ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 19:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
16,22
811
50
15,60
16,10
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



…Pa da li vi znate koliko ti brodovi vrijede danas? Pa možete dobiti eventualno 150 milijuna dolara za svih sedam….

moji odvjetnici bi, dragi fjodore, ovo najvjerojatnije nazvali ‘pausalnom’ procjenom… i najvjerojatnije je da bi bili u pravu [wink]
[/quote]

Kolega Quicksilver, pa rekao sam da je to odokalna procjena.Međutim, to ne znači da je kriva.
Usporedio sam sa sličnim brodovima prodanim u zadnjih dva tjedna na tržištu i to je otprilike to.
10 milja gore -dolje, cijene se mijenjaju vrlo brzo iz dana u dan.
Za dva tjedna će možda vrijediti 5 miljuna više a možda 5 miljuna manje.
Ja bi volio da netko pobije sve što sam ja napisao argumentima i ciframa.
To bi bilo osvježavajuće iskustvo
[smiley]

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA




Vidim da se neki razbacuju nekakvim silnim milijunima vrijednosti koje nemaju veze s pameću.
Spominju se cifre od 350 miljuna eura vrijednosti firme!?!?!Halo!?!
Pa da li vi znate koliko ti brodovi vrijede danas? Pa možete dobiti eventualno 150 milijuna dolara za svih sedam.Pa podijelite to sa brojem dionica.O čemu vi pričate?

I? Si podijelio?
Da pomognem, 150 000 000/580 000 = 250 Eur
Pa i nek daju tri broda bankama za obveze, opet ostaje 80 000 000/580 000 = 130 Eur

a mi danas na 90 eur.

Naravno, tako se ne racuna fer vrijednost dionice, ali eto za "raju", da shvate.

Uvjek sam govorio da litra vode u sahari ne vrijedi nista jer nema tko bi je kupio.
Tako je i na ZSE.
[/quote]

150 milijuna dolara a ne eura.
Ajd sad opet računajte kolega.
130 dolara ili 637 kuna kad već hoćete

Ali, trebalo bi dosta vremena da se proba izračunati NAV, onako pošteno,sa svim uredskim stolicama i brodovima.
Ali onako odokalnom metodom, računajte otprilike 150 milijuna dolara za brodove, na računu ima nekih 35 milijuna kuna casha.Duga ima nekih 860 milijuna kuna iliti 175 miljuna dolara.
Pa o čemu pričamo. Pa veći je dug od NAV-a.
Reži i bježi
[/quote]

recite mi kolega, gdje mogu kupiti takve brodove kakve ima uljanik polovidba za 20 miljuna $ komad, uzeo bi ih par, plaćam u kešu.





Vidim da se neki razbacuju nekakvim silnim milijunima vrijednosti koje nemaju veze s pameću.
Spominju se cifre od 350 miljuna eura vrijednosti firme!?!?!Halo!?!
Pa da li vi znate koliko ti brodovi vrijede danas? Pa možete dobiti eventualno 150 milijuna dolara za svih sedam.Pa podijelite to sa brojem dionica.O čemu vi pričate?

I? Si podijelio?
Da pomognem, 150 000 000/580 000 = 250 Eur
Pa i nek daju tri broda bankama za obveze, opet ostaje 80 000 000/580 000 = 130 Eur

a mi danas na 90 eur.

Naravno, tako se ne racuna fer vrijednost dionice, ali eto za "raju", da shvate.

Uvjek sam govorio da litra vode u sahari ne vrijedi nista jer nema tko bi je kupio.
Tako je i na ZSE.
[/quote]

150 milijuna dolara a ne eura.
Ajd sad opet računajte kolega.
130 dolara ili 637 kuna kad već hoćete

Ali, trebalo bi dosta vremena da se proba izračunati NAV, onako pošteno,sa svim uredskim stolicama i brodovima.
Ali onako odokalnom metodom, računajte otprilike 150 milijuna dolara za brodove, na računu ima nekih 35 milijuna kuna casha.Duga ima nekih 860 milijuna kuna iliti 175 miljuna dolara.
Pa o čemu pričamo. Pa veći je dug od NAV-a.
Reži i bježi
[/quote]

recite mi kolega, gdje mogu kupiti takve brodove kakve ima uljanik polovidba za 20 miljuna $ komad, uzeo bi ih par, plaćam u kešu.
[/quote]

Bilo gdje.Ako imate cash i plaćate odmah možete ih dobiti i za 18.
Tankeri tonaže i godišta koje ima ULPL idu po 20-22 milje a bulkeri oko 25-27.
I to je to.Flota vrijedi oko 150 milja dolara , pet milja više ili manje.
A vi slobodno i dalje fantazirajte o 350 milijuna Eura.
Nevjerovatno je da 90% vas koji imate dionice ULPL ne znate ni koliko vam vrijedi flota.
Prestrašno

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Ma forumašu Fedya, što im sve potanko objašnjavaš pusti ih da žive u neznanju, vidiš da croby ne može UP bez tih usranih brodara.
Pa kome ću prodavati dionice ako svi budu dobro informirani??
Više ni trule jabuke nikome ne možeš podvaliti………….

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

kolega fedya ponovo iznosite nevjerojatne obmane i laži, ponovo vam kažem, nađite mi takav brod plaćam u kešu!

inače, samo sirovina (čelična pločevina) za takav novi bord košta preko 20 mil $


pa rekao sam da je to odokalna procjena.Međutim, to ne znači da je kriva.
Usporedio sam sa sličnim brodovima prodanim u zadnjih dva tjedna na tržištu i to je otprilike to.
10 milja gore -dolje, cijene se mijenjaju vrlo brzo iz dana u dan.

pa point i jest da je takvo gledanje na vrijednost flote, a time i (ako sam dobro zakljucio iz vaseg izlaganja) na ukupnu vrijednost tvrtke i njenog know-how , najsirovijeg pausalnog karaktera… ako se razumijemo [wink]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0



pa rekao sam da je to odokalna procjena.Međutim, to ne znači da je kriva.
Usporedio sam sa sličnim brodovima prodanim u zadnjih dva tjedna na tržištu i to je otprilike to.
10 milja gore -dolje, cijene se mijenjaju vrlo brzo iz dana u dan.

pa point i jest da je takvo gledanje na vrijednost flote, a time i (ako sam dobro zakljucio iz vaseg izlaganja) na ukupnu vrijednost tvrtke i njenog know-how , najsirovijeg pausalnog karaktera… ako se razumijemo [wink]
[/quote]

Ma jasno, trkeljaju bez veze, kladim se da se cude kako taj celik od 45000 tona uopce pluta. Hrvatski ekonomisti……
Uskoro cemo cut kako je za ULPL najbolje da proda stolice i zatvori onaj bezvezni ured u Liberiji jer je neperspektivan.
A Zdravko Pevec bi sa zadnjom kunom mogao preuzet 3. Maj.
I stavit Fedyu za predsjednika uprave.

"Strategy without tactics is the slowest route to victory. Tactics without strategy is the noise before defeat"-Sun Tzu 600BC




Vidim da se neki razbacuju nekakvim silnim milijunima vrijednosti koje nemaju veze s pameću.
Spominju se cifre od 350 miljuna eura vrijednosti firme!?!?!Halo!?!
Pa da li vi znate koliko ti brodovi vrijede danas? Pa možete dobiti eventualno 150 milijuna dolara za svih sedam.Pa podijelite to sa brojem dionica.O čemu vi pričate?

I? Si podijelio?
Da pomognem, 150 000 000/580 000 = 250 Eur
Pa i nek daju tri broda bankama za obveze, opet ostaje 80 000 000/580 000 = 130 Eur

a mi danas na 90 eur.

Naravno, tako se ne racuna fer vrijednost dionice, ali eto za "raju", da shvate.

Uvjek sam govorio da litra vode u sahari ne vrijedi nista jer nema tko bi je kupio.
Tako je i na ZSE.
[/quote]
dečki iz uprave žele samo stabilnu situaciju na "terenu", jer znaju da se digne vrijednost ove dionice na tih "magičnih" 130 eura..dosta igrača bi izašlo van….a kvaka je u tome što oni to ne žele!!! [embarass]
[/quote]

Bravo Navigare,
Cilj je: niska cijena dionice i priličan broj "drhtavih". Tako se stvaraju uvjeti za spektakularnu akciju prije izlaska na jače tržište kapitala (London, na pr…)


kolega fedya ponovo iznosite nevjerojatne obmane i laži, ponovo vam kažem, nađite mi takav brod plaćam u kešu!

inače, samo sirovina (čelična pločevina) za takav novi bord košta preko 20 mil $

Kolega sunseekers ja razumijem vašu nervozu i nezadovoljstvo kretanjem cijene dionice ali trebali ste malo proučiti podatke prije nego ste kupovali.Vaše optužbe o mojim obmanama i lažima su naravno smiješne i govore dovoljno o vama kao pojedincu.
I da , evo, možete izvaditi novce iz džepa i platiti u kešu, našao sam vam brod kakvog ima ULPL za 21 milijun dolara prodan prije deset dana."Seto Eagle 47 474 2004 Greeks 21,00mil$.Fearnley’s"
Poslije mi se možete ispričati.

Ali evo pošto sam zlatnog srca, potrudio sam se da vam pokažem koliko vam vrijedi flota koristeći podatke o prodajama brodova u zadnjih dva tjedna.

bulker -Triton Eagle 52579 2003 25,65,
Bulk Navigator 53 565 2006 27,00
tanker- “GAN-VOYAGER” 46,616/2006 –
“GAN-VENTURE” 46,616/2006
-Sold en bloc for $53.0 mill. to undisclosed interests.
-Seto Eagle 47 474 2004 Greeks 21,00 Fearnleys

Dakle ULPL ima četiri tankera 46dwt2004,46dwt2005,462006 i 52dwt 2009.
Ako usporedimo sa ovim cijenama dobivamo 50 milijuna za 2005 i 2006, 21 milijun za 2004 i recimo 35 miljuna za 2009.To je iznos od 106 milijuna za tankere.

Bulkeri-imate tri handy 56dwt 2004,52dwt 2004,53dwt 2006.
Ako usporedimo sa ovim cijenama dobivamo oko 27 milijuna za svaki.
To je ukupno 81 milijun.

Sveukupno kad zbrojimo iznos za tankere i bulkere dobivamo 187 milijuna dolara.
Ne zaboravite da su ovo sve reported prices kojima odmah možete skinuti 10% u startu.
Kad to napravite dobijete iznos od 168 milijuna dolara što je vrlo blizu iznosu od 150 milijuna koji sam ja naveo.I tu sad naravno sve bajke i priče za malu djecu padaju u vodu.
"Ali striček mi smo mislili da nam flota vrijedi barem 2 milijarde dolara što je oko 1000 eura po dionici, a zašto je ona 650 kuna na ZSE?"

Jesam ja kriv što ste kupovali po 700?
NISAM!!
Jesam ja kriv što ne znate koliko vam vrijedi flota?
NISAM!!!
Jesam ja kriv što su dugovi veći od vrijednosti flote?
NISAM!!!
Jesam ja kriv što se cash na računu istopio?
NISAM!!!
Jesam ja kriv što kupujete mačka u vreći?
NISAM!!!

Da li je vama jasno da su dugovi 175 milijuna dolara a vrijednost flote je 168 milijuna?
Bojim se da nije

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA



kolega fedya ponovo iznosite nevjerojatne obmane i laži, ponovo vam kažem, nađite mi takav brod plaćam u kešu!

inače, samo sirovina (čelična pločevina) za takav novi bord košta preko 20 mil $

Kolega sunseekers ja razumijem vašu nervozu i nezadovoljstvo kretanjem cijene dionice ali trebali ste malo proučiti podatke prije nego ste kupovali.Vaše optužbe o mojim obmanama i lažima su naravno smiješne i govore dovoljno o vama kao pojedincu.
I da , evo, možete izvaditi novce iz džepa i platiti u kešu, našao sam vam brod kakvog ima ULPL za 21 milijun dolara prodan prije deset dana."Seto Eagle 47 474 2004 Greeks 21,00mil$.Fearnley’s"
Poslije mi se možete ispričati.

Ali evo pošto sam zlatnog srca, potrudio sam se da vam pokažem koliko vam vrijedi flota koristeći podatke o prodajama brodova u zadnjih dva tjedna.

bulker -Triton Eagle 52579 2003 25,65,
Bulk Navigator 53 565 2006 27,00
tanker- “GAN-VOYAGER” 46,616/2006 –
“GAN-VENTURE” 46,616/2006
-Sold en bloc for $53.0 mill. to undisclosed interests.
-Seto Eagle 47 474 2004 Greeks 21,00 Fearnleys

Dakle ULPL ima četiri tankera 46dwt2004,46dwt2005,462006 i 52dwt 2009.
Ako usporedimo sa ovim cijenama dobivamo 50 milijuna za 2005 i 2006, 21 milijun za 2004 i recimo 35 miljuna za 2009.To je iznos od 106 milijuna za tankere.

Bulkeri-imate tri handy 56dwt 2004,52dwt 2004,53dwt 2006.
Ako usporedimo sa ovim cijenama dobivamo oko 27 milijuna za svaki.
To je ukupno 81 milijun.

Sveukupno kad zbrojimo iznos za tankere i bulkere dobivamo 187 milijuna dolara.
Ne zaboravite da su ovo sve reported prices kojima odmah možete skinuti 10% u startu.
Kad to napravite dobijete iznos od 168 milijuna dolara što je vrlo blizu iznosu od 150 milijuna koji sam ja naveo.I tu sad naravno sve bajke i priče za malu djecu padaju u vodu.
"Ali striček mi smo mislili da nam flota vrijedi barem 2 milijarde dolara što je oko 1000 eura po dionici, a zašto je ona 650 kuna na ZSE?"

Jesam ja kriv što ste kupovali po 700?
NISAM!!
Jesam ja kriv što ne znate koliko vam vrijedi flota?
NISAM!!!
Jesam ja kriv što su dugovi veći od vrijednosti flote?
NISAM!!!
Jesam ja kriv što se cash na računu istopio?
NISAM!!!
Jesam ja kriv što kupujete mačka u vreći?
NISAM!!!

Da li je vama jasno da su dugovi 175 milijuna dolara a vrijednost flote je 168 milijuna?
Bojim se da nije
[/quote]
***obrisano***…brodovi koje spominješ imaju vrijednost cca 250 Mil Eura jer novi brodovi vrijede cca 400 Mil …amortizacija iliti otpisana vrijednost za prvih 5 godina kod lloyds of london i sličnih kaže da u prvih 5 godina brod gubi cca 30 posto vrijednosti i na toliko ga se osigura.
pa po toj matematici flota danas vrijedi cca 300 mil Eura ( a 50 mil je goodwill +poslovni rejting svi znaju da je ISTARSKA FIRMA a ne RVACKA ,pa tradicija ,brodogradilište Uljanik itd.)…. jer po tvojoj matematici samo BUDALA bi kupovala novi brod za 50-60 ili 80 mil dolara …što kada star 3 godine vrijedi 20 ili manje …***obrisano***


… Dakle ULPL ima četiri tankera…
Da li je vama jasno da su dugovi 175 milijuna dolara a vrijednost flote je 168 milijuna?

ulpl ima fünf/five/cinque tankera, dragi fjodore [wink]
zaboravio si na verige, a ima vec dva mjeseca da je rijeci blagoslova za mirno more i sigurnu plovidbu uputio riječki kapucin fra Stanko Dodig… to ti u startu rusi cijelu racunicu [tongue]

odokalno, cini se barem, tebi nije jasno da sam stvoreni business i sve buze i tunele koje su ovi drugovi (ili kako ih tabletar zove: ‘kraljevi istre’) godinama po rvackoj i belom svetu kopali i zbog kojih tesko da mirno spavaju- vrijede miljama daleko od tamo nekih djunki s dvostrukom oplatom…

i zasto se ne bavis necim intrigantnijim, recimo: koja bi to banka i zasto, unatoc krizi & shitz, nastavljala kreditirati luzere koji kupuju ‘precijenjene’ novogradnje ?
ili kakva je konkretna korist od ex clana uprave merdian banke ?
u svakom slucaju javi ovdje odgovore jer i mene zanima [lol]

btw- zipa zastavicu na stolu: http://www.3maj.hr/cutenews/data/upimages/1-web-P2147127.jpg [thumbsup] [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Sigurno nista ne vrijedi ni 28,20% udjela u Viktor Lencu i mogucnost remonta svojih brodova.E moj feđo-pređo drži se ti podravke i vegete ,jer nije ovo za tebe.

WWW.THEVENUSPROJECT.COM

New Report

Close