.


Svaki danom se stvaraju pretpostavke za rast cijene ove dionice, firma posluje s dobiti, BDI raste, tankersko tržište se oporavalja, cijena nafte se soildno oporavila (ovo namjerno istićem jer je njen utjecaj na transportni sektor bitan, osobito za tankere gdje je ona ima dvostruki utjecaj), vrlo mlada flota bit će uskoro još podmlađena i proširena novim brodovima. Vanjski indeksi rastu, pa čak i crobex je od nove godine porastao 20% a ULPL ni 10% (620-678) i dok su druge firme ove poslovne godine iskazivale gubitke cijena dionice su im rasle i po 50%-70% (npr INA-R-A), zato smatram da je krajnje vrijeme da i ova ljepotica konačno uzleti.

Želje i pozdravi.

Ne znam kako neki i dalje imaju volje pisat tolike budalaštine. Koliko se ulagača već navuklo na ovakve i slične postove? Koliko se ljudi ovdje opeklo slušajući ovakve drukove? Slobodno se javite i recite šta mislite o ovakvim postovima. Pogotovo na današnji dan kada je ulpl došla nadomak 640 kuna ( a ložila se lomača za eksploziju još tamo iznad 700 ).

Hrpom nabacanih (a i pogrešnih ) informacija o kretanju nafte, indeksa, mjesečeve putanje i ne znam šta sve ne, od autora ne dobijamo nikakav suvisli zaključak, a pogotovo se nikako ne može zaključit da je "krajnje vrijeme za rast". To su sve njegove puste želje, a nikako odraz realnog zbivanja na burzi.

Moje je mišljenje da će ova dionica rast tek kad je glikos i slični njemu prodaju. Obično to tako biva, to su nepisana pravila. A obzirom da je on vrlo uporan ulagač, potrajat će dok ova dionica ne naraste. Al stvarno potrajat.

never surrender


3.12.

Svaki danom se stvaraju pretpostavke za rast cijene ove dionice, firma posluje s dobiti, BDI raste, tankersko tržište se oporavalja, cijena nafte se soildno oporavila (ovo namjerno istićem jer je njen utjecaj na transportni sektor bitan, osobito za tankere gdje je ona ima dvostruki utjecaj), vrlo mlada flota bit će uskoro još podmlađena i proširena novim brodovima. Vanjski indeksi rastu, pa čak i crobex je od nove godine porastao 20% a ULPL ni 10% (620-678) i dok su druge firme ove poslovne godine iskazivale gubitke cijena dionice su im rasle i po 50%-70% (npr INA-R-A), zato smatram da je krajnje vrijeme da i ova ljepotica konačno uzleti.

Želje i pozdravi.

Ne znam kako neki i dalje imaju volje pisat tolike budalaštine. Koliko se ulagača već navuklo na ovakve i slične postove? Koliko se ljudi ovdje opeklo slušajući ovakve drukove? Slobodno se javite i recite šta mislite o ovakvim postovima. Pogotovo na današnji dan kada je ulpl došla nadomak 640 kuna ( a ložila se lomača za eksploziju još tamo iznad 700 ).
….
[/quote]

možda je vrijeme da navučeni i prevareni od tih i takvih zatraže odgovarajuću odštetu???

DPAVLETIC=DKONCAR=DSORC=MAJA4684=SCRAPMAN=....


3.12.

Svaki danom se stvaraju pretpostavke za rast cijene ove dionice, firma posluje s dobiti, BDI raste, tankersko tržište se oporavalja, cijena nafte se soildno oporavila (ovo namjerno istićem jer je njen utjecaj na transportni sektor bitan, osobito za tankere gdje je ona ima dvostruki utjecaj), vrlo mlada flota bit će uskoro još podmlađena i proširena novim brodovima. Vanjski indeksi rastu, pa čak i crobex je od nove godine porastao 20% a ULPL ni 10% (620-678) i dok su druge firme ove poslovne godine iskazivale gubitke cijena dionice su im rasle i po 50%-70% (npr INA-R-A), zato smatram da je krajnje vrijeme da i ova ljepotica konačno uzleti.

Želje i pozdravi.

Ne znam kako neki i dalje imaju volje pisat tolike budalaštine. Koliko se ulagača već navuklo na ovakve i slične postove? Koliko se ljudi ovdje opeklo slušajući ovakve drukove? Slobodno se javite i recite šta mislite o ovakvim postovima. Pogotovo na današnji dan kada je ulpl došla nadomak 640 kuna ( a ložila se lomača za eksploziju još tamo iznad 700 ).

Hrpom nabacanih (a i pogrešnih ) informacija o kretanju nafte, indeksa, mjesečeve putanje i ne znam šta sve ne, od autora ne dobijamo nikakav suvisli zaključak, a pogotovo se nikako ne može zaključit da je "krajnje vrijeme za rast". To su sve njegove puste želje, a nikako odraz realnog zbivanja na burzi.

Moje je mišljenje da će ova dionica rast tek kad je glikos i slični njemu prodaju. Obično to tako biva, to su nepisana pravila. A obzirom da je on vrlo uporan ulagač, potrajat će dok ova dionica ne naraste. Al stvarno potrajat.
[/quote]
A nema druge nego zamoliti štovanog kolegu Glikosa da proda da mi ostali možemo rasti…
E Pero, opet kao i obično pretjeruješ.
Ma tko više trza na pad od 10%???? Da padne 50% kao VDKT onda bi se brinuo, vjerovatno i dokupio, a ovako? Šta me briga….


E Pero, opet kao i obično pretjeruješ.
Ma tko više trza na pad od 10%???? Da padne 50% kao VDKT onda bi se brinuo, vjerovatno i dokupio, a ovako? Šta me briga….

[thumbsup]

a da se netko zbog bilo cega ovdje ‘navukao’ je totalni BS, jer ovdje vec duze vrijeme ne kupuju oni koji se daju lako navuc ili barem oni koji to nisu na bilo koji nacin u stanju otrpiti [kiss]
pauletic kad te navuce, ili sorc recimo, pa kad sve boli i dupe ti se crveni, e to je pos’o [lol] [lol]
al’ eto, pero se navukao od anonimusa i stao sad dizati galamu… a od tog citiranog 3.12. ulpl je u minusu tek oko nekih 5%… upravo onoliko koliko je pinball-ov bcti u plusu [lol]

e da, pazi sad ove norveske prijatelje iz sektora kako se razbacuju parama http://www.oslobors.no/markedsaktivitet/stockOverview?newt__ticker=BEL [kiss]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0



3.12.

Svaki danom se stvaraju pretpostavke za rast cijene ove dionice, firma posluje s dobiti, BDI raste, tankersko tržište se oporavalja, cijena nafte se soildno oporavila (ovo namjerno istićem jer je njen utjecaj na transportni sektor bitan, osobito za tankere gdje je ona ima dvostruki utjecaj), vrlo mlada flota bit će uskoro još podmlađena i proširena novim brodovima. Vanjski indeksi rastu, pa čak i crobex je od nove godine porastao 20% a ULPL ni 10% (620-678) i dok su druge firme ove poslovne godine iskazivale gubitke cijena dionice su im rasle i po 50%-70% (npr INA-R-A), zato smatram da je krajnje vrijeme da i ova ljepotica konačno uzleti.

Želje i pozdravi.

Ne znam kako neki i dalje imaju volje pisat tolike budalaštine. Koliko se ulagača već navuklo na ovakve i slične postove? Koliko se ljudi ovdje opeklo slušajući ovakve drukove? Slobodno se javite i recite šta mislite o ovakvim postovima. Pogotovo na današnji dan kada je ulpl došla nadomak 640 kuna ( a ložila se lomača za eksploziju još tamo iznad 700 ).
….
[/quote]

možda je vrijeme da navučeni i prevareni od tih i takvih zatraže odgovarajuću odštetu???
[/quote]

teško da će dobiti odštetu bez pokretanja sudskog postupka, a to traje s time da moraš imati i dokaze za tužbu i svoje tvrdnje. Doduše, sjećam se da je kolega glikos1 drukao da JDPL ne treba prodavati ni za živu glavu ispod 230 kn, a onda se za par dana hvalio da je prodao na 200 kn, pa opet kupovao na 190 kn, a imao je on još takvih postova. u svakom slučaju bilo bi zanimljivo kako bi sud to riješio [thumbsup]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...



E to pitaj DIzela ja sam izašao na 730 a on mi napisa da se ostavim burze da uzmem štrik jako ljep post od njega a ja samo iskreno izneo što sam učinio

Ma kolega šta se uzbuđujete. Postupili ste kao pravi investitor jer je bilo vidljivo iz aviona gdje će ta dionica. Od toliko tehničara svjetskog glasa to niko nije ni primjetio nego su vikali strong buj.
A i sam sam napisao nekoliko retka o ovoj dionici i problemima koje se pokušalo zamaskirat izvješčem.
Nažalost ide to još dole ne samo zbog tekuće likvidnosti koja je očajna nego i zbog drugih stvari. Neću sad ja o tome sigurno znaju odgovor oni šta su vam vikali buj na 730. Šta je sa ovim novim tankerima?
Ako mislite ulazit opet kratkoročni target za ulaz – 610 kn
srednjeročni 490 kn.

[/quote]

Eto mic po mic bliže nam se naši targeti. Naravno budite oprezni i kod 610 je moguć proboj nadolje. To je šta se tehničke analize tiče.
Vidim nema mi kolega koje su tumačile kako je FI izvrsno. Ne sumljam u njih – oni su ljepo prodali svojim pajdašima koji su lagano nasjeli na te priče.
Evo jedno pitanje. Ako je sve tako divno i krasno u Ulpl – ko to prodaje? ko? ko?

Mislim da je ovaj sadašnji pad crobexa i ULPL taktičke naravi i da će poslije ovoga usljediti rally pred kraj godine i nemoj te se iznenaditi ako ULPL preskoći i 1000 kn.

dobar druk glikoše:D
prodaju oni koji oće kupit jeftinije. uvik ista pisma, sami sebi kopjau rupu pa ako neko upadne prije njih onda dobro, ako ne onda – jebiga.

New Report

Close